Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Tanışma / Muhabbet > Çalışan anneler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bakıcım hakkında...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubakıcım hakkında...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 18>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
haydibebek Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 496
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2011 Saat 12:50

evet arkadaşlar sürekli onları dinliyorum,aklım orda.dediğiniz doğru kızlar bakıcı beni çözdü,ona mecburmuşum gibi davranıyor bana,ama 2 yaşına girince kreşe vericem inşallah.hatta 2 yaşı bile beklemeyebilirim,yani şurda kaldı 8-9 ayımız,oraya da aynı ücreti vereceğim üstelik kzım orada yeni şeyler öğrenecek,oyunlar oynayacak,etkinlikler yapacaklar,sosoyalleşecek.bakıcı kahrı çekmeye değmezz.ama daha nerdeyse 1 yıl var,off haklısınız kızlar bu kadar soğudum bu kadından,ondan da batıyor bana herşeyi,kamera koycam evin heryerine önümüzdeki haftalarda kurcaz,ona göre net bir karar alıcaz eşimle,ama ola ki çok iyi refereanslı birini bulursam hemen değiştireceğim.

Yukarı Dön
PinarTN Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3271
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2011 Saat 12:52
bence olabildiğince çabuk yeni birini araştır
konu komşuya haber sal illa ki birini tavsiye ederler
8-9 ay uzun bi zaman beklemek için
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2011 Saat 13:05
şu  anda bakınıyorum hatta görüşeceğim briyle..hayırlısı inşallah..
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2011 Saat 14:49
Biz de kız kardeşimin kızından dolayı bir bakıcı deneyimi yaşadık, kardeşim kızı 9 aylıkken 2 yıl önce bakıcıya verdi, bakıcı peşin peşin sadece çocuğa bakarım dedi, başka da bir iş yapamam dedi ve 750 istedi, o dönemde işe de başlaması gerekiyordu, çok bakıcı da arayamadı, kız kardeşim hiç bir iş yapmasını zaten istemedi ama çocuğa da bakmadı ki Tongue bütün gün çocuğun önüne oyuncakları koyup, kendi kendine oynatıyormuş, çocuk zaten biraz tembeldi, kardeşim arada kolarından tutup yürüt diyordu, bende bel fıtığı var diyordu, kitap oku diyordu, (araba, televizyon, ağaç vb. nesneleri öğretici kitaplar) bakmıyor ki diyordu Tongue her şeye olumsuz bir cevabı vardı, çocuk gelişim olarak yaşıtlarından bayağı gerideydi, açıkcası ben de tedirgin olmaya başladım, acaba çocukta mı bir problem var diye, annem bile endişe etmeye başlamıştı ama hepsi bakıcının ilgisizliğinden, çocukla olan iletişimsizliğinden olduğunu, kız kardeşim dayanamayıp işten çıkınca anladık, çocuğun gelişimi birden değişmeye başlamıştı, şu an cin gibi LOL Bence de bakıcını değiştirmelisin güzelim. Ermm

Düzenleyen fatoş - 12 Eki 2011 Saat 14:52
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2011 Saat 13:44
Orjinalini yazan: fatoş fatoş Yazdı:

Biz de kız kardeşimin kızından dolayı bir bakıcı deneyimi yaşadık, kardeşim kızı 9 aylıkken 2 yıl önce bakıcıya verdi, bakıcı peşin peşin sadece çocuğa bakarım dedi, başka da bir iş yapamam dedi ve 750 istedi, o dönemde işe de başlaması gerekiyordu, çok bakıcı da arayamadı, kız kardeşim hiç bir iş yapmasını zaten istemedi ama çocuğa da bakmadı ki Tongue bütün gün çocuğun önüne oyuncakları koyup, kendi kendine oynatıyormuş, çocuk zaten biraz tembeldi, kardeşim arada kolarından tutup yürüt diyordu, bende bel fıtığı var diyordu, kitap oku diyordu, (araba, televizyon, ağaç vb. nesneleri öğretici kitaplar) bakmıyor ki diyordu Tongue her şeye olumsuz bir cevabı vardı, çocuk gelişim olarak yaşıtlarından bayağı gerideydi, açıkcası ben de tedirgin olmaya başladım, acaba çocukta mı bir problem var diye, annem bile endişe etmeye başlamıştı ama hepsi bakıcının ilgisizliğinden, çocukla olan iletişimsizliğinden olduğunu, kız kardeşim dayanamayıp işten çıkınca anladık, çocuğun gelişimi birden değişmeye başlamıştı, şu an cin gibi LOL Bence de bakıcını değiştirmelisin güzelim. Ermm

fatoşcum bugün biriyle görüştüm.kadın 40 küsur yaşlarında,2 çocuklu ,küçük çocuğu lise1e gidiyor,kızı üniversiteye,kültürlü bir kadına benziyor ama iş yapmaz dedi arkadaşım,çocukla ilgilenir yalnız dedi,daha önce öğretmen çocuğuna bakmış,referans veriyor,arayıp soracağım,arkadaşın oğlunun annesi,bilemiyorum dışardan her insan iyi görünüyor,bilemeyiz ama arkadaşıma göre çok güvenilir nbiri,hatta kendi oğlu da gidip kalıyormuş evlerinde.neden bakıcı değiştiriyosun dedi,dedim ilgilenmiyor sadece yedirip yatırıyor dedim,tabi olmaz öyle filan dedi,çocukları çok sevdiğini söyledi,hatta bebek olduğunu duyunca daha bir sevindi,özlediğini söyledi bebek bakmayı,açıkçası elektrik aldım öyle gergin birine benzemiyor,benim şu anki bakıcım gergin biri.kafası hiç rahat değil.maddi  ve ailevi sorunlar yaşıyor epey,çocuğuma yansıtıyor,kaç ay oldu kzım halen bakıcıya atlamıyor,benden ona gitmek istemiyor,zaten sürekli dinliyorum onları,hiç ilgilenmiyor,tv açık sürekli,çocuğun önüne oyuncak koyup oturuyor,çay içiyor,keyif yapıyor,kızımla azarlar tonda konuşuyor arada,oflıyor,isteksiz bakıyor.geçen yıl yani 4 ay önce(öğretmen olduğumdan tatil öncesi)2 ay baktı.bu kadın hiç böyle değildi,daha sevecendi,daha mutluydu,daha istekliydi,şimdi hep gergin,sinirli,isteksiz,dinlendiğinin ya da izlendiğinin farkında olduğunu düşünüyorum,çünkü ilgilenmiyor azarlıyor,ofluyor ben telefon açıp naptıklarını soruyorum,tekrar dinliyorum hemen oyuna başlıyor,bir 10-20 dk sesi geliyor,sonragene aynı ilgisizliğine dönüyor.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2011 Saat 13:50
kızımın maşallahı var ama ben de babası da çok ilgiliyiz,akşamlarımı kızma ayırıyorum en azından 1 saat oynuyorum,eğitici öğretici oyunlar oynuyoruz,kitaplardan hayvanklara bakıyoruz,yatarken kitap okuyoruz,resimlerine bakıyoruz,sürekli konuşmaya çalışıyorum,herşeyi anlatıyorum...vb
ve kızımdan da olumlu tepkiler alıyorum maşallah,birsürü kelime biliyor,hayvan seslerinin birkaçını biliyor,gösteriyor bazılarını.gelişimi iyi yani,ve bu bizim çabalarımızla oluyor,bir bakıcı yüzünden kızımın geri kalmasını istemem,aynı şekilde bakıcı da ilgilense aynı şekilde ilgilenmez zaten de yarısı kadar ilgilense bile çok şey farkeder.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2011 Saat 14:08
kızım da çok sevecen ,uysal,duygusal bir bebek,mutlu bir bebek,onun mutluluğunun bozulmasını istemiyorum,birşey sorcam size,eğer ki bakıcım biraz sevse,ilgi gösterse,sevecen biri olsydı çocuk bunu hisseder ve de kadını severdi değil mi,bebek bu sonuçta,seveni sever..
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2011 Saat 14:22

inşallah yeni bakıcı eskisini aratmaz.of ne zormuş anne olmak.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 18>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.