Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BETA-ZİNNAT ?!?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBETA-ZİNNAT ?!?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zlemyayl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 179
Mesajın Direkt Linki Konu: BETA-ZİNNAT ?!?
    Gönderim Zamanı: 12 Oca 2012 Saat 01:36
sayın hocam- bugün buğaz ağrısı ve yutkunma güçlüğü çeken kızımı yakındaki bir kliniğe götürdüm.. ateşi- dildepas rengi ve koku yoktu ama daha doktora görünmeden hep yaptığım gibistrep A  sürüntü testi yaptırdım. doktorda hemogram.. lokosit :15.10--lenfosit:12.1--monosit :8.2granülosit :78,0 çıktı.. ve maalesef beta da POZİTİF.. zinnat 250 ŞURUP.. başladı.. 10 gün sonra 72 saat bekleme ve yine test dedi.. bu gece ateş başladı.. fakat ZİNNAT DAN SONRA TİRTEME OLDU 1 SAAT İÇİNDE VE GÖZ ÜST KAPAKTA ŞEFFAF SİNEK ISIRIĞI GİBİ BİR ŞİŞLİK.. BİZ BU ANTİBİOTİĞİ İLK KEZ KULLANIYORUZ.. ZATEN SAYENİZDE HİÇ ANTİBİOTİK KULLANMIYORUZ.. YILDA 1 O da belki.. korktuk-tedirgin olduk.. ZİNNAT sebepli alerjik bir durum olabilir mi.. antibiotiği kessek mi ??? saygılarımla..
Yukarı Dön
candor Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 27
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2012 Saat 16:41
bizde geçen hafta aynı şuruba başladık söylediğiniz şey bizdede oldu ama tekrarlamadı dudağının yanında oldu sinek ısırığı gibi sanırım ilaçtan
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2012 Saat 18:54
StrepA pozif olan durumlarda, Zinnat en kotu tercih. Durup dururken boyle Zinnat modasinin cikmasi; Firmanin bol hediye dagittiginin isaretidir. StrepA pozitif oldugunda hicbir antibiyotigi kullanmayin, Deposilin 6-3-3 ignesini yaptirin. Tabii 2 TL lik ilac oldugu icin burun kiviracaklardir, siz aldirmayin. Zinnat'tan uzak durun.  
Yukarı Dön
zlemyayl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2012 Saat 01:57
CryCryTongueDead..eyvah hocam.. 3 gündür-günde 2 kez kullanıyoruz.. şimdi  ne yapmalı..??? durum iyi-boğaz düzeldi.. AMA SİZE YAZDIĞIM GECE ,kusma da olunca panik yaptık--BAŞKA BÜYÜK BİR ÖZEL HASTANE ACİLİNE GİTTİĞİMDE sakın ilacı kesmeyin- DENDİ..!!! BİDA HA DA KABARMA OLMAYINCA -inandık,devam ettik.. ŞİMDİ SİZİN İLAÇ HAKKINDA VERDİĞİNİZ BİLGİYİ OKUYUNCA KAHROLDUM.. bu zaraın neresinden- ne şekilde dönebiliriz..bizde hızlı testle bu teşhisi aldık.. kimse kapsamlı buğaz kültürü istemedi.. ki artıkantibiotikli olduğumuz için  BU DA ÇOOK GEÇAngry NE OLUR YARDIM-AKIL-FİKİR HOCAM... Sleepy
Yukarı Dön
nursema Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 75
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2012 Saat 02:40
bizde geçen hafta artık dayanamadık ve antibiyotik kullandık.oh iyileşti dedik..fakat 2gün aradan sonra şikayetler yine başladı.burnu genzinden tıkalı gibi ama akmıyo.serum fiz.lede bişey çıkaramıyorum.başka bi şikayeti yok ama çok hareketli olduğu için nefes nefese kalıyo..bu sitedekileri okuyunca kendi doktorumuzda dahil hepsinden korkmaya başladım.doktora gitmekde istemiyorum.şimdi ne yapıyım hocam...nasıl anlarız ne olduğunu,hangi testi tahlili yaptıralım......
Yukarı Dön
zlemyayl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2012 Saat 03:22
CryCryTongueDead..eyvah hocam.. 3 gündür-günde 2 kez kullanıyoruz.. şimdi  ne yapmalı..??? durum iyi-boğaz düzeldi.. AMA SİZE YAZDIĞIM GECE ,kusma da olunca panik yaptık--BAŞKA BÜYÜK BİR ÖZEL HASTANE ACİLİNE GİTTİĞİMDE sakın ilacı kesmeyin- DENDİ..!!! BİDA HA DA KABARMA OLMAYINCA -inandık,devam ettik.. ŞİMDİ SİZİN İLAÇ HAKKINDA VERDİĞİNİZ BİLGİYİ OKUYUNCA KAHROLDUM.. bu zaraın neresinden- ne şekilde dönebiliriz..bizde hızlı testle bu teşhisi aldık.. kimse kapsamlı buğaz kültürü istemedi.. ki artıkantibiotikli olduğumuz için  BU DA ÇOOK GEÇAngry NE OLUR YARDIM-AKIL-FİKİR HOCAM... Sleepy
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2012 Saat 02:41
Tek doz; Deposilin 6-3-3 yaptirin, bitsin. Oyle 1 ay surup ile gecmez. Cocuga  1 ay Zinnat mi icirilir.. 
Yukarı Dön
zlemyayl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Oca 2012 Saat 00:41
 ÇOOOK sağolun sevgili hocam..ZİNNATI hemen kesip DEPOSİLİN 6-3-3 yaptırabiliyorum değil mi ??? yani.. 10 gün süreyi tamamlamak-3 gün bekleyip tekrar strep A - hızlı test yaptırmak.. sonucun POZİTİF YADA NEGATİF ÇIKMASININ hiçbir önemi yok anladığım kadarı ile.. makaleniz ve aynı konu ile diğer yazılarınızdan doğru anladıysam zaten tek doz antibiotik şurupla bile yok olabiliyor bu bakteri, LAKİN BİR AY İÇİNDE TEKRARLAMASININ VEDE VEREBİLECEĞİ TAHRİBATIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN yalnızca söylediğiniz bu iğneyi TEK DOZ- 1 SEFER YAPTIRMAMIZ YETİYOR DİMİ ???
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.