Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - devit-3 ampul
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdevit-3 ampul

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zehra_80 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 179
Mesajın Direkt Linki Konu: devit-3 ampul
    Gönderim Zamanı: 20 Mar 2012 Saat 19:47
hocam merhaba,
ben,eşim ve 5 yaşındaki kızım tavsiyeniz üzerine bugün  devit-3 İ.M/ORAL AMPUL aldık.ancak üzerinde de oral yazmasına rağmen eczacı kimi iğne şeklinde yapıyor kimi içiyor demiş.
1-bu ilaç iğne olarakta mı yapılıyor? 
2-kutuda 300.000 I.U/ml yazıyor doğrusunu almışız değil mi?yani senede 2 defa bundan içsek doğru yapmış oluruz değil mi?
3-alırken aç karın tok karın farkediyor mu?
4-kendimede aldım ama ben kronik ürtiker ve anjioödem  hastasıyım.içmemde sakınca var mı?yoksa deneme yanılma yöntemi ile mi bunu öğreneceğim

Düzenleyen zehra_80 - 20 Mar 2012 Saat 19:50
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2012 Saat 20:39
1-Igne olarakta yapilir ama cok agrilidir. Ilac cok koyu oldugundan kalin igne ile yapilmasi sarti vardir.
2- Zaten baska tipi yok. Tek ilac.
3- Ac-tok farketmiyor.
4- Iyi bile gelebilir.
Yukarı Dön
EsÇET Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 7
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2012 Saat 18:22
Ben de bugün devit-3 İ.M/ORAL AMPUL aldım; ama eczacı nasıl kullanacağım hakkında tam bir bilgi vermedi. genellikle küçük yaştaki çocuklara verilen bir ilaçmış. ben 22 yaşımdayım. bu ilacı nasıl kullanmam gerekiyor. üzerinde oral yazdığı için içeceğim; ama ne sıklıkla içeceğimi bilmiyorum. Günde bir ampul mü kırıp içmem gerekiyor? cevap verirseniz çok sevinirim.
Yukarı Dön
EsÇET Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 7
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mar 2012 Saat 18:27
Bu arada doktor reçeteye 5 paket yazmış. ayrıca biraz önce Dr.Kadir Tugcu'nun mesajına yanlışlıkla -1 puan(eleştiri) göndermişim, yanlışlıkla oldu. İlk soruya ilişkin cevabınız için teşekkürler, aç-tok içilmesinin fark etmeyeceğini öğrenmiş oldum.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.