Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sümüksü Kaka
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSümüksü Kaka

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Kardelensel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesajın Direkt Linki Konu: Sümüksü Kaka
    Gönderim Zamanı: 29 May 2012 Saat 14:09
Hocam kolay gelsin öncelikle.
2,5 aylık bir kızım var. 15 gün önce sık kaka yapmaya başladı ve kakasında sümüksü şeyler vardı. Doktoru aradım ateşi çıkar ve devam ederse getir bi kaka tahlili yapalım dedi. Sonra kalmadı o hali. Yalniz birkaç gün önce tekrar başladı. Önceden günde 2 kez kaka yapan kızım 4-5 sefer kaka yapıyor ve içinde yeşile dönük sümüksü şeyler var. Bazısı da kötü kokulu oluyor. Doktora götürdüm kaka tahlili yapıldı. Ağzını öpüyor musunuz çocuğun, parazit var dedi. Ama ne olduğunu söylemedi. Ben gitmeden önce biraz araştırmıştım amip mi dedim evet dedi. Ama 6 aydan küçük çocuklarda olmaz diye de okumuştum bi yerde. Flagy şurup verdi onu kullanıyoruz 4 gündür ama düzelmedi. Kaka sıklığı değişiyor ama bugün kakasındaki sümüksü şeyler çoğlamış gibiydi. Ateşi huzursuzluğu falan yok. Gülücükler atıyor. Bu arada sadece anne sütü alıyor kızım.
Ne yapmalyım ben bi başka doktora daha mı götürsem? Öneriniz nedir?

Düzenleyen Kardelensel - 29 May 2012 Saat 15:01
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112775
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 May 2012 Saat 18:34
2.5 aylik bir bebekte Amip ha?? Ve bu Amip, siz agizindan optugunuz icin, bebege bulasti oylemi?? Bu doktora gidenlerin Allah yardimcisi olsun, zira artik isler Allaha kaldi. Bu yasta bu sekilde kaka yapmasi parazitlerden degil, asiri emmesinden. Asiri beslenen bebeklerde kaka boyle olur. Her "Gik" dedikce meme vermeyin, biraz meme aralarini acin, sik sik kucaginiza alip, gazini cikarin. Veya bir "sancisi" olmadigi surece devam edin, bir zarari yok. Ama bilin, bunun parazit ile veya tedavisi gereken bir hastalik olmadigini. Eski mailleri ve makalelerimi okuyun. Bunun icin doktora gitmenize gerek yok.   
Yukarı Dön
Kardelensel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 May 2012 Saat 18:39
Hocam çok teşekkür ederim. Nasıl içim rahatladı bilemezsiniz. KizBebek
Peki o zaman ben bu şurubu kullanmayayım değil mi?
Bir de emme aralıkları kaç saat olmalı? Emzirme aralarımız gündüz 3 saatten az olmuyor.
Ama gece derin uykuya daldıktan sonra 5 saati geçtiği bile oluyor.
Bi yanlış yapıyor muyum?

Düzenleyen Kardelensel - 29 May 2012 Saat 18:42
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112775
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 May 2012 Saat 18:58
Sakin ha, atin cope. Emzirme arasi 3 saatten az olmasin. Tabii emme sureside ayni sekilde etki eder, ama dedigim gibi bebek rahat ise, kurcalamayin, aynen devam edin. Sadece "yesil,sumuksu" kakanin cok yemekten oldugunu bilin yeter. Sanci olursa, azaltiriz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.