Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - fışkırır tarzda kusma ve yeşil sümüksü kaka
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumfışkırır tarzda kusma ve yeşil sümüksü kaka

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gesnur Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 38
Mesajın Direkt Linki Konu: fışkırır tarzda kusma ve yeşil sümüksü kaka
    Gönderim Zamanı: 02 Haz 2012 Saat 20:52
hocam merhaba, daha önce düşük ateş ve kusma sorusunu sormuştm size. bugün yine (3 gün önce de olmuştu)fışkırır tarzda bir kusması oldu kızımın. 7 aylık olmak üzere.
iki gündür de yeşil ve sümüksü kakası var. bazen kaka altın sarısı oluyor ama sümüksü kıvam hep var.
3 gün önce de akşam aynı saatlerde fışkırır tarzda kustu. kusmadan hemen önce buz gibi oluyor ateşi 35e filan düşüyor. ağlıyor tepiniyor kusar kusmaz da rahatlayıp gülmeye konuşmaya oynamaya başlıyor. endişe edilecek bir durum var mıdır? kaka-idrar-kan tahlili yaptırmalı mıyız?
Yukarı Dön
gesnur Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2012 Saat 20:53
yeşil sümüksü kakanın çok yemekten olduğunu yazdığınızı okudum daha önce ama kusmayla birlikte olunca beni endişelendirdi
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haz 2012 Saat 03:46
Takip edelim, arkasi gelmezse, cok yedirdiginizden olmus demektir.Hastalik sebebi ile oldugunda,cocugun keyfi kacik olur. Sakin ilac vermeyin.
Yukarı Dön
gesnur Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haz 2012 Saat 12:54
hocam iyi ki varsınız çok teşekkürler, nasıl da içimizi rahatlatıyor ve gereksiz doktor kapılarında süründürmüyorsunuz bizi.kustuktan sonra ben size sordum eşim de doktoru aradı. doktor demiş ki "dizanteridir acile götürün hemen". (bu arada saat 21 civarı oldu, çocuk uyuyor ve uyuyan çocuğu acile götürün kan aldırın dedi doktor inanabiliyor musunuz?)sabahı beklerseniz hastalık ilerleyebilir filan demiş eşimi panikletmiş. ben sorumluluk bende dedim direndim götürmedim acile filan, sonra doktora da götürmedim size güvendim ve yine haklı çıktınız. kusmanın arkası gelmedi. kakada hala sümüksü şeyler var rengi yeşil değil ama dünden beri ishal oldu ama çocuğun keyfi yerinde. bol sıvı veriyoruz başka yapacak birşey yok sanırım değil mi?
sevgiler saygılar..
bir de hocam, 7 aylık olmak üzere 6800gr kilosu. yemiyor da, neler neler yapıyorum çorbalar muhallebiler yoğurtlar ama iştahsız devamlı emmek istiyor aç olduğunu biliyorum huysuzluğu büyük oranda açlıktan ama yediremiyorum zorla yedirmek doğru mudur?
çok mu zayıf gelişim geriliği yapar mı bu?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haz 2012 Saat 18:59
Ne diyebilirimki..... CAHILLIGIN BU KADARI ANCAK "TAHSIL" ILE MUMKUNDUR.
1- Dizanteri bir "kalin barsak" hastaligi oldugundan kusma hic gorulmez.
2- Bol sivi vermekten baska bir sey yapmayin.
3- Bu uc-kagit'ta yeni cikti. Siradan ishallere ilac verilmeyecegini bir yerlerden duydular, simdi her kusma ve  ishale, "dizanteri" deyip gene ilac dayiyorlar. Bunlarla basa cikmak cok zor. Utanmalari bile yok.
4- Sakin zorlamayin, kusturursunuz isler karisir.
5- Iyilestiginde tekrar tartin. 8 aylik oldugunda 8 kilo olmasi gerekir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.