Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - devam sütünden yoğurt mayalamak
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdevam sütünden yoğurt mayalamak

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112781
Mesajın Direkt Linki Konu: devam sütünden yoğurt mayalamak
    Gönderim Zamanı: 03 Ağu 2012 Saat 14:46
Eskinin ne kadar; "mamacı" doktoru varsa, şimdi hepsi "devam sütçü" oldu. Siz bırakın bu masrafli işleri, basit kutu sütlerinden verin ve/veya yoğurt yapın. Hani ne oldu, 1 yaşına kadar mama şarttı??. Neyse, bulabiyor iseniz, günlük kutu veya şişe, bulamıyorsanız, dayanıklı sütlerden verebilirsiniz.
Siz "devam sütüne" fabrikasyon ürün derseniz, Formül mamalara ne diyeceksiniz? Esasında bu ayda her ikisinede gerek yoktur.
Yukarı Dön
majorc Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağu 2012 Saat 09:29
hocam merhaba,
oğlum 7.5 aylık. anne sütü esas olmak üzere 1.5 aydır ek gıda alıyor.
ona her zaman taze taze yesin diye, minik kavanozlara, günlük pastörize sütten yoğurt mayalıyorum. birkaç arkadaşım devam sütünden mayalamanın daha yi olduğunu düşünüyor ve uyguluyorlar.
devam sütü bu iş için uygun mudur?
mayalama esnasında içeriği, enzim ve protein yapısı bozulmaz mı?
işlenmiş ve fabrikasyon bir ürün olduğundan ben devam sütü konusuna sıcak bakmıyordum ama daha fazla vitamin, mineral aldığını düşündüklerini söylediklerinde acaba dedim?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.