Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yemek / Mutfak > Yemek / Mutfak
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bisküvili pasta bilen herkes buraya
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bisküvili pasta bilen herkes buraya

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
miss hugolina Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9455
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı miss hugolina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2012 Saat 19:51
Orjinalini yazan: MaRaL MaRaL Yazdı:

bunu buldumm sunacim
otekinden daha pratik sanki çocuklarin yemesi için
bunuda yaptim guzel oluyor
sağol  Serenciğim,böyle bir şey yapmıştım bir kez fatoş'un fondüsü,bu tepsiye yapsam daha iyi olur.
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2663
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı y_bal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2012 Saat 11:57

BİSKÜVİLİ PASTAMM

Malzemelerimiz:
Muhallebisi için:
14 yemek kaşığı şeker
6 yemek kaşığı un
2 çorba kaşığı kakao

1 yemek kaşığı nişasta(sonradan sulandırıp dökülecek )
1 litre süt
1 yemek kaşığı margarin veya tereyağı

Muhallebiyi topaklanmamasına dikkat ederek hazırlıyoruz.sonra tepsiye 1 kat bisküvi ince bi kat muhallebi olarak döşüyoruz .benim tepsim 4 sıra alıyo normalde .. en üst kat muhallebiyi daha bol döküyoruz hindistan ceviziyle süsleyip soğutup afiyetle yiyoruz. Bu benim birebir yaptığım tarif bazen daha fazla yapmam gerektiğinde muhallebiden bi ölçüde kakaousuz yapıyorum bi kat beyazmuhallebi araya bisküvi sonra  bi kat kakaolu muhallebi yine bisküvi olarak döşeyerek tepsiye diziyorum 4 sıraya ayarlıyorum yine  iki tepsi çıkıyo o zaman .. ayrıca muhallebiyi puding alarak değilde bu şekilde evde yaparak hazırladığımda daha bereketli ve sağlıklı oluyo diye düşünüyorum.
---------------------------------------------------------

bu benim sık sık yaptığım tarif..

Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı y_bal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2012 Saat 11:58

SADE MOZAİK PASTA

Malzemeler:

·         450 gr petibör büsküvi

·         1,5 su bardağı süt

·         Yarım paket margarin

·         1,5 paket kakao

·         3-4 yemek kaşığı şeker

Yapılışı: Bisküvileri ufak parçalara bölün. Süt,margarin,kakao ve şekeri kaynatın. Koyulaşmaya başladığında bisküvileri ilave edip karıştırın. Folyo kağıdı üzerine döküp ister silindir ister piramit şekli vererek sarın ve buzdolabında 2-3 saat bekletin. Dilimleyerek servis yapın..

Bu tarifide sık sık yaparım hafif oluyo ve severek yeniliyor.Ayrıca belirtmek isterim mozaik pastaya  bebe bisküvisi de eklediğinizde yada tamamını bebe bisküvisi ile yaptığınızda ayrı bi tad ayrı bi güzellik oluyo J)

Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı y_bal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2012 Saat 12:01

Düzenleyen y_bal - 20 Eyl 2012 Saat 12:03
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı y_bal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2012 Saat 12:03
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı y_bal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2012 Saat 12:10

iş yerinde pc mde resimler olmadığı için netten aldım resimleri kızlar .. ama evde yaptıklarımda şekil olarak aynı oluyo ..AFİYET OLSUNN SmileSmile

Yukarı Dön
miss hugolina Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 9455
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı miss hugolina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2012 Saat 13:47
Yeşimciğim   bitanemmmmmApproveçok ama çok teşekkür ederim canım arkadaşım.Allah razı olsun.Birebir ölçü bile vermişsin sağol canımClown
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı y_bal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2012 Saat 15:01

sık sık yaparım ben sunam severiz hafif olduğu için ..annemden öğrenmiştim bende 2 ölçü yapardı o da hep çoluk çocuk gelen giden bol olunca anca yetiyodu Smile .. işine yarar beğenirsiniz inşAllah Smile elde yapılınca muhallebisi hem daha bereketli hem daha lezzetli oluyo canım ..şimdiden ellerine sağlık afiyet bal şeker olsun Smile resimleri bekliyorum SmileClown

Düzenleyen y_bal - 20 Eyl 2012 Saat 15:01
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.