Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Tanışma / Muhabbet > Çalışan anneler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - çalışırken süt depolama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuçalışırken süt depolama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ALPELLA Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 12205
Mesajın Direkt Linki Konu: çalışırken süt depolama
    Gönderim Zamanı: 14 Oca 2008 Saat 11:53
Buzdolabına koy canım çantanda kalmasın bozulur Wink
Yukarı Dön
balamut Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 261
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2008 Saat 11:40
slm arkadaşlar bende geçen çarşamba işe başladım .3 gün boyunca servisten indiğim anda ağlamaya başlıyordum.nefesim düğümleniyordu.bişeyi merak ediyorum iş yerinde sağdığınız sütleri nereye koyuyorsunuz buzdolabına mı yoksa eve gidene kadar çantada mı kalıyor
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2008 Saat 10:28
rica ederim canım ama 6 ay daha evde olman demek ne kadar büyük bir şans bence....doya doya tadını çıkar derim ben....süper bir fırsat......Thumbs%20Up
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2008 Saat 22:17
Orjinalini yazan: HANDENAZ HANDENAZ Yazdı:

canım kısaca şöyle bahsediim....ben yılbaşından sonraki ilk mesai gününde başladım.yılbaşı pazartesiydi ya, ben pazar günü resmen krize girdim....yani bütün gün ağladım inanamazsın!!!!pazartesi sabahı boğazım düğüm düğüm gittim işe.kızım daha küçük olduğu için aslında gidişimden pek etkilenmiyo.yani zaten o saatte hep uyuyo oluyor.ilk gün öğleye kadar oldukç zordu.ama öğleden sonra iş ortamındaki etrafındaki onca insanla haşır neşir olup kafam dağılınca dahada rahatladım....tabi ilk 3 gün evi kaç kere aradım ben bile bilmiyorum :):) ertesi gün daha iyiydim.bir sonraki gün daha iyiy.nazda allaha şükür annemle hiç zorluk çekmedi.çünkü okuduğuma göre anne bebeğe hangi sattlerde nasıl bakıp neler yaptırıyorsa diğer bakım veren kişininde aynı düzeni tutması çocuğun sağlığı açısından da çok iyi oluyormuş.gerçekten de öyle!!hep yanı tazr yedirmeler, aynı saatlerde uyku, aynı oyunlar derken naz tam artık mız mız yapmaya başlarken zaten ben gelmiş oluyorum.ve artık bu hafta yavaş yavaş kaçta eve geldiğimi anlamaya başladı.annem diyoki 18.00-18.30arası kudurmaya başlıyor...Smilebeni kapıda görünce nasıl kahkalar atıyor bir görsen :) eve gelince de kucağımdan inmiyor....bir yarım saat yapışık bir şiekilde oturuyoruz, arada hemen emziriyorum..rahatlıyor..sonra her zamanki gibi devam ediyor.ama kaliteli zaman dedikleri gerçekten çok önemli.ben o uyuyana kadar hiç birşey yapmamaya çalışıyorum.altını ben değiştiriyorum, ben yıkıyorum, oynuyorum 3-4 saatimizi dolu dolu geçiriyoruz.sonrada emerken kollarımda uyuyor zaten :) inan ben çok kötüydüm.asl ve asla alışamam eririrm biterim sanıyordum aammmaaaa alışıyormuşssun.gerçekten bak ..duyguda bana daha önce söylemişti, kendini bu kadar harap etme demişti :9 gerçekten de öyle.sana tavsiyem dönünce sadece nil ile ilgilenip o uyuynca diğer işlerini halletmen.iştede günde 2 kere süt sağıyorum...allah şükür onlarıda içiyor...ya aslında bu konu hakkında konuşacak biiir sürü şey var vaktim olsa otururu bir bu kadar daha yazardım ama naz maalesef şu an IH IH IH yapıyoo :):):)benim onu emzirip yatırmam lazım.....LOLama umarım bu kadarıda yayarlı olmuştur.dur şu işlerimi hallediim de daha sen sorarsın ben cevaplarım...sevgiler...
Canım ne güzel anlatmışsın yaaa. İnan ben de korkumdan tüm izinlerimi aldım ve bitene kadar da dönmeyeceğim. Döndüğümde de kreşe vereceği ben. Ama gerçekten dönüşünde onunla yeteri kadar ilgileniyor olman çok güzel. Benim kızın da düzeni seninkine benziyor ama daha 6 ay var bilinmez ne olacağı.Confused Umarım değişmez de rahat ederim şimdi olduğu gibi. İnan ben arada çalışan annelere hani sabır mabır diyorum da kendime bi çare buldum mu sor ıııhLOL Onla bunla kandırmaya çalışıyorum kendimi olmuyor yaaa. Bir an oluyor diğer gün Allah'ım ben ne yapacağım başladığımda diyorum. Bazen kendim dışarı çıkıyorum evde kaldığında düşünüyorum da çok ama çok özlüyorum. Kızımın geldiğimdeki gülüşünü bir görsen... Of darmadağın oluyorum. Haklısın bir yerlerden başlamak lazım ve ben de bu gücü Allah bana versin diye dua edeceğim. Evde bırakmak istemiyorum çünkü ben 11 saat net yokum evde işe başladığımda da öyle olacağı için en azından kızımla gider gelirim diyorum. Allah sana kolaylık ve sabrını vermiş hep böyle devam eder inşallah canım. Biz de sen gibi Duygu gibi rahat ederiz inşallah. AmiiiinClown
Çok teşekkürler canım. İçimi rahatlattın.Approve
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2008 Saat 22:08
canım kısaca şöyle bahsediim....ben yılbaşından sonraki ilk mesai gününde başladım.yılbaşı pazartesiydi ya, ben pazar günü resmen krize girdim....yani bütün gün ağladım inanamazsın!!!!pazartesi sabahı boğazım düğüm düğüm gittim işe.kızım daha küçük olduğu için aslında gidişimden pek etkilenmiyo.yani zaten o saatte hep uyuyo oluyor.ilk gün öğleye kadar oldukç zordu.ama öğleden sonra iş ortamındaki etrafındaki onca insanla haşır neşir olup kafam dağılınca dahada rahatladım....tabi ilk 3 gün evi kaç kere aradım ben bile bilmiyorum :):) ertesi gün daha iyiydim.bir sonraki gün daha iyiy.nazda allaha şükür annemle hiç zorluk çekmedi.çünkü okuduğuma göre anne bebeğe hangi sattlerde nasıl bakıp neler yaptırıyorsa diğer bakım veren kişininde aynı düzeni tutması çocuğun sağlığı açısından da çok iyi oluyormuş.gerçekten de öyle!!hep yanı tazr yedirmeler, aynı saatlerde uyku, aynı oyunlar derken naz tam artık mız mız yapmaya başlarken zaten ben gelmiş oluyorum.ve artık bu hafta yavaş yavaş kaçta eve geldiğimi anlamaya başladı.annem diyoki 18.00-18.30arası kudurmaya başlıyor...Smilebeni kapıda görünce nasıl kahkalar atıyor bir görsen :) eve gelince de kucağımdan inmiyor....bir yarım saat yapışık bir şiekilde oturuyoruz, arada hemen emziriyorum..rahatlıyor..sonra her zamanki gibi devam ediyor.ama kaliteli zaman dedikleri gerçekten çok önemli.ben o uyuyana kadar hiç birşey yapmamaya çalışıyorum.altını ben değiştiriyorum, ben yıkıyorum, oynuyorum 3-4 saatimizi dolu dolu geçiriyoruz.sonrada emerken kollarımda uyuyor zaten :) inan ben çok kötüydüm.asl ve asla alışamam eririrm biterim sanıyordum aammmaaaa alışıyormuşssun.gerçekten bak ..duyguda bana daha önce söylemişti, kendini bu kadar harap etme demişti :9 gerçekten de öyle.sana tavsiyem dönünce sadece nil ile ilgilenip o uyuynca diğer işlerini halletmen.iştede günde 2 kere süt sağıyorum...allah şükür onlarıda içiyor...ya aslında bu konu hakkında konuşacak biiir sürü şey var vaktim olsa otururu bir bu kadar daha yazardım ama naz maalesef şu an IH IH IH yapıyoo :):):)benim onu emzirip yatırmam lazım.....LOLama umarım bu kadarıda yayarlı olmuştur.dur şu işlerimi hallediim de daha sen sorarsın ben cevaplarım...sevgiler...
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2008 Saat 17:40
Hande nasıl işe başlamak neler yaşadın az bahsetsene canım.Disapprove Ben halen kendimi avutmayı beceremiyorum da.Stern%20Smile
Zorlukları ve varsa güzellikleri nedir canım? Ay kolay olsun diye önerilerin falan var mı merak ettim canım.Clown
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2008 Saat 14:39

evet evet banada artık o kadar zor değil.sütün tam anlamıyla erimesi için ben gece yatarken indiriyorum alta.sabah 9-10 gibi o uyanana kadar iyice eriyo.yani oda sıcaklığınd da erimesinde bir sakınca yok bence

Yukarı Dön
emiralp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 804
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2008 Saat 12:35
merhaba arkadaşlar.bende pazartesi işe başladım.hande bende aynı senin gibi yapıyorum.saklama kablarına sağoyorum eve gidince buzluğa koyuyorum.iilk önce sağdıklarımı içiriyoruz.sağdım zaman saklama kabı tam doluyor bir kerede çok ii oluyor.ama bende buzluktan aşağı bölmeye indirdiğimde süt erimemiş oluyor neden acaba.dışarda eriyor.annemde bir saat arayla veriyor erimiş sütü .başaka biberonda ısıtarak.ben alıştım artık.sorun olmuyor bana süt sağmak.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.