Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Tanışma / Muhabbet > Çalışan anneler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - çalışırken süt depolama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuçalışırken süt depolama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
meleğim Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 331
Mesajın Direkt Linki Konu: çalışırken süt depolama
    Gönderim Zamanı: 25 Ara 2007 Saat 22:42
selam kızlar .yardımınıza ihtiyacım var.süt saklama ile ilgili endişe duyuyorum .ve sizinle paylaşmak istiyorum.sütümü iş yerinde iki saatte bir sağıyorum ve 100ml falan çıkıyo .bunları gün üçersinde biriktirip değişik saatlerde sağdığımı üst üste koyuyorum. doğrumu yapıyorum bilmiyorum.bazen sütüm fazla oluyo ve 250ml birikiyo. bunu tek poşete koydum .fakat kızım hepsini bitiremedi .ben şimdi o sütü dolabımın alt kısmına koydum .sizce kızıma vermek doğru olurmu.ilginize teşekkür ederim.
http://lilypie.com][/url]
Yukarı Dön
emiralp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 804
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ara 2007 Saat 23:12

merhaba meleğim.öncelikle endişelerini çok ii anlıyorum.bendede aynısı var çünkü.bende 2 hafta sonra işe başlayacağım.şimdilik evde her sağdığımı ayrı koyuyorum.bence sende ayrı koy.tecrübeli arkadaşlar öyle diyorlar.

ben biraz önce alışverişten geldim.süt saklama poşeti alacaktım ama saklama kabı daha mantıklı geldi.10 tane olandan aldım.işteyken her sağdığımı ayrı koyacağım.bugün sağdığımı akşam eve gçtürüp dolabın altına koyacağım ertesi gün versinler diye.işe başladığımda dondurucuya koymayacağım.saklama kabı daha mantıklı bu konuda.böyle yapabilirsin.her sağdığını ayrı koy.hem çok gelmez bebeğine.en fazla 150 koyarsın.
daha tecrübeli arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır.sevgiler...

Yukarı Dön
cerenim7 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 265
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2008 Saat 17:11
Ahh ah aynı sorunlar hep aynı bende işyerinde günde 2 yada 3 kez sağıyorum bir kavanozda biriktiriyorum eve gidince dolabın alt kısmında duruyo ertesi gün 2 kere veriyorlar..cuma günleride poşete koyup donduruyorum canım bilemem yardımcı olabildimmi:) Ayrıca ısıttığın sütü tekrar verme o yüzden içebileceği kadar ısıt...

Düzenleyen cerenim7 - 08 Oca 2008 Saat 17:12
Yukarı Dön
oglumcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2008 Saat 17:17

merhaba süt dışarda 8 saaat buzdolabında 24 saat buzlukta 6 ay kalabiliyo. Farklı zamanlrda sağdığın sütü bence koyma benim oğlum buzluktan çıkan sütü aynı gün içinde içti. ama zaman uzyınca içmiyo. Zaten görüntüsüde değişiyor bir süre sonra

özlem
Yukarı Dön
ALPELLA Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 12205
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2008 Saat 09:28
Kızlar kendi sağmalık dönemim aklıma geldi LOLLOL Bu kadar stresin içinde sıkıntınızı unutup yüzünüzde gülümseme olsun istedim.LOLLOL

Öncelikle meleğim maşallah sütün güzelmiş. Ben de 3 aydan sonra çalıştım günde 2 kere sağıyordum sabah 11 de ve öğleden sonra 4 te akşam eve gidince de emziriyordum hemen 2 saatte işim geri kalıyor diye sağma şansım olmadı açıkçası

Yanlış anlamazsanız eğer 2 tane çocuk büyütmüş ve yaşça büyük biri olarak sizi deneyimlerimi ve tavsiyelerimi söylemek istiyorum.

Öncelikle kullanmanız gereken en önemli şey eczaneden alacağınız süt saklama poşedi. Mutlaka bu poşetleri kullanmalısınız. Ne bileyim saklama kabı şişe  kavanoz olmaz açıp kapadıkça sütün vitamin değeri düşer. Ben çok araştırdım. Benim çok sütüm olmuyordu ve arda 100 cc içiyordu. yapmanız gereken şu arkadaşlar sütünüzü sağıp çocugunuz ne kadar içiyor atıyorum 100 cc onu bir poşede koyup ağzını iyice kapatıp buzluğa koymanız. ikinciyi üçüncüyü ayrı eve götürdüğünüzde direkt buzluğa koyun ve sütü asla ısıtmayın ben kayınvalideme çocuk emmeden 1 saat önce çıkarttırıp buzu kendiliğinden eriyip sıcak suyla dolu cezvenin içinde ılıttırıp verdirtiyordum. Bu süt poşetleri serum poşedi gibi üzerinde ml lik çizgiler var ağzı telli hava almasının imkanı yok anlatabildim mi? bir içimlik poşetlere koyarsanız süt artmaz artan sütün vitamini kaçıyor

Üzülmeyin hepsi geçecek gözünüzü açıp kapattığınızda bir bakacaksınız ki çocugunuz kocaman olmuş. ve siz o tatlı sıkıntılarla anılarınızla benim su an yaptıgım gibi başkalarıyla paylaşımda bulunacaksınız. alper cumartesi 10 arda da şubat 9 da 3 yaşına girecek

Unutmayın sizler de çocuklarınız için çalışıyorsunuz. hep güçlü olun ve üzülmeyin olur mu?
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2008 Saat 12:09
şimdiiii...
bende sana 1 hafta önce işe başlamış biri olarak ne yaptığımı anlatayım belki bir faydası olur.

bende senin dediğin 10lu kaplardan edindim.ama işe başlamadan 3 gün önce 3-4 kap koydum buzluğa.üzerine tarih  ve saat yazarak tabii.işe başladığım günde sabah ve akşaüstü olmak üzere 2 posta sağıyorum.ikisinden de 100ml kadar çıkıyo.yani eve 150-200ml yakın süt götürüyorum.ama az bile çıksa o sütün üzerine bir daha eklemiyorum.bunun için yanımda 2 kap bulunduruyorum zaten.gündüz evde buzluktakileri içiriyor annem, bende akşam gittiğimi yine buzluğa atıyorum ki tarih sırası şaşmasın.çözülmesi içinde gece yatmadan buzluktan indirip alt rafa koyuyoruz.sabaha kadar çözülmüş oluyor.içeceği zamanda kaynar suyun içine koyup ılıtıyo biberonu.ben açıkçası bu düzende gayet rahat ettim.hee bu arada çözülmüş olan 100ml kabı annem 2-3 postada verebiliyor.buzdolabı raf ömrü 24 saat çünkü biliyorsun...kolay gelsin canım.umarım bir yardımım dokunmuştur..

yani deryayla aynı şeyleri anlatmışız aşağı yukarıLOL
Yukarı Dön
emiralp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 804
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2008 Saat 12:35
merhaba arkadaşlar.bende pazartesi işe başladım.hande bende aynı senin gibi yapıyorum.saklama kablarına sağoyorum eve gidince buzluğa koyuyorum.iilk önce sağdıklarımı içiriyoruz.sağdım zaman saklama kabı tam doluyor bir kerede çok ii oluyor.ama bende buzluktan aşağı bölmeye indirdiğimde süt erimemiş oluyor neden acaba.dışarda eriyor.annemde bir saat arayla veriyor erimiş sütü .başaka biberonda ısıtarak.ben alıştım artık.sorun olmuyor bana süt sağmak.
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2008 Saat 14:39

evet evet banada artık o kadar zor değil.sütün tam anlamıyla erimesi için ben gece yatarken indiriyorum alta.sabah 9-10 gibi o uyanana kadar iyice eriyo.yani oda sıcaklığınd da erimesinde bir sakınca yok bence

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.