Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - acil ishal kusma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumacil ishal kusma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
serapefe Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 32
Mesajın Direkt Linki Konu: acil ishal kusma
    Gönderim Zamanı: 22 Kas 2012 Saat 15:43
hocam durumu yazmıştım ama cvp gelmedi yeni konu açtım wbc:9 lym:15,2 normali 25-40 gran%80,2 normali50_75 oğlum  2 gündür sürekli kusuyor ve isal isalden sonra kusma devam şu anda kusmuyo ateş akşam çıkıyor yalnız kaka önce su gibi sarıyken şimdi ıkınarak sancıyla yapıyor içinde siyah uzayan sümüksü şeyler var ayrıca beyaz set parçalar var hatırlarsanız bayramdada flagly kullandık şimdi ne yapmalıyım doktor rota virüs diyor ben fmf atağımı diye korkuyorum

Düzenleyen Ayşegül - 12 Oca 2013 Saat 15:23
zor hayat
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2012 Saat 18:56
Antibiyotik gerekecek bir durumunuz yok, sakin antibiyotik vermeyin. FMF atagi; ishal ve kusma ile degil, karin agrilari ile kendini gosterir. Amipli dizanteride; hadise kalin barsakta oldugu icin, kusma olmaz. Eger ishal basladiktan sonra kusmalari oldu ise; RotaVirus olabilir, tedavisi yoktur, 1 hafta surer. Ilk 4 gunu agir gecer, sonra giderek hafifler. Bol sivi verin.
Yukarı Dön
serapefe Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2012 Saat 19:02
çok sağolun hocam kusma bitti ishal su gibiydi ilk gün ama şimdi ıkına ıkına çok az yapıyor feci şekildede karın ağrısı var maflor verildi yalnızca

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2012 Saat 19:09
Sakin o ilaci vermeyin. Bol muz ve elma gibi meyvalardan, pirinc ve patatesli yemeklerden verin.
Yukarı Dön
serapefe Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2012 Saat 19:25
inanın şuan kendime geldim siz çocuklarımızın ilaçsız iyileşmesi içn uğraşırken bizim için ilaç oluyorsunuz size çok güveniyorum siz gerçekten mucizesiniz sizi doğuran annenin hayattada ahirettede yüzü hep gülsün

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2012 Saat 20:13
Amin...KizBebek
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.