Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diğer Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yanık sonrası iltihap yardım edinn:(
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumyanık sonrası iltihap yardım edinn:(

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
semaerkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 15
Mesajın Direkt Linki Konu: yanık sonrası iltihap yardım edinn:(
    Gönderim Zamanı: 24 Kas 2012 Saat 21:14
Hocam sizden başka güvenebileceğim doktor yok keşke bu kadar uzakta olmasaydınız ne olur bana yardım edin.
Henüz 1 yaşındaki oğlum 10 gün önce yeni kapattığım ütünün ucuna avucunun içini değdirdi. Çok az saliselik bir şekilde değdi ve çekti avuç içinde yüzük parmağının tam başlangıç yeri toplu iğne başı kadar yandı soğuk suya tuttuk silverdin sürdük. Açıkçası ufak bişey olduğundan çok önemsemedik. 2-3 gün sonra orası su topladı ellemedik. Oğlum emeklediğinden kendi kendine patlamış, mikrop almış iltihaplanmış. Sabah uyandığında parmağı şiş içindeydi hemen acile götürdük doktor iltihap var dedi pansuman yaptı, Furacin sürüp sardı. Ceftinex antibiyotik başlattı. Günde 1 tam + 1/4 ölçek. Sadece 2 gün antibiyotik içti ishal başladı ve inanılmaz pişik. Pişik için sizin önerdiklerinizi yaptım. Ateşi 39 çıktı. Antibiyotiği kestim sanırım oğluma ağır geldi. O günden beri her gün sabah akşam 2 kere pansuman yapıldı sarıldı eli. Daha sonra parmağı iyice şişti. Genel cerraha götürdük. Üstte ölü deri var dedi aldı, sadece silverdin krem sürerek pansuman yaptı sardı. Yine günde bir kez pansumana götürdüm sardık.

Ancak en son 2 gün önce farkettim parmağının yanık olmayan üst tarafında şişlikler oluşmaya başlamış. Su toplaması değil, içi sert şişlikler. Tekrar hastaneye götürdük başka genel cerrah vardı. Orayı da patlattı yavrum perişan oldu. O da silverdin krem sürdü sardı.

Şimdi bakıyorum da elindeki minicik yanık tüm parmağı sardı. 10 gündür 3 doktor 3 hastane gezdik perişan olduk. Yanlış tedavi mi yapıldı neden kapalı yer, her gün pansuman yapılan yer mikrop kaptı.
Kendi doktorunu aradım, klamoks antibiyotiğe başlayalım dedi. Ne yapcamı şaşırdım.

Ne olur bir akıl, bir yol gösterin...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113093
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kas 2012 Saat 23:04
Ilk gunden Furacin surulmesi iyi olurdu. Tabii bu sekilde elini koruyamayan bir cocukta da elin (gevsekte olsa) sarilmasinda buyuk fayda vardir. Eger sislik devam ediyor ise, Klamoks baslamanizda iyi olur.
Yukarı Dön
semaerkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 15
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2012 Saat 13:01
Cevabiniz icin tesekkurederim hocam
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.