Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yemek / Mutfak > Yemek / Mutfak > Yumurta Yemekleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kıymalı yumurtalı patates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

kıymalı yumurtalı patates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ayseceylin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 80
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayseceylin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: kıymalı yumurtalı patates
    Gönderim Zamanı: 27 Ara 2007 Saat 18:23

: 3-4 adet  patates

2 adet yumurta

300 gr.kıyma

1 tatlı kaşığı salça

2 çay bardağı sıcak su

tuz,kırmızı biber

Kızartmak için sıvıyağ

Yapılışı : * Patatesler ince ince ve uzun uzun doğranarak bol kızgın yağda

kızartılır.

* Geniş bir tencerede kıyma kavrulur ve kızartılan patatesler üzerine

ilave edilerek karıştırılır.

* Salça ve sıcak su ile karıştırılıp sos yapılarak patateslerin üzerine

dökülür.

*  Tuz ve kırmızı biberle tatlandırılıp kısık ateşte 5-10 dk.suyunu

çekmesi beklenir.

* Suyunu çekince üzerine yumurta kırılıp,pulbiber ve biraz tuz atılır.

Afiyet olsun..

Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ifakat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ara 2007 Saat 01:48
ben bunu kıya koymadan kahvaltı içn hazırlıyordum ellerine sağlık birde kıymalıyı deneyeyim
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
miniğim Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı miniğim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ara 2007 Saat 09:05
ayy bu yenirse 100 kilo olurumDisapprove
Yukarı Dön
suzi Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 12444
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı suzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ara 2007 Saat 16:19
Arada ben bunu yapıyorum,paylaşımın için teşekkürler.Yanlız ben 1 patatesi küp küp doğruyorum,biraz kızarınca kıymayı ilave ediyorum.
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ara 2007 Saat 19:47
Ayyyy içim istedi. Ellerine sağlık ama kilolar nolacak yaaaaaaaa.ShockedClown
Yukarı Dön
DENİZKIZI Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 5319
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DENİZKIZI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2008 Saat 12:34
ben bunu ,patatesi haşlıyorum önce sonra az yağda kavurup yumurta kırıyorum ve baharatını atıyorum daha az yağ çekiyor bu şekilde ve daha hafif oluyor ama kıymalıda enfes görünüyor eline sağlık canım harika görünüyorThumbs%20Up
Yukarı Dön
ilkbahar Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 271
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ilkbahar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2008 Saat 15:00
Clowneline sağlık
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Puanlar: 4345
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yeşim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eyl 2008 Saat 12:38
Ben kıymasız yapıyordumConfused
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.