Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Gelişim & Davranış Değişiklikleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kardeşini dövüyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkardeşini dövüyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1711
Mesajın Direkt Linki Konu: kardeşini dövüyor
    Gönderim Zamanı: 13 Oca 2013 Saat 09:56
hocam merhaba sorularımızla çcuk hastalıklarının çok dışına çıkıyoruz biliyorum ama benim için sizin görüşleriniz çok değerli
kızım 4,5 yaşında kardeşi 12 aylık kardeşi kızıma yada oyuncaklarına yaklaşınca onu itiyor bağırıyor vuruyor vs bu aşamada büyüğe kızmayı denedik değişiklik olmadı kızmadık yine bir değişiklik olmadı görmüyormuşuz gibi yaptık yine aynı babasından biraz çekindiği için babsının yanında pek yapmıyor ben nasıl davranmalıyım çok teşekkürler
bu arada kızıma ilgi alaka sevgi gösteriyoruz her fırsatta en çok onu sevdiğimizi söylüyoruz
sağlıkla kalın
sevgilerSmile
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2013 Saat 18:12
Kucuk olan; kiz mi, erkek mi? Erkek ise, isiniz daha zor. Tek yapacaginiz; kucuge de oyuncaklar alin, ablasinin hosuna gitsin ve paylasmayi, oyuncaklari,  degis-tokus etmesini ogrensinler. Isiniz zordur, gozunuz uzerlerinde olsun.   Kucuk de kiz ise, merak etmeyin, cok kisa zamanda beraber oynamasini ogrenirler. Ve siz karsi ittifak olusturup, muziplikler yaparlar...
Yukarı Dön
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2013 Saat 18:21
hocam küçük erkek ve sakinde bir çocuktu ablası ona bağıra bağıra onuda hırçınlaştırdı
yinede ablasına göre daha sakin
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2013 Saat 18:44
Kotu... Oglan biraz buyusun, hir-gur o zaman cikacak. Kiz; "-Ben ablayim-" diye diklesecek, kucuk olna; "-Ben erkegim-" diye diklesecek, birde erkek oldugu icin kizdan kuvvetli olacak, 5-7 yaslarina kadar, evde devamli havada; yastiklar, terlikler ucusacak..Ama bu yastan sonra;  birbirlerinin en kiymetlileri olacaklar, sizlere karsi bile birbirlerini mudafaa edecekler. Ondan sonra rahatsiniz. Bazi istisnalar, kaideyi bozmaz. Biliyorum, evlendikten sonra bile didisenler var...
Yukarı Dön
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2013 Saat 18:52
hocam dedikleriniz çok doğru yani gidişat öyle gösteriyor
ben ufak olanın canı çok yanmadıkça müdahale etmiyorum büyüğe nasıl davranmalıyız
küçüğün bebeklik oyuncakları dahil hiçbirini paylaşmıyor birde en kötü oyuncakları kardeşine veriyor ufak olanda daha 1 yaşında kötü oyuncakları o bile istemiyor
her evde yaşandığı için böyle ayrıntılı soruyorrum kusura bakmayın hakkınızı helal edin
sağlıkla kalın
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2013 Saat 19:53
Begenilmeyen oyuncaklari, ortadan kaldirin, biraz zaman gectikten sonra ortaya cikarin, goreceksiniz kiymete binecek. Yedekte, daima hic gormedikleri yeni 2-3 oyuncak bulunsun, cok darda kaldiginizda, kucuge bunlari verin. Kardesine iyi davrandiginda da buyuge verin.
Yukarı Dön
didemipek Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 200
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2013 Saat 23:52
aynı sorun bende de var, biri 28 aylık diğeri 10 aylık 2 kızım var.
büyük küçüğe oyuncak vermiyor. eline aldığı zaman gelip kafasına vuruyor. kızmamaya çalışıyorum küçüğün elinden oyuncağı alıp ablaya veriyorum ama küçükte bilinçlendi artık alınca oda ağlamaya başlıyor, ezilsin istemiyorum nasıl davranacağımı şaşırdım.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.