Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kakada mikrop!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkakada mikrop!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sedaaytunc Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 238
Mesajın Direkt Linki Konu: kakada mikrop!
    Gönderim Zamanı: 18 Ağu 2013 Saat 21:27

hocam merhaba,

1 hafta önce 8,5 aylık bebeğimle köye gitmiştik. Sular kreçliydi kaynatıp bu sudan içti. döndüğümüzden beridir yaklaşık 7-8 gün iştah azalmasıyla seyreden günde 5 i geçmeyen az miktarda kaka yapmakta. Ikıntılı ve sancılı oluyor. BUGÜNSE ALTINI DEĞİŞTİRDİĞİMDE BEZİNDE PARÇA PARÇA KAN VARDI. makat bölgesine baktım acaba tahrişmi var diye ama temizdi. az evvel hastaneye götürdüm. kaka tahlili şöyle;

gaitanın basit mikroskobik incelemesi

MİKROSKOBİ
LÖKOSİT            : MUKUSLU SAHALARDA LÖKOSİT KÜMESİ GÖRÜLDÜ.

DOKTOR MİKROP VAR DEDİ VE VERDİĞİ İLAÇ AUGMENTİN 200/28 MG ( 12 SAATTE BİR 1 ÖLÇEK DEDİ DOZU DOĞRU VERMİŞ Mİ? ) VE REFLOR VERDİ

BEN BU TÜR VAKALARDA FLAGYL ŞURUP VERDİĞİNİZİ OKUMUŞTUM O ŞURUPTAN DA ALDIM. NE YAPAYIM??? LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN

SON SORUMDA;BİZE NEDEN GEÇMEDİ BU MİKROP?

CEVABINIZI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM.. TEŞEKKÜRLER
HAYAT ÇOCUKLARLA GÜZEL..............................................................................
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağu 2013 Saat 21:39

hocam bir de ateşi olmadı bu bir hafta süre içersinde. Sürekli bir uyku hali ve iştahsızlık var 180 ml bir içişte süt içerdi şimdi 50 ml içiyor ve yemek yedirmeye çalışırken öğürmesi var. iştahsız.

BEZİNDE GÖRDÜĞÜM KAN DA BÖYLE PIHTI ŞEKLİNDE LEBLEBİ BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR KAÇ TANEYDİ.
HAYAT ÇOCUKLARLA GÜZEL..............................................................................
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağu 2013 Saat 23:37

Sizin görüşünüz benim için çok çok önemli. Bütün yazılarınızı okuyorum her gün.. bu hadise amip midir? kanlı, kötü kokulu ve az miktarlarda dışkısı. Anne sütü almıyor. İştah gitti çocukta:( Ne yapayım hocam doktorun verdiği augmentin 200 ü vermedim daha. Siz ne dersiniz. Flagyl 125 mg / 5 ml var evde ondan kullanayım mı? kaç ölçek kullanılıyor günde. 8,5 aylık

reflor kullanmama gerek var mıdır bide doktor yazmış
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağu 2013 Saat 02:25
Az evvel uyandırdım 100 ml süt içti hocam. Bunun öncesi akşam 8 de yatarken 50 ml içmişti. İştahı yok uyandırmadan aç aç uyuycak. Acaba antibiyotik kullanmasam mı? Bu mikroba bağışıklık kazanır mı ya da durum ilerleyebilir mi? Çok küçük kıyamıyorum ilaç vermeye. Vermem gerekirse elbette ki vereceğim. Cevabınızı beklemedeyim hakkınızı helal edin tesekkürler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağu 2013 Saat 07:08
Sakin augmentin'i vermeyin. Flagyl baslayin. gunde:2x1 olcek, 1 hafta kullansin.
Reflor sadece antibiyotik ishaline iyi gelir. Ishal ilaci degildir.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağu 2013 Saat 18:57

hocam çocuğu dün geceden beridir takip ediyorum. Şu dkkaya kadar ateşimiz olmadı hiç. bugün iki kez jöle kıvamında yaptı. az evvel ise hardal rengi kuş pisliği kadar az miktarda yaptı. gaz var sürekli. iştahsa bugün iyi gibi. sütünü içiyor az da olsa 100 ml.. kahvaltısını yaptı. ve azz evvel 1 tabak dolusu kıymalı semizotu yemeği yedi hiç zorlamadım kendisi iştahla yedi. bir de öğlen 200 ml yoğurt yedi. buna rağmen FLAGYL E başlayayım mı??

flagly sonuçta bir antibiyotik dimi? bunu kullandığım taktirde iyi bakterilerde ölecek vücudun da? ilaç olmadan atlatamaz mıyız???

sorularımla yordum sizi lütfen kusura bakmayın.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağu 2013 Saat 19:08

Kesin amip midir hocam? Flagy zarar vermez mi eğer amip değilse?? bugüne kadar antibiyotik hiç kullanmadım. Amip değilse flagy şurup zarar vermezdir dimi??

Artık bu son cevabınıza göre kullanmak zorunda kalacağım ilerlemesinden korkuyorum. Sizin gibi biri kullan diyorsa demekki kendi bağışıklık sistemi yenemez bu mikrobu öyle anlıyorum...

SON VERECEĞİNİZ CEVABA GÖRE FLAGYL ŞURUBA GÜNDE 2 KEZ OLMAK ÜZERE 1 ÖLÇEK BAŞLAYACAĞIM REFLOR VE AUGMENTİN KULLANMIYORUZ BUNU ANLIYORUM.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağu 2013 Saat 20:52
Sakin augmentin'i vermeyin. Flagyl baslayin. gunde:2x1 olcek, 1 hafta kullansin.
Reflor sadece antibiyotik ishaline iyi gelir. Ishal ilaci degildir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.