Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim / Öğretim / Gelişim > Psikoloji ve Kişisel Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Kemal KABCIK Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 153
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!
    Gönderim Zamanı: 05 Mar 2018 Saat 04:57
“Hasretin rengi sayılabilecek geceyi; yâr bellenilen kıymetli değerimize duyduğumuz sevgiliye özlemimiz ölçüsünce aldığımız ilham ışıtır ve o ilham aynı zamanda ak-pak kalplerimizi ve sayfalarımızı da ışıtır!.. Sevgiliye özlemi dile getirmiş bir satırcık yazı; gurbeti sıla eyleyebilecek kadar güçlüdür!... Kalem sevgilinin adını anmışsa; gurbette olan daha başka ne isteyebilir ki?...”
{ Kemal KABCIK }
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2018 Saat 10:31
“Dünya sathına güneş, insan kalbine nefes doğar!... Dünya sathını güneş, insan kalbini nefes ışıtır!... Dünya sathını güneş, insan kalbini nefes ısıtır!... Doğacak güneş şafağı, doğacak nefes ilhamı bekler!...”
{ Kemal KABCIK }
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2018 Saat 01:15
Hakim Amca Türk Evlatlarının Tek Gerekçesine Işık Tutar:

-Yaz kızım!... İki cihanın ebedi huzuru, mutluluğu, umudu ve heyecanı adına; tüm Türk evlatlarının, tek gerekçeyle tüm dünya sathı insanlarını karşılık beklemeksizin sevmelerine karar kılınmıştır!...
{ Kemal KABCIK }
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2018 Saat 21:16
“Sevmek için tek gerekçem var ve o gerekçe ki tüm dünya insanlarını sevginin verdiği derin ve geniş bir sorumlulukla kucaklamaktadır!... TEŞEKKÜRLER HER ÂLEMDE ‘BİZ’ OLARAK KALMAYI BAŞARANLARA!…”
{ Kemal KABCIK }
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2018 Saat 15:33
“Edep yoksunu âlim, edep yoksunu bilge: ilmiyle kendini ve sevdiklerini yaralar; kalemin ucundan çıkan hitap iki cihana da huzur getirebilmişse değer kazanır!...” { Kemal KABCIK }
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2018 Saat 10:00
http://www.ozlemtekin.biz/forum/index.php/topic,17587.30.html
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2017 Saat 06:07
Âlemlerin Rabbi olan Allah’ımızın işidir, akıl, sır erdirilemez:
Biri kılar bir vakit namazcık ve de kabul olunur, o gizli amel;
Biri kılar bin vakit namaz, sadece yat-kalk ile olur mu amel?
Namazı kendinden bile gizle ki; namazın Salih amel sayıla!
__________________________________{ Orhan Kemal }
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2017 Saat 05:40
“BOŞLUKTA SALLANAN ADAM” Adlı Romandan Cümle Derlemeleri:

Odamdan çıktığım enderdir!... Epeyce kitabım var!... Karım, okuyacağım umuduyla sürekli yenilerini getiriyor!... Bense sadece okumayı isteyip oturuyorum!... Eskiden sürekli okurdum!... Gerçeği söylemek gerekirse, okuyabileceğimden de hızlı, ardı ardına kitaplar alırdım o zamanlar!... Kişinin kendi kendisiyle sık sık konuşma alışkanlığına sahip olduğu bir dönem vardı ve iç dünyayla ilgili olayları belgelemek utanç verici değildi!... Oysa bugün, günlük tutmak kişinin kendine yenilgisi olarak nitelendirilecek bir zayıflık ve küçümsenerek değerlendirilen bir zevk sayılıyor!... Duygularınız var mı?... Bu duygularınızı doğru biçimlerde belirlemenin yolları vardır!... Bir iç dünyanız var mı?... Kimsenin değil, kendi sorununuzdur!... Heyecanlarınız var mı?... Güçlükleriniz varsa sessizce çözümlemeye bakın!...

{ Kitap Adı: BOŞLUKTA SALLANAN ADAM – Kitap Yazarı: Saul BELLOW – Cümle Derleme Çalışması: Orhan Kemal }

Boşluğa Mahkûm Olmak; İnsanın Kendi Kendine Bir Zulmü!

Duvarlara kafa atmayı düşünecek kadar ilerlerse pişmanlık:
O vakit insan kendinden kaçmak ister, bu mümkün değildir;
“Nereye gitsem; kendim de benimle beraber geliyor!.” sözü;
Kendinden kaçmak isteyenlerin çığlığı değil midir ki ey can?

Ebediyet Boyunca Sürecek Görevin; Boşluktan Kurtuluştur!
__________________________________.{ Orhan Kemal }
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.