Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim / Öğretim / Gelişim > Psikoloji ve Kişisel Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Kemal KABCIK Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 153
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!
    Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 03:06
"Biliminle, kitabınla, aklınla, ellerinle, dişinle, tırnağınla, insanın olmanın verdiği onurla yavrum, yüreğinle kur yarını, güzel kur!...." { Cem KARACA }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 10:55
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 03:07
“YALANCI DÜNYA” Adlı Romandan Cümle Derlemem:

/ Yüksek apartmanların arasına sıkışmış bu daracık, loş sokaklar üzerine şimdiye kadar yığınla yazı okumuştu!. / Neler de neler anlatmıyorlardı bu sokaklar üzerine!. / Kendi kendini, kendisi yaratmamıştı!. Kendini kendisi yaratsa, alnına kaderlerin en parlağını yazar!. / Hiç kimsenin milyonlar bile verseler satın alamayacakları şeye sahipti!. / Toparladı kendini!. / Öyle sevinç, öyle bir coşkunlukla kollarını açtı!. / Çokluk düşünürdü!. / Ne güzel düşünüyordu!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 005, 016 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 18 Ağustos 2015 Salı 10:51:47 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 10:56
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 03:08

/ Geceleri düşünde, gündüzleri hayalinde!. Onsuz dünyanın tadı mı olur?. / Dünya’da yalnız babasıyla o vardı!. / Babaydı, bağırır da çağırır da!. Allah gölgesini üzerlerinden eksik etmesindi!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 018, 022 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Aralık 2015 Çarşamba 13:28:11 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 10:57
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 03:39

/ Yavrum, evladım… öfkeyle kalkan zararla oturur!. / Kızdırmayacak biçimde anlatıp yumuşatıyordu!. / İşi yatıştırıyor, ne şişi yakıyordu ne kebabı!. Geçim dünyasıydı bunun burası!. / Bakalım Allah ne gösterecek!... /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 029, 036 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Aralık 2015 Çarşamba 14:22:13 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 10:58
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 04:00

/ Allah kötü kader yazmamış olsa da kuzu kuzu gitsin gideceği yere!. / Duvardaki Mekke, Medine resimlerine döndü, sonra iliştiği yerden kalktı, resimlere usul usul gitti!. Ellerini birleştirerek resimlerin karşısında boyun büktü!. Allah oradaydı da dediklerini duyacak, daha doğrusu içinden geçirdiklerini duyacak, gönlüne göre verecekti: << Allah’ım, güzel Allah’ım. Sen yavrumun aklını başına topla!. >> /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 041, 042 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 31 Aralık 2015 Perşembe 10:25:46 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 10:59
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 04:26

/ Babam beni sıkıyorsa kötülüğüne değil, iyiliğine!. Allah onun gölgesini üzerimizden eksik etmesin!. Dünyayı elbette daha iyi bilir!. O olmasa bizim halimiz nice olur!. / Babamın da tabi bir bildiği var!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 049 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 31 Aralık 2015 Perşembe 10:44:22 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:00
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 07:30

/ Her ikisinin hayatını da kültürlü insanlar doldurdu!. Yani her ikisi de ham elmastı, usta kuyumcular elinde!... / Kapıyı çekip yan yana yürüdüler!. Konuşmuyorlardı ama, ikisinin içinden de aynı özlem, ayrı ayrı geçiyordu!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 056 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 31 Aralık 2015 Perşembe 11:45:35 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:01
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 08:23

/ Tabi söz dinledi, çalıştı!... / İnsan problemi çözümlemeli!... / Her şeyi oturup kendim hazırlamak zorundayım!... Aksi halde hiçbir şey yapılamaz!. / Hiçbir şey yapılamaz derken, sakın yıldığımı sanmayın!. Hayatta hiçbir şey beni yıldırmadı ve yıldıramaz da!. Ama gene de elde bazı şeyler olması lazım!. Düşünün!. / İşletmecinin dediğini değil, sanatın dilediğini yapar!. / Bu şartlar altında olmaz ama, yapacağız!. Belki de <<A>> dan başlamak gerekecek!. Türk / sanatına hizmet… efendim!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 068, 072 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 31 Aralık 2015 Perşembe 12:06:24 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:02
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.