Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim / Öğretim / Gelişim > Psikoloji ve Kişisel Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendimle Savaşıyorum; KİTAPLARI HAKKIYLA ANLAMAYA!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 9>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Kemal KABCIK Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 153
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2013 Saat 08:37
“İLK NAMAZ” Adlı Hikâyeden Cümle Derlemem:

/ Gecenin sessizliği sürüyordu!. Pencereye dayandım!. Önümde sessizliğin kuleleri gibi duran sayısız ev!. / Az sonra gecenin sessizliğini bölmek için şerefeye çıkan genç müezzinin gölgesi kımıldadı!. / Düşünüyordum!. Işık yumağı gibi aydınlanmaya başlayan ufuklara ilahi bir müjde olan ezan başladı!. / O kutlu sabahı, sabahların birincisini ve biriciğini düşünüyordum!... Sevgili annem / dünyada en sevdiğim, en çok saygı duyduğum biricik insan: / “Haydi, besmele çek!...” dedi!. / Annem baş ucumda bana tarif ediyor: / hatırlatmalarla yanlışlarımı düzeltiyordu!. /

{ Kitap Adı: İLK NAMAZ – Kitap Yazarı: Ömer SEYFETTİN – Yayınevi: NEHİR YAYINLARI / İSTANBUL / EKİM 2003 – Hazırlayan: Mustafa Ruhi ŞİRİN – Sayfa: 037, 039 - Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK / ANTALYA / 19 Aralık 2014 Cuma 06:45:31 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:15
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2013 Saat 01:18

/ Bir yavru yakınlığıyla yanına durdum!. Bana: / oku, unutmadın ya?.. / Bana gözlerinin içiyle gülerek: / işte böyle, diyerek / öğretti!. / Annemden farkımı, niçin erkek olduğumu, erkek olmanın ne olduğunu anlamaya çalıştım!. Erkek olmanın / üstünlük taslamaktan başka farkları olacağını da düşündüm!. / Kendinin iyiliği ve şeytanın yalanlarına aldanmaman için dua et!. demişti sevgili annem!. /

{ Kitap Adı: İLK NAMAZ – Kitap Yazarı: Ömer SEYFETTİN – Yayınevi: NEHİR YAYINLARI / İSTANBUL / EKİM / 2003 – Hazırlayan: Mustafa Ruhi ŞİRİN – Sayfa: 039, 043 - Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 22 Aralık 2014 Pazartesi 12:20:47 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:16
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2013 Saat 06:45

/ Ben de / kısa Türkçe duayı, annemin öğrettiği biçimde okudum!. Gözümün önüne annemin dolabının içinde duran kitaplar geliyordu!. / Kitabını getir, dersini dinleyeyim, dedi!. / Küçük masamın üzerinde açık duran kitabımı aldım!. / Annem geceleri bana şöyle derdi: yatmadan önce dersini üç kez oku yavrum!. /

{ Kitap Adı: İLK NAMAZ – Kitap Yazarı: Ömer SEYFETTİN – Yayınevi: NEHİR YAYINLARI / İSTANBUL / EKİM / 2003 – Hazırlayan: Mustafa Ruhi ŞİRİN – Sayfa: 042, 043 - Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 14 Ekim 2015 Çarşamba 06:46:28 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:16
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2013 Saat 10:22
Merhaba topikte yazdıklarınız anlaşılır değil maalesef sanırım bir yerden kopyala yapıştır yapıyorsunuz ama inanın hiç bir şey anlaşılmıyorConfused
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eyl 2013 Saat 03:54
“YALANCI DÜNYA” Adlı Romandan Cümle Derlemem:

/ Çok bilgili genci düşünüyordu!. / Uzaklarda yatsı ezanı!. / Bakışlar neler neler anlatmıyordu?. / Daha uzaklarda bir minare!. Ama derinden derine şehrin, bir parçasından müzik sesleri geliyordu!. / Babasını hayal etti!. / Pencereye yeniden gitti, perdeyi açtı!. / Dudaklarında / dualarla babasını az buçuk hatırladı!. / Hep onu arıyordu!. Onunla, onun yanında olmak!. / Sonra ferahladı!. / Kendini topladı!. / Annesinin dilinin altında bir şey vardı sanki!. / Bakla çıkmıştı ağzından!. / Ben yandım, bari kızım yanmasın, kurtulsun diye düşünüyorum!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 075, 081 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 01 Ocak 2016 Cuma 10:10:19 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:20
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yasemin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eyl 2013 Saat 12:07
Orjinalini yazan: Gülsen Gülsen Yazdı:

Merhaba topikte yazdıklarınız anlaşılır değil maalesef sanırım bir yerden kopyala yapıştır yapıyorsunuz ama inanın hiç bir şey anlaşılmıyorConfused

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2013 Saat 04:25

/ Elini çabuk tut yavrum!. Ben senin ananım!. Seni ben doğurdum!. / Tırnağın taşa değse ciğerim sızlar!. / Ben yaşayamadım sen yaşa bari… / İçinde, içinin derinliklerinden fışkıran pırıl pırıl bir sevinç!. / Düşündükçe içi titriyordu: rüzgar gibi gidecekti!. / İçinden bir titreme geçti!. / Elini çabuk tut dedi annesi!. Bütün gece uyudu, uyandı, birtakım hesaplar yaptı!. / Ben yavrumun istikbalini düşünürüm!. / Ben yandım bari yavrum kurtulsun diyor!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 103, 113 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 15 Şubat 2016 Pazartesi 12:57:39 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:21
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kemal KABCIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ara 2013 Saat 06:17

/ Onu düşlerinde görmeye başlamış, içine tuhaf bir şekilde yerleşmişti!. İstediği, yıllardır kurduğu << Aşk >> başlıyordu galiba!. /

{ Kitap Adı: YALANCI DÜNYA - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1973 - Sayfa: 114, 116 – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 16 Şubat 2016 Salı 08:31:26 }

Düzenleyen Kemal KABCIK - 11 May 2016 Saat 11:22
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 9>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.