Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - geniz eti-kulaktüpü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgeniz eti-kulaktüpü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
emek77 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 18
Mesajın Direkt Linki Konu: geniz eti-kulaktüpü
    Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2013 Saat 15:06
Kızım 4.5 yaşında 14 kilo. kızım 1 yaşından beri geceleri ağzı açık uyuyor ve horluyor.geçen sene kreşe gittiği için çok sık hastalandı ve sürekli antibiyotik kullandı(en az ayda iki kere )  rahatsızlanınca doktora gittik ve doktor bize kulaklarında sıvı birikmesi olduğunu söyledi.(bu sıvı koyu kıvamlıymış) bundan bir hafta önce antibiyotik tedavisi gördü ama sonuç alınamadı. 4 ayrı KBB doktoruna baktırdım kızımı.Hepsi de geniz etinin çok büyük odluğunu alınması gerektiğini ve kulaklarına tüp takılması gerektiğini söylediler. bir an önce ameliyat olması gerektiğini söylediler . Sayın Kadir Tuğcu sizden ricam bana 
1)Kızımın kulağına tüp takılmadan kulaklarını iyileştirilebilir mi?
2)En kötü ihtimalde kulak içinde ki sıvının alınması yeterli olur mu?
3)Yalnızca geniz etinin alınması hem nefes alması için hem de kulağında ki problemin giderilmesi için yeterli ve doğru bir karar olur mu?
şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim...

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2013 Saat 20:27
Sizin cocugunuzda gordugunuz tablo: Yuvaya/krese ilk defa baslayan her cocukta, ILK 2 SENE'de gorulen bir tablodur. Bu yalanlari ve sahtekarliklari her hastaya soylediklerinden emin olabilirsiniz. Soylediklerinin tamami yalandir ve hicbir sey yapmaniza da gerek yoktur. Zaten tablonun bu seklide agirlasmasina da, 1 hafta once verilen o sacma -sapan tedaviler sebep olmustur...
Orta kulak iltihaplari sadece; viral enfeksiyonlardan sonra oldugu halde, israrla Antibiyotik ve Allerji ilaclari vermeleri hep bu tablonun olusmasi icin yapilan sahtekarliklardir. Eger o ilaclari vermese idiniz, cocugunuz coktan iylesmis olacakti.
Dedikleri hicbir seyi yapmayin. 2 sene sonra HERSEY duzelmis olacak. Simdilik, benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin. Zaten, eski mailleri okursaniz, sizin gibi kurbanlari ve bu durumun kiyisindan donenleri gorursunuz... Tabii, birde butun bu ameliyatlari olup da, genede sefilleri oynayanlar da isin cabasi..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 19 Eyl 2013 Saat 20:28
Yukarı Dön
emek77 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2013 Saat 11:11
çok teşekkür ederim cevabınız için;
--kulaktaki birikmiş olan sıvıyı serum fiz. ve illadin ped. ile sizin önerdiğiniz gibi(eski maillerde okudum)
   uygularsam östaki borusundan akıp gidecek mi başka bir tedavi öneriniz var mı?
--kendi yapabileceğim serum fiz. tarifiz var mı?eczaneden almak yerine onu kullansak olur mu?(bir çay      bardağı suya bir kaşık tuz mu?öneriyor musunuz?)
--kızlarım(ikiz) 4,5 yaşında ve 14 kg 105cm boyunda bu değerler için yorumunuzu almak isterim.

Yukarı Dön
emek77 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2013 Saat 18:35
kızım 1 haftadır grip,burnu tıkalıydı 
sürekli açmaya çalışıyordum (sizin önerdiğiniz gibi) 
burun tıkanıklığı devam ediyor 
ve bugün kulak ağrısı başladı.
kulağım ağrıyor diye ağlıyor.
ne yapmalıyım?ateşi yok.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2013 Saat 00:41
1- Aynen oyle, baska tedavi gerekmeyecek.
2- 1 litreye;9gram tuz veya 250ml'ye; 2.25gram tuz
3- 102 boy ve 16.5kilo olmasi lazim.
4- Serum fiz'i kesin, Iliadin ped. burun damlasi baslayin,gunde;2X2'ser damla, 3GUN... Eski mailleri okuyun.
Yukarı Dön
emek77 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2013 Saat 17:19
çok teşekkür ederim
sizin yönlendirmelerinize göre hareket ediyorum ve kızımın güvende olduğunu hissediyorum.
ayrıca bunun için de çok teşekkür ederim.
--    kulağı ağrıdığında ağrı kesici olarak dolven(içeriği ibufen ile aynı olduğunu söyledi                    eczacı,ben de aldım) vereyim mi?
 ---dün minoset vermiştim.
Yukarı Dön
emek77 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2013 Saat 17:28
--bir de ek olarak pedifen kullanmayı öneriyor musunuz? hangi durumda kullanalım?
--eski maiilleri okuyorum,evde bulunan aferin,peditus,sudafet,allerjets,tylol cold  hepsini çöpe attım.
--pedifen de bunların içine girsin mi?

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2013 Saat 20:17
1- Pedifen ile Dolven ayni ilacdir.. Ikiside; Ibuprofen icerir..Hangisi elinizde varsa, onu agrisi oldugunda kullanin.
2- Minoset; CALPOL gibi, Parasetamol ihtiva eder.
3- Kulak agrilarinda, Calpol yerine Pedifen(veya Dolven) tercih ederim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.