Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - YEŞİL MUKUSLU KAKA
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumYEŞİL MUKUSLU KAKA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
windy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesajın Direkt Linki Konu: YEŞİL MUKUSLU KAKA
    Gönderim Zamanı: 25 Kas 2013 Saat 18:26
Hocam merhaba,
Benim kızım 4 eylül 2013 tarihinde sezaryen ile dünyaya geldi. ben sezaryen ve hemoroid ameliyatı oldum bu nedenle kısa süre magnezie calsine kullandım ancak bebek etkilendiği için bıraktım. Bunun yerine duphalac kullandım ancak bebek sürekli ishal gibi olunca bıraktım. bu ilaçları 20 gün kadar kullandım.
Bu sürede genellikle yoğurt çotbası vs gibi süt ürünleri tükettim .Arada bebeğin kakası yeşil oluyordu doktorlar normal dediler.
Ancak kakası yeşil olmasının yanı sıra oldukça kötü kokuyordu( genellikle emen bebeklerde 1.çocuğumda süt ekşi gibi koku olurdu.) 13 ekimde yeşil kaka tekrarlayınca gayta mikroskobuna götürdüm 7-8 lökosit çıktı. 4 kasımda konrtollerinin olduğu gün doktoruna kakasının 7 gündür yeşil olduğunu ve kötü koktuğunu söyledim.kaka tahlili yapalım dedi. tahlilde bol lökost çıktı. besin alerjisi gibi dedi ve süt ürünlerini kesti. 
diyet yapmazsanız bağırsakta kanama olur dedi.
yaklaşık 4 haftadır diyet yapıyorum. değişen şeyler; ishal kaka devam ediyor ancak yoğunluk az. günde 6 kaka sayısı 1-3 arası değişiyor. kötü koku gitti ancak sümüksü ve ishal gibi olan kısım devam ediyor.
gerçekten gıda alerjisi mi emin olamıyorum. doktor lökosit olduğu için emin.
yarın  fügen hanıma gideceğim gastrocu ancak sizin tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz farklı .sizce gıda alarjisi mi bu durum ve ben nasıl çöze bilirim. kakanın resimleri var elimde eğer görmenizin faydası olacaksa yollayabilirim. diyet nedeniyle sütüm azalacak diye korkuyorum ve panik atak hastası olduğum için bu süreci yönetmekte zorlanıyorum.kafam çok karıştı. bu mukus denen şey neden oluyor anlayamıyorum
tavsiyenizi dötr gözle bekliyorum, teşekkürlerimle
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2013 Saat 19:41
Gittiginiz ve gideceginiz, butun doktorlardan uzak durun.
1- Yeni dogan doneminden; bir ishalden bahsedebilmek icin, gunluk kaka sayisinin; 7'den fazla olmasi sarttir.
2- Yesil kaka bebeklerde; asiri beslenmeye baglidir. Hastaliktan dolayi "yesil kaka" yapanlarda, bebek, normal kilosuna bile erismez. Siz bakin cocugunuzun kilosuna, hep olmasi gerekenden fazla kilolarda oldugunu goreceksiniz.
3- En tehlikeli doktorlar; "gida allerjsi" diyen doktorlardir.. Ayni sekilde, gida allerjisi olan bebeklerde kilo kaybi on plandadir.
Buradaki "sahtekarlik niyeti" cok baska.. Sizi resmen maymuna cevirecekler.
4- Mukus denen sey:Kalin barsagin ifrazati. Asiri beslenmekten, barsaklar yorgun dusunce bu sekilde salgi cikarirlar..
30 seneden beri Turkiye deki Tip fakultelerinde; "Fizyopatoloji" dersi okutulamadigi icin ( hocasi yok) iste boyle doktorlar yetisiyor..   
Yukarı Dön
windy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2013 Saat 21:00
Sayın hocam öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim,

Yukarı Dön
windy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2013 Saat 21:08
Hocam yanıt için çok teşekkür ederim,
Haklısınız kızım eylül ayında 3300 doğdu şu an 6300 ancak takip eden hekim diyet yapmaz isem bağırsakta kanama olacağını ve bu durumun değişeceğini söyledi. 
Oğlumda alerjik astım olduğundan , kızımında ileride alerjik astım olması ihtimali beni ürkütüyor. Çünkü oğlumda alerjileri geç fark etmiştik.
Sayın hocam size konuyu kavramak için bir kaç sorum olacak;
1- Kızımın kakasında neden lökosit olabilir çünkü takip eden hekim ateşi yok, mikrop ypk besin alerjsisinden dedi
2- yaptığım diyetle kaka sayısı düştü ve kötü koku gitti bu bir tesadüf mü sizce.
3 - diyet öncesi emerken (gerçi yoğun olmasada devam ediyor) bağırsaklarından gürültü geliyordu ve emme bitince kaka yapıyordu bu durum şu an değişti.
4- Bir besin alerjisini ne zaman düşünmeliyim?
Hocam lütfen bana istanbulda yenidoğan takibi yapabilecek bir hekim önerebilirmisiniz? 

Çok çok teşekkür ederim
Funda
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2013 Saat 02:07
1- Siz onlarin, kaka icinde hakikaten "Lokosit" gorduklerinimi saniyorsunuz?? Ayricada, Allerji ile kakadaki Lokosit ne alaka!!
2- Yaptiginiz diyet ile, sutunuz azaldi, duzelme ondan.. Simdi diyetinizi bozun bakalim,kakada bozulacakmi.
3- Buda sik beslenme sonucu olan bir durumdur..
4- Hele bir; 7-8 yaslarina bir gelsin, o zaman...
Bizdeki, "Yeni Dogan Doktorlari", sadece hastaneye yatan, agir hastaligi olan; yeni doganlardan anlarlar.. Yenidogan'in Poliklinik takibini yapabilecek, bir; saglam, "Yeni dogan doktoru" yoktur...   
Yukarı Dön
windy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2013 Saat 20:20
Sayın hocam,
Bu durum ilerler ise bağırsaklarda kanama oluyormuş. Bunu bana bu sorunu yaşayan bir kaç anne söyledi. Sizce bu durum anlamlı mı?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2013 Saat 21:11
O anneler, o doktorlarin tuzagina dusmus, saftorik anneler.. Siz bakmayin onlarin sacmaliklarina, benim dediklerimi yapin..
Yukarı Dön
windy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2013 Saat 10:29
Teşekkürler hocam
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.