Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BRONSIT- ACILL
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBRONSIT- ACILL

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Konu: BRONSIT- ACILL
    Gönderim Zamanı: 29 Ara 2013 Saat 00:46
Bakin; Senelerden beri anlatiyorum....
   OKSURUK, ASTIM VEYA BRONSIT'IN ANA BULGUSU DEGILDIR. SIKINTILI SOLUNUM OLACAK...Rahat nefes alacak, SIKINTILI VERECEK...
Bu tablo yoksa, yer yarilsa, bu "tufeyli" Prof. larin, tamami gelse, gene inanmayacaksiniz..

Sadece benim, GRIP ICIN ANLATTIKLARIMI UYGULAYIN. Okumaya devam. EN AZ; 3 hafta surecek..
Yukarı Dön
filolog Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 25
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ara 2013 Saat 22:47
Hocam kizimi hic kucagimdan indiremiyorum gecmis makalelerinize hizlica goz attm ama cok vaktim olmadi su anda yine ağlıyor ve cok oksuruyor kisaca ne yapmam gerekir kizima ve ogluma lütfen
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ara 2013 Saat 18:55
1-Oglunuzda gordukleriniz: Grip gibi basit bir hastaligi bile tedavi edebilmekten aciz, hastaya gerekli bilgileri veremeyecek kadar cahil ve illaki recete yazmaya kendini mecbur goren sarlatanligin doruk noktasidir..
Salak; daha Bronsit'in; Rontgen bulgusunun olmadigini bile bilmiyor, zaten cocukda bronsit degil... Komedi icinde komedi...
2- Kizinda oynanan komedide, aynisi, bir daha goturun, onada film ceker ve "brosit olmus" derler..
Artik oynadiklari sahekarliklar, sarlatanliklar o kadar ayan-beyan olmaya basladiki, ne yapacaklarini sasiriyorlar. Soyledikleri;"Her 1 yalan", 40 yalan doguruyor..
SAKIN; bu tip doktorlara bir daha adiminizi bile atmayin. Cok arada kalirsaniz, kendiniz bir kan sayimi yaptirip, bana yazin, cok daha ucuz ve saglili bir sekilde hastaligi gecirirsiniz. Yoksa bu sahtekarlarin elinde, cocuklarinizin olmesi isten bile degil... EEG cekerken bile olduruyorlar ve "vicdanim rahat" diyebiliyor. Yapilanlardan ve soylenenlerden, ben burada vicdanen rahatsiz oldum..

SADECE: Benim makalelerimi ve mailleri okuyun..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 Ara 2013 Saat 18:56
Yukarı Dön
filolog Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 25
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ara 2013 Saat 13:59

Hocam merhaba, oğlum 39 aylık (krese gıdıyor), kızım 6 aylık. Oğlum yaklaşık bır ay önce atesı yukseldı (39,5) ve oksuruk sıkayetı ıle doktora gıttık. Macrol ve coldmıx 10 gun kullandık fakat antıbıyotık bıtınce atesı tekrar yukseldı bıtmeyen oksuruk daha da arttı. Kbb uzmanına goturduk alerjı, kulaklarda ıltıhap ve sınuzut var dedı bır suru ılac verdı belkı gecer dıye caresızlıkten kullandık; zıtromax, zınnat, kestıne, sıngulaır, nasonex, actıdem. actıdem harıc hepsını kullandık, ilaçlar bıttı ama değişen bışey olmadı. sonra tekrar doktora göturduk fılm çektı bronsıt olmus dedı ve ventolın verdı. ventolın de bıttı ama hala balgam hala oksuruk hala hırıltı...

Kızım ıse cok farklı değil hocam aynı sıkayetler onda da var. o da 15 gun once ateslendı acıle goturduk doktor amoklavın verdı 10 gun 1,8 ml kullandık, ates gectı ama oksuruk hala gecmedı. Tekrar doktora göturduk abısı ıle son göturduğumuz doktor kızıma da bronsıt olmus dedı ona da ventolın verdı. Bu defa daha da kotuleştı gecelerı bır balgam bır oksuruk nefesını zor aldırıyorum hocam kıpkırmızı oluyor oksururken. Zaten 6 kıloydu ıyıce zayıfladı. Ikısı de çok kotu durumdalar o kadar ılaca ezıyete ragmen hala burun akıntısı, hala oksuruk, hala balgam, hala hırıltı nedır bu boyle? sadece ates yok çok sukur yada hafıf var dıyeyım. Çok caresızım artık. Tavsıyelerınızı beklıyorum

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.