Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Alerji mi acaba?acil
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAlerji mi acaba?acil

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Arelinko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 66
Mesajın Direkt Linki Konu: Alerji mi acaba?acil
    Gönderim Zamanı: 02 Şub 2014 Saat 18:45
Hocam bugün oğlumuzun sırtında ve göğüs ve göbeğinde kızarıjlıklar oluştu.. Çok azcık da kollarında oluştu.. Yawaş tawaş arttı.. Son halinin fotoğraflarını yüklemeye çalıştım.. Kızarıklıkların üstü hafif pütürlü.. Şişlik yok ateşi normal keyfi de yerinde ama bütün göğüs ve sırtını kapladı... Bacaklarda ve yüzde yok.. İzliyoruz yayılma olur mu diye.. Şu an bi ilerleme de gerileme de yok.. 2 saattir aynı gibi.. Zirteks şurup öberdi bi dr. Arkadaşımız.. İzleyin çok artma olursa çeyrek ölçek verin dedi eğer ağız ve gözlerde de şişme olyrsa steroidli kreme geçebilirsiniz dedi.. İlk anda izleuin dedi.. Alerjik gibi görünüyor dedi.. Siz de değerlendirirmisiniz..

Hocam bu arada 3,5 aylık.. Kilo 6800.. Anne sütünden başka bişey almıyor.. Mama dün denedik yine sma mama çok az alıp belki bi tatlı kaşığı kadar alıp ekşiip almıor mamayı..
Resimleri yükleyemefim hocam sitede anltıldığı şekilde.. Telefondan anca bu kafarını yapabildim...

Hocam yazarken dikkat etiik minik minik bacaklarda da var

Düzenleyen Gamze - 03 Şub 2014 Saat 13:45
Rahat bırakın büyüsün
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2014 Saat 19:16
Ben resimleri actim.. Onemli bir sey degil, dokuntulu hastalik degil, biraz sikilmis-terlemis.. Banyo yaptirin, serin tutun gecer.
300 gram fazlasi var.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 02 Şub 2014 Saat 19:17
Yukarı Dön
Arelinko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2014 Saat 19:25
Teşekkürler hocam.. Herhangi bi ilaç kullanmıycaz o halde.. Daha da yayılabilir mi? Ne seviyeye kadar normal karşılamalıyız?? Yüzüne yayılırsa verelim mi ilacından acaba?
Rahat bırakın büyüsün
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2014 Saat 19:33
Sicak tutmaya devam ederseniz, yayilir.. Bir sey YAPMAYIN..
Yukarı Dön
Arelinko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şub 2014 Saat 20:14
Hocam dünkü kızarıklıklıar hala geçmedi .. Göğüstekiler biraz daha azaldı ama şindi de bacaklarındakiler belirginleşmete başkadı.. Sıcak turmuoruz.. Alttan ve üst tek kat giydiriyoruz.. Bugün çocuk dr una götrdük.. Bana çok mu katkı maddeli şey yedin dedi? Ben de bi kaç gündür fazla kakaolu gıda yüketmiştim onu söyledim. Ondan olabilir dedi katkı maddeli şeylerde olabilir dedi.. İdrar yolu enfeksiyonu da olabilir dedi tahlil istedi.. Vermedik henüz.. Size son gotoğraflarını yolluyorum.. Kırmızlıkların üstü pütür pürür soyulur gibi.. Arada iyice kırmızılaşıyor sonra daha açık renk oluyor..
Napcaamızı şaşırdık hocam.. İyice soysak üşütür diye korkuyoruz.. Şu an alta tek üste ince iki kat sadece giydirmiş durumdayız... Fotoğraf linkleri... 

Teşekkürler hocam

Düzenleyen Gamze - 03 Şub 2014 Saat 20:33
Rahat bırakın büyüsün
Yukarı Dön
Arelinko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şub 2014 Saat 20:20
Birde hocam zyrtec ve stilex krem yazdı kullanalım mı.. Zyrtec i kilosu kadar damla verin gece dedi..

Düzenleyen Arelinko - 03 Şub 2014 Saat 20:43
Rahat bırakın büyüsün
Yukarı Dön
Arelinko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2014 Saat 20:28
Hocam cevap beklioruz.. Bugün 3. Gün.. İlaç kullanmadık daha serin de tutuyoruz ama pek bi değişiklik yok .. Dün yollamıştık ama cevap vermediniz.. Ne kafar sürede kaybolması
normaldir? Dün yolladığım fotoğraflar da düzenlenmiş.. Cevap bekliyoruz hocam.. Zyrtec şurup stilex jel exipial lipo nemlendirici krem aldık beklioruz kullanmadık hocam.. Teşekkürler

Düzenleyen Arelinko - 04 Şub 2014 Saat 20:31
Rahat bırakın büyüsün
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2014 Saat 22:21
Erkeklerde; IYE olmaz. Eski mailleri okuyun. Bosuna tahlile para vermeyin.
Dokuntuleri pek bir seye benzetemedim...
Eger: Ilk basta, yanaklarda, "Kelebek tarzi" dokuntuler oldu ise, yanaklar sonerken govdede cikti ve govde sonerken kol ve bacaklarda dokuntu oldu ise bu : 5.Hastaliktir, hicbir sey yapmayin...
Damlayi kullanmayin, Krem; farketmez.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.