Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bronşiolit bronkopnömoni ?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBronşiolit bronkopnömoni ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
brckbt Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı brckbt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bronşiolit bronkopnömoni ?
    Gönderim Zamanı: 09 Mar 2014 Saat 14:23

Hocam merhaba.kızım 07.10.2013 doğumlu 8200gram 65 cm. 1 haftalık burun tıkanıklığı sonrası 4 gün öksürükten sonra 39.3 ateş ile hastaneye götürdük ateşini düşürdüler akciğer grafisi çekip tahlil yaptılar. Bunun sonucunda çocuk doktoru hastaneye yatması gerektiğini söyledi ve yatış yapıldı. Daha öncesinde sizin önerilerinizle bal limon coldmix ve sf kullanmıştık.hastanede rocephin 0.5 3/4 yapıldı serum takılması gerektiği söylendi neden olarak elektrolit dengesi ve mukusun atılması denildi. Damar yolu bulunamayınca ben çok uğraştırmadım ve emzirmeye devam ettim. Burun tıkanıklığı olmadığı sürece emmesi iyiydi . Akşam nefes almasının sıkıntılı olduğunu söyleyip prednol yaptılar istemediğim halde yoksa yoğun bakıma kaldırabiliriz dediler. O gece rahat uyudu ve sonra hiç ateşi çıkmadı. Ertesi gün Taburcu olduğumuzda doktor Ventolin 4*1/2 pulmicort 2*1/2 rocephin 0.5 3/4 3 kutu yazdı. Teşhis bronkopnömoni idi. Bu arada hastane Adana me..line. Ben tedaviye güvenmediğin için başka bir doktora daha götürdüm o da bronşiolit deyip macrol 125 Ventolin ve pulmicort verdi. Tahlil sonuçları ve ac grafisi aşağıdadır

Bu aralar ben de gribim. Emzirirken maske takmam gerekir mi ve vücudumda olusan antikorlar kızımın iyileşme sürecini hızlandırır mı? Bir de halis köy tavuğu suyunu sulandırarak bebeğime verebilir miyim ? . Şimdiden çok teşekkür ederim hocam. Iyi ki varsınız :)
Yukarı Dön
brckbt Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı brckbt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2014 Saat 14:27
Yukarı Dön
brckbt Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı brckbt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2014 Saat 14:40
Tahlil sonuçlarını resim olarak gönderemiyorum
Wbc 14.15 (3-13) lym % 34.9 15-50) neutro % 56.9 (50-80) neut 8.05 (2-8. 10^3). Crp serum 2.83 (0-8g/l) kreatinin 0.25 (0.3-0.7 Mg/dl)

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2014 Saat 19:18
Basta o SAHTEKAR, hastane olmak uzere, oradaki doktorlarin, hicbir dedigine inanmayin, tumu sahtekar...
Meme emebilen bir cocuga, Serum takmak, hastaneye yatirmak icin insanin baya bir VICDANSIZ olmasi gerekir...
WBC: 14.15, 5 aylik bir bebek icin NORMALDIR....
1-6 AY ARASI: wbc: 6.0-17.5 dur. Namussuzlar, Laboratuvari bile kafaya almislar, 5aylik bebegin kan degerleri yanina, "Eriskin" referans degerlerini yazdirmislar... Bunlarin, tumu namussuz...
Basit bir Gribi olan bir bebegin sirtindan, bu sekilde,cikarlar saglamak, hangi vicdana sigar???
Verilen hicbir ilaci kullanmayin... Vicdansiz, birde bebege IGNE yapmis...Yapilanlari hepsi "show" ...
Sadece; benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin.
Flixotide veya Nasonex kullandi iseniz, is uzayacak, haberiniz olsun... En az: 2-3 hafta daha surecek...
Meme vermeye devam... Et suyu, kemik suyu veya Tavuk suyu; HICBIR fayda saglamaz... Bunlarda, iyi gelen; sadece; "Kaynar suyun" sicakligidir. 5 yalik bebekte, kaynar corba icemeyecegine gore, hepsi nafiledir. Sadece, emzirin, maske faydali olur.
Kiziniz; 8.5 aylik cesametinde.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 09 Mar 2014 Saat 19:22
Yukarı Dön
brckbt Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı brckbt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2014 Saat 19:34
Hocam çok teşekkür ederim.flixotide ve nasonex kullanmadık ama Ventolin ve pulmicort kullandık. Aslında durumun sizin anlattığınız gibi olduğunu biliyordum ama annelik duygusu beni o SAHTEKARLARIN eline düşürdü. Moralim çok bozulduğu için sütüm azaldı hastanede ve doktor beni azarlarcasına moralimi sağlam tutmamı ortaya bir de mama tablosu eklemek istemediğini söyleyip arkasına bakmadan gitti. Bu arada ben de eczacıyım ama elim kolum o kadar bağlandı ki. Peki 15 Mg dozunda prednizolon etkisi ne zaman geçer ve Adana'da önerebileceğiniz bir çocuk doktoru var mıdır? Şimdiden sağolun :)
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2014 Saat 19:39
Pulmicot'da Kortizon, maalesef, Prednol'de uygulandigi icin, ilk 3-5 gun biraz sikintili gececek...
Doktor?? Bilemiyorum. Ben U.S.A. Arizona dayim...
Yukarı Dön
spancm Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 360
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı spancm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2014 Saat 22:00
Hocam ventolin surup yazabilmek icin astim teshisi zorunlulugu gelmis..siz ce iyi mi kotu mu bu degisiklik? Simdi astimli cocuklarin sayisi daha da artar ya da ventolin daha mi az yazilir ne dersiniz?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2014 Saat 02:51
Hele sukur, anlayabildiler... Ventolin surubu, ben Astimli hastalarima bile yazmam. Ventolin Sprey varken, Ventolin surup, Ne oluyor??? TABII BURADA ESAS DOMUZUN BASI, O ILAC FIRMASI... Anladiniz siz ne oldugunu!!!
Ventolin surup, Astimi tedavi etmezki, astimli cocuk sayisi artsin...
Cocuklarda, hakiki Astim, sanilanin aksine son derecede azdir... Turkiye deki, SAHTEKAR doktorlarin, her Gripli cocuga Astim tanisi koymalari yuzunden, zaten boyle "salakca" bir durum ortaya cikmisti...
Simdi o sahtekarlara bakin bakalim, nasilda cark edecekler...
Butun bu sahtekarliklari baslatanlar, 80'li yillardaki 3 PROF.DUR...
Bu Proflarin peydahladigi doktorlarda iste hergun gordugunuz sahtekarlardir.. Onlari unutmayin, iyi mimleyin... Zira yakin gelecekte, hepsi yaptiklari rezaletleri inkar edeceklerdir... Benim arkamdan konusmak cok kolaydi... Sikiysa simdi de konussun o Prof, musvetteleri...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.