Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yemek istiyor,ek gıda verilmeli mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumyemek istiyor,ek gıda verilmeli mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
rsmtgrl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 10
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rsmtgrl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: yemek istiyor,ek gıda verilmeli mi
    Gönderim Zamanı: 21 Mar 2014 Saat 10:29
           merhaba doktor bey, daha öncede sorum olmuştu size ve sayenizde hastanelerin, oğlumu daha fazla yıpratmasını engellemiştik.
           doktor bey, oğlum 6 aylık ve kilosu 9200 boyu 71 cm (doğum kilosu 4100gr boyu 55cm). sadece anne sütüyle doyuyor sanırım çünkü kilo alımı ayda ortalama 500gr. fakat buna rağmen yemek istiyor. birisi bir şey yese hemen bakıyor ve elindekine atılıyor. aç mi diye ne zaman ek gıda ikram etsek hiç geri çevirmiyor. 
          -sizce doymasına rağmen ek gıda istediğinde vermeli miyiz? 
          - verirsek gün içinde bu miktar en fazla ne kadar olmalı. 
          - doymasına rağmen ek gıda alması midesine,bağırsaklarına zarar verir mi?
          - ben işe başladım ve süt izninden dolayı oğlumla en fazla dört saat ayrı kalıyoruz. bu süreçte ek gıda verilmezse beni bekleyebiliyor. verilirse de iştahla yiyorSmile. sizce ne yapmalıyız?

Yukarı Dön
rsmtgrl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rsmtgrl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2014 Saat 08:45
      doktor bey, 
cumartesi akşam kakasını yaparken çok ağladı. kakası yumuşaktı fakat yaparken canı çok yandı. sonrasında da poposu çok kızardı. bazen yemekte ne varsa çok az az, tadına bakacak şekilde veriyoruz. acaba bundan dolayı mı oldu?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2014 Saat 22:05
Henuz 6 aylik. Bazi "ek gidalari" yiyebilir, ama HERSEYI yiyemez...
Bazi cocuklar, her gorduklerini yerler ama bu iyi bir sey degil...
1.4kg fazlasi var... Sonra, cok cekersiniz. Gunde 600ml sut veya sutlu gida, bir ogun;yemek-corba, ve biraz meyva yeterlidir. Gerisini o isterse verin, elinizde gordu diye degil... Ilerde sisman olma ihtimali var.
Yukarı Dön
rsmtgrl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rsmtgrl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mar 2014 Saat 09:17
     Teşekkür ederim doktor bey, bizi rahatlattınız. günlük aldığı ek gıda miktarı bahsettiğinizin çok çok altında( çeyrek armutun bile yarısını nadir yiyor.) vermeye devam etsem yer muhtemelen ama o çabalamadıkça vermiyorum. 

size bir sorum daha olacak doktor bey. oğlumun cildi çok kuru. doktorumuz bebek egzaması var dedi. her gün yıkıyorum ve günde en az üç kere yüzünü(vücudunu banyodan sonra bir kere) nemlendiriyorum. fakat buna rağmen iki haftadır yüzü kuruluktan yara oldu. görünümü yanık gibi oldu. doktorumuz enfeksiyon oluşmuş dedi. verdiği ilaçlar travazol krem, eledon pomat ve zaditen damla. kremleri günde iki defa sabah-akşam kullanıyoruz,.damlayı ise günde iki defa 9'ar damla halinde kullanıyoruz. ilaçları iki gündür kullanıyoruz. kremler sanırım yetişkinlerin kullandığı kremler, sizce bu ilaçlar oğlum için uygun mu?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mar 2014 Saat 18:47
Tamamen; sallama bir teshis ve sallama bir tedavi...
Asiri Portakal-havuc yiyip, gunese cikan kimselerde boyle yuz dokuntuleri olur. Oncelikle bu gidalari kesin-azaltin... Yuzune sadece; gunde iki defa, cok ince bir tabaka halinde; ULTRALAN POMAT,3 GUN SURUN.
Yukarı Dön
rsmtgrl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rsmtgrl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2014 Saat 09:37
    doktor bey aslında yaraların ilk hali çok farklıydı. ama doktorumuz önemsemedi. ilk önce 1-2 cm çapında dairelerin içi küçük küçük kırmızı kabarcıklarla doluydu. bu daireler kaşında bir tane yanak ve çene altında beş tane, bacaklarında ise 7-8 yerde vardı. sıcaklıktan olan isilik gibi. vücudundakiler öylece dururken yüzündekiler her gün akşamları iyice artıyordu. en sonunda da yanağının altındaki geçmedi ve yakın olanlar birleşerek yanık görünümüne dönmüştü. havuç-portakal ve benzeri gıda hiç tüketmedi (portakalı bir ay önce verdim ağız çevresi kızardı bir daha vermedim)sık yedikleri; armut,yoğurt ve peynir. güneşe her gün akşam üzeri 5'te bir saat çıkıyor. bu arada sağ kulağı çok kaşınıyordu doktorumuz buna da aşırı kuruluktan dedi. gece kaşımaktan kulağının bir kaç yerini kanatmış, kulak kan içindeydi. acaba doktorumuz bu yorumu ne kadar doğru??? 

iyiki varsınız doktor bey. size ulaşabilmek çok güzel. keşke istanbul da olsaydınız ya da en azından bize doktor önerebilsenizSmile
          tekrar teşekkür ederim.
Yukarı Dön
rsmtgrl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rsmtgrl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2014 Saat 09:39
      söylediğiniz ilaca dün akşam başladık doktor bey, zaditen damlada dahil olmak üzere diğer ilaçları kestim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2014 Saat 18:16
Keske bir resim gonderebilseniz... Daha kesin konusrum.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.