Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Düşmeler & Çarpmalar & Yaralanmalar ve Ortopedi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bacaktaki şişlik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbacaktaki şişlik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sudenaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sudenaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: bacaktaki şişlik
    Gönderim Zamanı: 13 Nis 2014 Saat 23:35
Öteki derdim ise karışmasın diye yeni konu açayım dedim.             Hocam 3 hafta önce başımıza bir kaza geldi. AVM nin oyun alanında oynuyodu çocuk,tam çıkarken koca demir turnike bacağının arkasına düştü..Çok kötü oldum kırıldı kesin dedim.Bağırdım çağırdım nasıl bir dikkatsizlik bu oyun alanı yapıyosunuz güvenliğini sağlıyamıyosunuz diye orada çalışan kızlarında ayağına düşmüş kaç kere...Allah korudu yavrumu kırılmadı.Buz tatbiki yaptım o gece, şekerli hamur yaptım sardım sabah kalktığımızda morluk iyice azalmıştı..O gece baya okudum yazılarınızı üzerine basabiliyosa yürüyosa problem yok demişsiniz.Ben morluk için bepanten plus sürdüm sürekli neyse morluk geçti ama bacağın arka tarafında bir şişlik var küçük bir kısım fakat heralde cismin esas düştüğü yer orası orada bir sertlik ve aşağısında da şişlik var o kısma bastırınca ağrıyo diyor.Yumuşak doku zedelenmesi gibi..Kendime çok kızıyorum dr a götürmedim diye ama Hocam o kadar güvenimiz kalmadı ki artık baktım yüreyebiliyor yanlış bir uygulama yapılak boşu boşuna acı çekicek diye götürmedim.Dün gece baya bir okudum yine bu konudaki cevaplarınızı ortapedi ye götürün mutlaka diyosunuz.Çalıştığım için çarşamba götürücem eşim beceremiyor yalnız başına...Hocam çok mu geç kaldık önemli kalıcı bir araz bırakır mı bacakta iki gündür dünyaya küstüm yine ya kızımın bacağına bişey olursa diye...ne olur anlatın
Aşaüıya resmini ekliyorum Hocam

Hem kulak hem bacak Allahım hayırlısıyla bir büyüse, o büyüyünceye kadar ben dertten ölücem       

http://i.hizliresim.com/0V4vYB.jpg              

Düzenleyen sudenaz - 14 Nis 2014 Saat 00:29
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113090
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2014 Saat 04:49
Merak etmeyin, sadece; "Yumusak doku icine" KANAMA olmus... VE, yer-cekimi ile asagiya kaymis.. Buz tatbik etmeniz iyi olmus. Bacagini, govdesinden daha yukarda tutsa idiniz, bu sisliklerde olmazdi... onemli bir sey degil... Dogru, simdiki doktorlara, hele bir gidin; ne cekilmedik Rontgen kalir, ne Noroloji nede Ortopedi konsultasyonlari...

" -Hem kulak hem bacak Allahım hayırlısıyla bir büyüse, o büyüyünceye kadar ben dertten ölücem -"

Cok safsiniz. O "dert" hicbir zaman bitmeyecek... O buyuyunce, sadece "dertlerin" sekli degisecek...Sirada; "okul-ders-hoca" dertleri, biraz daha buyuyunce;"Sevgili" dertleri... Evlenecek, ayri dert, torun olacak ayri dert... hele; TORUN, derdi.. Torun sevgisi, evlat sevgisindende ustun olacak.. Siz en iyisi, "Dertleri, ZEVK edinmeyi ogrenin." Zira hayat dediginiz, bu dertlerin tamamidir...
Yukarı Dön
spancm Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 360
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı spancm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2014 Saat 23:21
 Hocam harikasiniz Clown
Yukarı Dön
sudenaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sudenaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2014 Saat 23:37
Çok teşekkürler Hocam Allah sizi başımızdan eksik etmesin.. Yarın ortapediye bi götüreyim diyorum ne dersiniz
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2014 Saat 01:35
Paran cok her halde. Gotur ama dahada masraf acarlarsa, bana yazin.
Yukarı Dön
sudenaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sudenaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2014 Saat 13:24
Hocam gittik ortapedi ye...Bi baktı şişliğe ve MR çekilsin dedi, Mr çekilmesi içinde narkoz alması gerekiyor tabi..Ultrason olmaz mı dedim.Peki ultrason olsun dedi dr, neyse ultarsonda baktılar ve raporda şöyle yazıyor:
YÜZEYSEL DOKU US İNCELEMESİNDE:
Sol ayak bileği posteriorunda, cilt altı yağlı doku içinde 25*6 mm boyutunda, komşu yağlı dokuya göre hafif hiperekojen, sınırları net demarke olmayan alan izlenmektedir.( cilaltı yağlı dokuda hemoraji?,enflamasyon? ) Takibi ve klinik gerekliliği halinda MR inceleme önerilir.Kas kalınlığı ve ekojenitesi normaldir.

Bunun üzerinde dr bak gördün mü yine MR ye geldik dedi ve HİRUDOID FORTE JEL ve DOLGİT 50 gr krem karıştır sür akşamları dedi.Bir ay uygula düzelmezse MR çekelim...

Ultrason çeken dr ile biraz konuştuk.O bölgede bi çökme olabilir öyle kalabilir dedi.Hocam ben napim nereye gidim ne kullayım, ne sarim ne süreyim iz kalmasın nolur yardım edin iz kalıcak diye çok korkuyorum..O kremleri alıp süreyim mi size sormadan bişey yapmıyayım dedim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2014 Saat 20:33
Doku icine kanama olmus, ben bunu size; MR veya Tomo OLAMADAN DA SOYLERIM..
Boyle; 25X5mm boyutlarinda bir cilt alti kanamasi icin, HICBIR sey gerekmez... Bunlar resmen soyguncu...
EGER: 50X50mm veya daha fazla, buyuklukte bir kanama olsa idi, igne ile o hematomun alinmasi (bazen) gerekebilirdi, ama boyle, milimetrik ebatlara bir sey yapilmaz.. O verilen kremlerin, 3 kurus faydasi olmayacak. Sakin, ne MR cektirin nede verilen ilaclari kullanin... Olan paralariniza oldu...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.