Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - dusuk ates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdusuk ates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
arzuayten Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 27
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı arzuayten Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: dusuk ates
    Gönderim Zamanı: 15 Nis 2014 Saat 13:47
Doktor bey merhaba. 35 aylik bir oglum var. 3 gun once bademcik iltihabina bagli atesi yukselmisti. Havale riski oldugundan ates dusurucu surup verdim 4 saat arayla. Bir ara gece hic dusmedi o nedenle acile gittik igne vuruldu ates dusurucu. Yarim novalgin oldugunu soylediler. Sabaha dogru atesi dustu fakat 34-35 lerde. Son 3 gundur atesi surekli busekilde dusuk. Ozellikle uyurken 34 falan oluyor. Ne yapmamz ggerekir tehlikelimidi cok endiseleniyorum.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2014 Saat 22:32
Once okumaniz lazim...
1-Once; Atesi ve havaleyi ogrenin.(Yazarlar kismindaki 2 makaleyide okuyun)
2- Havale riski varsa (eskiden havale gecirdi ise) Surup yerine; ParaNox120 fitil kullanmaniz daha dogru bir tercihtir...
3- Ates dusurmek, HICBIR hastaligi tedavi etmez. Ayricada, Havale, ates yukseldikten sonra degil, isin basinda aniden ates yukselirken gelirse gelir...
4- Asiri ates dusurulen cocuklarda, ates bu sekilde, asiri dusuk seyr edebilir. Boyle cocuklarin, ani ates yukselmesi ile havale gecirmeleri daha kolay olur...
Okuyun... Ates; Turk doktorlar icin, en buyuk "gecim kaynagi" oldugundan, ASLA: Atesin ve havalenin; niye oldugunu, nasil oldugunu ogrenemezler.. Bilenler bile, isin dogrusunu size ASLA anlatmazlar...
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı arzuayten Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2014 Saat 22:49
Oglum ilk havalesini gecirdiğinde ateşin 2. Günüydü ve hep 38,5 lerdeydi. Yeni yükselmiyordu ateşi. O yuzden ateşi yükselsede korkuyorum. Havale geçirdiğinde cok uzun sürerse nefessiz kalırsa ne yapmam gerekir. Makalelerinizi zaten okuyorum ama olmuyor işte. O paranox fitilin üzeinde yazan fenobarbital gerçekten engellermi havaleyi ne derece güvenebiliriz acaba. Birde suan ateşi düşükken tekrar ateşlense havale gelme olasılıgı cok yüksek yani öylemi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2014 Saat 01:30
Calpol vereceginiz zaman, Calpol yerine; ParaNox120 fitil verin.
Yazilarimi OKUYUN... Atesin ve Havalenin bir zarari yoktur. Turk doktorlari halki korkutup, daha cok paralarini alabilmek icin isin dogrusunu anlatmazlar... Havaleden korkacaginiza, o doktorlardan korkun, onlar daha tehlikeliler.
Fenobarbital, havaleyi onler ama bu etkisi, 8 saat sonra baslar ve ancak 3. fitilden sonra korur.. Iyi tarafi, son fitilden sonra, 36 saat vucutta kalir ve havaleden korur.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 16 Nis 2014 Saat 01:30
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı arzuayten Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2014 Saat 11:36
teşekkür ederim doktor bey. havaleden korkmamam gerektiğini defalarca okudum ama bir anne psikolojisiyle bakıldığında imkansız görünüyor benim için. havale konusunda belki daha açıklayıcı bir yazı yazsanız ben ve benim gibi anneler için cok iyi olur.
son olarak bu havale riski ikinci bir bebek olduğunda ondada olacak sanırım değilmi? babasının bebekliğinde geçirmiş olduğu bir havale var çünkü.
Yukarı Dön
ömer mirza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 115
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ömer mirza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2014 Saat 01:25
Hocam bende aynı konudan müzdaribim yazılarınızı defalarca okusamda yine olmuyor.Oğlum pazartesi gününden itibaren ateşli size yazmıştım başka bir konu altında paronax 120 verin demiştiniz verdim ateş düştü fakat yine çıkıyor bu nezamana kadar devam edecek böyle bu 3.gün birde şunu sormak istiyorum oğlumun eller,ayaklar ve vucut soğuk ama başı yanıyo bu durumda. hangi sıcaklığı baz alacağım temazsız ateş ölçer var vucut sıcaklığınımı ölçeceğim yoksa alnınımı şaşırdım kaldım.Doktorada gitmek istemiyorum acile gittik hemen dayadılar antibiyotiği vermedim ama çok bunaldım lütfrn bir yol gösterin çok okuyun diyeceksiniz ama birebir cevap almadan tatmin olamıyo insan lütfen anlamaya çalışın bizi...
Şimdiden teşekkürler anlayışınız için
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2014 Saat 04:50
bilmeniz gereken; Ates ve Havalenin, bir ZARARI YOKTUR...
Ates; Menenjit yapmaz, Menenjit, mikrobik hastaliktir, ve ilaclarla dusurulemeyen cok yuksek ates yapar.. Vucut, bu mikroplarin etkileri azaltabilmek icin atesi cikarir...
Atesi; OLCMEYIN.... Atesi varsa, vardir... Cocuk rahatsiz oluyorsa, ates dusurucuyu vereceksiniz, cocuk rahat ise; 40 dercede bile ilac vermeyeceksiniz...
Doktora; atesi dusurmek icin degil, ATESIN sebebini bulmak, teshis konulmasi icin gideceksiniz... Serum takip, damardan; Novalgin igne vererek, atesi dusurmek; SAHTEKARLIKTIR...VE sadece, ailelerin gozunu boyamak icin uygulanir.. Bu usul, HICBIR hastaligi tedavi etmez..

Daha baska nasil anlatayim, bilmiyorum..
Yukarı Dön
ömer mirza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 115
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ömer mirza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2014 Saat 06:39
Sabrınıza ve ilgine sonsuz teşekkürler...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.