Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Ek Gıda & Beslenme & İştah
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bebeklerde pekmez tuketimi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubebeklerde pekmez tuketimi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 100
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2008 Saat 21:19

selam ...tahini kac aylikken vermeye basladin....benim oglusum 6 ayi doldurmak uzere ...erkenmi acaba...

Omrum
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2008 Saat 21:53
o tahin konusunu ben de merak ediyorum..
ayrıca ben oğluma üzüm pekmezi veriyorum. sanırım fazla da vermemek lazımmış, gunde ne kadar verileceğini bilen var mı? harnup pekmezi de hiç aklıma gelmemişti, hemen yarın alacağım, teşekkürler..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
laren Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1205
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2008 Saat 00:47
valla bu kadar olur bende 10 gündür falan pekmeze basladim kizimin kahvaltisina katiyorum bende size soracaktim sizde veriyormusunuz diye ama ben kahvaltisina 2 tatli kasigi pekmez koyuyorum acaba cokmu gelir bu arada ifakatcim sagol benim hic aklima gelmemisti hergün ayri pekmez vermek artik bende pazartesiden itibaren senin gibi yapicam
ASKLARIN EN GÜZELI SENSIN LARENIM
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2008 Saat 00:51
Kızlar bir tatlı kaşığı pekmez yeterli Thumbs%20Up
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2008 Saat 16:35
çok teşekkürler.. bu arada ben de aldım harnup pekmezi, çınar'a da veriyorum kendim de yiyorum. çok da güzelmiş ayrıca.. tahin konusunda bilginiz var mı acaba???
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Oca 2008 Saat 23:19
benim oglum neredeyse 6 ayi dolduracak...yaklasik bir aydir harnup pekmezi veriyorum ...her sabah yarim tatli kasigi...simdi bende cesitlendirmek icin dut pekmezide aldim....ama tahini nezaman baslamak gerekiyor bilmiyorum....biraz agir gelebilir sanirim....belki birkac ay sonra...
Omrum
Yukarı Dön
AyseUlusal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 311
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2008 Saat 09:03
Ben büyük kızıma da yediriyordum şimdi küçüğe de yediriyorum(5 aylıktan beri) yarım çay kaşığı ile başladım.Sonra kahvaltısına 1 tatlı kaşığı koydum.Şimdi normal kahvaltı ediyor bulamaç istemiyor bende yine 1 tatlı kaşığı veriyorum.Çok faydasnı gördüm.Büyük kızım hiç bir zaman üşümez eli ayağı sıcacıktır ve 10 yaşında 10 kere hasta olmamıştır grip bile...Küçük 14 aylık daha hiç hastalık ateşlenmesi yaşamadık bir kez dişten ateşlendi.Bütün bunlarda pekmezin rolünün büyük olduğunu düşünüyorum...Ha bi de yan etkisi var küçükte ortaya çıktı:Enerji fazlası...

Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2008 Saat 23:43
pekmez tuketim konusunda arastirmalarima gore 6 aylik bir bebek gunde bir tatli kasigi pekmez tuketmeliymis....annesini emen bebisler 6.aydan sonra stoklar tukendigi icin demir ihtiyaci hissediyormus...bu nedenle demir acisindan zengin pekmezin tuketilmesinde fayda varmis.....bunun yaninda bol tahil tuketmekte demir ihtiyaci acisindan gerekli imis.....
Omrum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.