Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - grip
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgrip

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 168
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LİVANELİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: grip
    Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2014 Saat 00:14
hocam merhabalar umarım afiyettesinizdir..uzun zamandır hastalık sebebi ile size yazmamıştım, hiç hastalanmamıştık fakat dakka bir gol bir okula daha bir haftadır başladık bugün oğlum ateşli çok hafif ve burnu su gibi akıyor ve tıkalı nefes alamıyor... klasik grip belirtileri fakat bu sefer emin olamadığım ağız kokusu çok bariz belli oluyor..ama  dilde pas gibi kalın bir tabaka yok, en azından şimdilik..gözleri aşırı hassas çok acıyor evde bütün lambaları kapattırdı ışığa bakamıyor..hocam asıl sormak istediğim grip aşısı meselesi..geçen sene ilk yaptırdık iki doz halinde bu sene sanırım normal tek doz yaptırıcaz ve hangi aşıyı yapalım bir kaç konuda dörtlü aşı üçlü aşı gibi bilgilerden bahsetmişiniz biz için hangisi uygun hocam oğlum şubat 2010 doğumlu 20 kilo ..ve hal böyleyken ben pazartesi aşı yaptırmayı düşünüyordum bu durumda ertelemem gerekirmi yaptırayımmı yoksa ..ve diğer sorum acaba ağız kokusu anti gerektircek bir durum habercisi  olabilirmi ne yapmalıyım malum artık kreş dönemindeyiz grip harici hastlalıklarda başlıycak artık ve ben  en basit farkla nasıl ayırabilirim grip olup olmadığını :(
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2014 Saat 20:32
Agir bir Grip geciriyor... Bu seneki Grip asilari, gecen senekinin AYNISI oldugundan, bu sene ayni asiyi olmasi gerekmez.
Antibiyotik gerekmiyor. Koku, yemedigi icin oluyor. Bir seyler yerse, koku kaybolur.
Biraz tecrube ile aradaki farki cok guzel anlayabilir hale geleceksiniz. Bu devrde, kararsiz kaldiginizda, bir kan sayimi yaptirip, WBC degerine bakin, dusuk cikarsa, Grip demektir, antibiyotik gerekmez.
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LİVANELİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2014 Saat 00:19
yani hocam aşı  yaptırmayalımmı bu sene yanlışmı anladım..grip aşısı iki sene etki edermi aydınlatırsanız sevinirim hocam 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2014 Saat 06:17
Bu seneki Grip asisinin icerigi, gecen seneki asinin AYNISI, oldugundan, gecen sene asi olanlarin bu sene asi olmalari gerekmez. Eski mailleri okusa idiniz, gorurdunuz.
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LİVANELİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2014 Saat 02:26
değerli hocam gördüğümü söylediğim konular daha yeni sayfalardaydı sadece o konulara bakabilmiştim..sizin ikazınızdan sonra aradım 20. sayfadan ileri düşmüşler o kadar bakamamıştım henüz o sebeple göremedim kusuruma bakmayın ne olur..şimdi hepsini taradım, geçen sene iki doz olanlar yaptırmasın demişsiniz..hocam çok olucam biliyorum ama asıl aydınlanmak istediğim konu grip aşıları geçerliliklerini iki sene koruyormu yani etkisini kaybetmiyormu eğer öyle değilse  bu doktorlar bizleri bu  konularda neden hiç aydınlatmazlar ben son 5-6 senedir düzenli aşı yaptırıyorum hiçbir eczacı doktor vs beni uyarmadı şimdiye kadar bu seneki aşı geçen seneyle aynı değişmedi diye niçin bizi bilgilendirmiyolar bu konuda hocam..başka bişi daha sormak istiyorum affınıza sığınarak şu an oğlum çok yüksek ateşli hocam ve öksürüğü çok tuhaf sesli.. seside çok kısık çatallaşma var sanki boğazını balgam sarmışta çıkaramıyor gibi faranjit olabilirmi hocam ekstra bişi yapmam gerekirmi grip haricinde
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2014 Saat 09:34
Grip asilari; gecerliliklerini HAYAT BOYU korurlarda, o virusler yapilarini degistirdigi icin, asi bir ise yaramaz... Bu yuzden, her sene Grip asisi yaptirmak zorunda kaliyorsunuz... Asi etkisini filan kaybetmiyor... VIRUS YAPISI DEGISTIRIYOR, asi tesir etmiyor... Bu aradaki farki, Turk doktorlari bile bilmez, sizin bilmemeniz gayet dogal. Bimedikleri icinde, sual sorarsaniz, cok kizarlar... Eczaci tabiiki soylemez, isine gelmez...

Oglunuzda; pis bir agiz kokusu ve dil ustunde kalin bir pas tabaksi yoksa, Antibiyotik gerekmez. Lutfen, okumaya devam edin.   
Yukarı Dön
LİVANELİ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LİVANELİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eyl 2014 Saat 21:35
hocam merhabalar sizi kendimle ilgili bir şikayetim için rahatsız ediyorum her konuda bilginize sonsuz güvendiğim için önce size danışmak istedim..iki gündür sanki çok çok büyük bir lokma yutmuşumda böğrümde kalmış, bir türlü aşşa inmiyor inmedikçe de sanki içim kopar gibi ağrıyo.. tam olarak böyle hissediyorum hocam dün gece acile gidicektim artık çok fenaydım biraz temiz havada yürüyünce geçti gibi oldu ama bugün hala devam ediyor artarak ve hala aynı his ..ağrısı göğsüme sırtıma sol koluma vuruyor yutkundukça birşey yiyip içerken çok rahatsız ediyor hocam bir randevu alıp doktora gidicem ama size danışmak istedim önce bu neyin nesidir çok garip bir durumdayım hiç böyle bişi yaşamamıştım bir anlam veremiyorum neremde ne gibi bir sorun olduğuna kalp mide safra herşey geliyor aklıma 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2014 Saat 19:32
Bir Kardiyolog gorsun; EKG gerekebilir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.