Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - gaitada kan
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgaitada kan

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
elifinannesi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı elifinannesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: gaitada kan
    Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2014 Saat 10:04
Merhabalar hocam 
benim kızım bugün itibariyle 2 ay 19 günlük.yaklaşık 3 hafta önce idrar yolu enfeksiyonu geçirdi ve 7 gün iki kere 2 ml cefaks antibiyotik verdik.sonra idrar kültürüne bakıldı ve temiz çıktı.antibiyotik tedavisi bittikten dört gün sonra 5li karma aşısını yaptırdık.aşıyı yaptırdıktan dört sonra kakasında kan olduğunu farkettim.kakayla birlikte gelen ipliksi kanamalar.normalde günde bir kere kaka yapan bebeğim günde 3-4 kere kaka yapmaya başladı.kanamayı ikinci kez görüncü acile götürdük.boyasız direkt mikroskopik incelemede 10*40 büyütmede tüm alanda Eritrosit:5-6 Lökosit:5-6 Parazit kist ve yumurtası görülmedi çıktı.kanama var dendi.gastroentolojiye götürdük bunun üzerine ve oradaki profesör kadın sadece kızımın kakalı bezine baktı ve inek sütü alerjisi dedi ama hiçbir test yapmadı.neocate mama yazdı ve gitti.bir kakadan numune alıp laboratuvara götürün tahlil edilsin dedi ama çıkan sonuçları görmeden neocate i yapıştırdı. tahlil sonuçları şöyle Entamoeba Histolytica Adhesin Ag(Gaitadan)ELISA:Negatif  Clostridium Difficile Toksini EIA(Gaitadan): Negatif Boyasız Direkt Mikroskopik İncele :Eritrosit Lökosit görülmedi. ama bu sonuçları doktor görmeden teşhis koydu kan tahlilide yapılmadı.biz mamayı aldık başladık ama bebeğim mamayı hiç sevmedi çok iştahlı olmasına rağmen bunu yemek istemiyor.anne sütü hiç almıyor sadece mamayla besleniyor.mamaların yarısını hep döküyoruz her mamadan sonra sulu şekilde bazende sadece su kusuyor.Kabızlıkta cabası kötü kokulu koyu yeşil ve katı şekilde kaka yapıyor.bütün düzenimiz bozuldu.daha önce yazdıklarınızı okuyunca acaba inek sütü alerjisi olmayabilirmi dedim.çünkü benim bebeğimde ne ciltte kızarmalar egzamalar ne aşırı kusmalar olmadı sadece kanlı kaka vardı.acil cevaplarınızı bekliyorum hocam boş yere bir gün daha neocate vermek istemiyorum.
Saygılarımla...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2014 Saat 19:15
Yapilanlarin ve soylenenlerin tamammi YANLIS veya YALAN...

HADISE: Cok yemesinden kaynaklaniyor... Kakasinin, ideal olarak; "Altin sarisi renkte" ve "Hardal kivaminda" olmasi gerekir... Yesil olmasi ve kakada sizin gordugunuz; "kirmizi ipliksi olusumlar", KAN DEGILDIR...Zaten bu sebeplede, kaka tahlilinde, hic "Eritrosit" GORULMEDI... O aptal Prof'u adam yerine koyupda sakin bir is yapmayin, hicbir dedigine de inanmayin.
Sizin cocugunuzda, hicbir zaman; KANLI KAKA OLMADI....Ne Allerjisi!!!

Eski maillere bir goz atin. Bu sahtekarligin ne kadar yaygin olarak yapildigini ve bu doktorlarin mama firmalari ile olan "gobek bagini" anlayin artik...

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 30 Eyl 2014 Saat 19:16
Yukarı Dön
elifinannesi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı elifinannesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2014 Saat 23:33
Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam.O halde ben kızıma bebelec 1 devam sütü vermeye devam edip neocate i vermeyi bırakıyorum.gerçektende mamayı fazla yiyordu kıvam artırıcı kullanmayı düşünüyorduk bu olay geldi başımıza.içimi rahatlattınız çok sağolun.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2014 Saat 19:22
Aynen OYLE.....
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.