Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SİNÜZİT VE ÖKSÜRÜK
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSİNÜZİT VE ÖKSÜRÜK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zeynepsena Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 94
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynepsena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SİNÜZİT VE ÖKSÜRÜK
    Gönderim Zamanı: 07 Eki 2014 Saat 17:45
HOCAM KIZIM 7 YAŞINDA.BU DÖRDÜNCÜ KIŞIMIZ OLCAK ÖKSÜRÜĞÜMÜZDE.SİZİN DEDİKLERİNİZİ YAPTIM HARFİYEN BU ZAMANA GELDİK.TABİ BU ZAMAN ZARFINDA SİZİNLEDE İLETİŞİMDE BİR SÜRÜ DR GÖTÜRDÜK İLAÇLARINI KULLANMADIK.ASTIM DİYEN OLDU,ALERJİK RİNİT DİYEN OLDU.AMA GEÇMEDİ ÖKSÜRÜĞÜ.EN SON KBB DR GÖTÜRDÜM SİNÜSLERİ DOLMUŞ SİNÜZİT DEDİ.TEDAVİ SONRASIÖKSÜRÜK FİLAN KALMADI GEÇEN NİSAN AYINDAN BERİ .AMA ŞUAN HAVALARDAN TEKRAR BAŞLADI.GICIK ŞEKLİNDE KESİK KESİK.ACABA SİNÜZİTMİ, GRİPMİ.ÖKSÜRÜĞÜMÜZÜN NEDEN OLDUĞUNU NASIL ANLIYACAĞIZ.SİNÜZİT İÇİN DR BURUN TEMİZLEME SUYU VERMİŞTİ.SİZİN Bİ ÖNERİNİZ VARMI YAPMAMIZ GEREKEN
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2014 Saat 20:22
Ister Sinuzit deyin, ister Grip deyin, zaten yapilacaklar AYNIDIR... Ayrica da, zaten her Gripte Sinuslerde tutulur.. Nasil Grip esnasinda; Oztaki borusunun olusan odem nedeni ile kapanmasi ile "Orta Kulak" hadiseleri oluyorsa, ayni mekanizma ile, Sinus agizlarida kapanir ve "sinuzit" denilen durum olusur. Bu durum da sadece Iliadin ile Sinus agizlarinin acilmasi ile duzelir. Antibiyotiklerin yeri yoktur.
Ayni Orta kulak boslugunda oldugu gibi, sinus baslugunun duvarlarindan da "goz yasi gibi" salgi salinmasi vardir. Bu sivi akamayinca, Sinuzit oluyor. Kanallar acildiginda, enfeksiyon varsa bile bu akinti herseyi duzeltir.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynepsena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2014 Saat 23:45
hocam sinüzit için daha önce neilmed kullanmıştım.şuanda bunu kullanmamda sakınca varmı.illiadin mi kullanayım.kaç gün.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2014 Saat 18:57
" neilmed " bu ilaci bilmiyorum.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynepsena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2014 Saat 19:23
hocam öksürüğümüz hiçbr şekilde azalmıyo.ikii gece illiaidin kullandım ama öksürüğümüz bütün gece hiç drmadan devam etti.kızım harap oluyo.bu 4. kışımız.bugün artık kbb götürdüm.sinüs film çekildi.sinüsler dolmuş dedi.zinnat antibiyotik verdi.diğer verdiği ilaçları almadım.antibiyotiğe başlamadım ama kızım öksürmekten artık uyuyamıyo.sizce sinüzit için illiadin damla yeterli mi antibiyotiğe başlıyayımm.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2014 Saat 19:46
Ates varsa, Antibiyotik kullanin..
Bu kadar sudan sebeplerle, zirt-pirt Kafa Rontgeni cektirirseniz, ilerde cocukta Tiroid kanseri olma riskini arttirirsiniz... Ne yani, Rontgen olmadan Sinuzit teshis edemiyormu imis??? Laf..Illaki komisyon alacak.
Iliadin ve arkasindan Serum Fiz kullanin.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynepsena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2014 Saat 23:59
hocam size teşekkür ederim öksürüğümüz devam etsede nispeten daha iyi maşaallah.kbb dr o gün kan tahlililide yaptırmıştı.değerlerin hepsi normal.tek ıge max 90 olması gereken sonuç bizim 129 ,1 çıktı.
alerjisi var dedi.zytrec şurup verdi.ama ben vermedim.bi de deri testleri yapmamazı önerdi.bu sonuç bizim alerji olduğmuzu gösterirmi kızım 7 yaşında.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eki 2014 Saat 04:26
" tek ıge max 90 olması gereken sonuç "
Bunu kim uydurdu ise, poposundan uydurmus...

IgE: Erkeklerde: 0-230 IU/mL
     Kadinlarda: 0-170 IU/mL araliklarindadir... Bu bilgiyi gozlerine sokun, ogrensinler...

Kasten boyle namussuzluklar yapip, sizleri kandiriyorlar... Allerjisi filan yok,
Zaten Sinuzit hadisesi; ayni "Orta Kulak" hadiseleri gibi mekaniktir, Sinus agizlari Grip sonunda olusan odem ile kapaninca icerde salgilanan sivi akamayip, birikir.. Iliadin burun damlasi ile acildiginda, o biriken sivi disari akar ve hadise sona erer.
Sinusleri "kurutmak" diye bir konu yoktur, zira Sinus duvarlarinda devamli bu sivi yapilir ve Sinus duvarlarini nemli tutar.. Fazla sivida, sinus agizlarindan, ayni orta kulak sivisi gibi genize akar.. Antibiyotiklerin bu durumda, hicbir yerleri YOKTUR.

Sizleri aldatiyorlar... Ya cok cahiller, yada sahtekarin onde gideni...
Sadece benim anlattiklarimi uygulayin...
Simdiki doktorlar, bir alem!!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 24 Eki 2014 Saat 04:28
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.