Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Zymafluor hakkında
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumZymafluor hakkında

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
plazma Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı plazma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Zymafluor hakkında
    Gönderim Zamanı: 19 Kas 2014 Saat 16:40
Merhaba Kadir Bey,
Sağlık Bakanlığı bilgi edinme formunu doldurarak Zymafluor tablet ithalatının ne zaman yapılacağını sordum. Gelen cevap:
"Zymafluor" isimli ilaç için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna hekiminiz tarafından "Yurt Dışı İlaç Kullanımı" başvurusunda bulunulması gerekmektedir........ (Yapılacak işlemden bahsediliyor formlar falan)......... Bu nedenle hekim tarafından yapılan başvuru bilimsel komisyon tarafından değerlendirilerek, en etkili tedavi seçeneği tespit edilmektedir. Başvuru formları ekte tarafınıza gönderilmektedir."
ve benim mesai saatleri uymayan özel sektör çalışanı olarak faydalanamadığım (zannediyorum sadece memur statüsü faydalanıyor) sağlık ocaklarının çalışma saatleri ile ilgili de;çalıştığı bölgedeki kişilerin ihtiyaçlarına uygun olarak aile hekimi tarafından teklif edilir ve müdürlükçe uygun görülmesi halinde onaylanır denmiş.Yapılacak ev ziyaretleri ve gezici/yerinde sağlık hizmetleri çalışma süresine dâhil edilirmiş. Bende bunun saatlerini tutamayacağıma göre doktor istediği saatte gelir bende kapıda beklerim anladığım kadarıyla.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2014 Saat 17:41
Siz; "Yokusa surme" tabirini bilirsiniz degilmi???

Esas domuzun basi, bunlar... Discilerle ortak hareket ediyorlar... Dunku yazimda da belirttigim gibi, Turk devleti, "Halkin" devleti degildir... Halk devletin malidir... Bu sebeple, "Zymafluor" gibi halk yararina olacak bir Ilaci "ITHAL" etmezler, sizleri boyle surundururler...
Bu Saglik bakanligi; Halkinin degil, discilerin refahini dusunen bir bakanliktir... Sizde kacak yollardan, Isvicre veya Almanya'dan getirtin... '80li yillarda, Etiler'de bir Eczane kacak getirtip satiyordu... Yakinda, gene baslarlar...
Yukarı Dön
zulluuuuuuuuu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 338
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zulluuuuuuuuu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2014 Saat 18:33
hocam bir eczanede bu ilacı buldum
ama 3 ay sonra son kullanma tarihi bitecekmis
yeğenime göndereceğim bir zararı olmaz dimi
siz birşey olmaz demissiniz ama tekrar sormak
istiyorum lütfen kusuruma bakmayın.....
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2014 Saat 19:11
Zymafluor; NaF, ayni "Sofra tuzu" NaCl gibi, bir cins "tuz" olup; miadi YOKTUR.. Siz o "son kullanma" tarihine kulak asmayin...

Siz hic; Fluorlu dis macunlari uzerinde, "son kullanma" tarihi gordunuzmu??

Bu Fluor sahtekarlari; Dismacunlarindaki Fluor aleyhinde niye bir sey soylemiyorlar???

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 19 Kas 2014 Saat 19:13
Yukarı Dön
zulluuuuuuuuu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 338
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zulluuuuuuuuu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2014 Saat 19:13
sağolun hocam içim rahatladı
çok şaşırdım eczanede bulunca
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kas 2014 Saat 20:56
Aciliyeti yok... gelince alirsiniz.
Yukarı Dön
irem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 10
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı irem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2014 Saat 16:38
Merhaba,
ben Almanyada yasiyorum.
9.-20.12.2014 Antalyaya / lara  gelecegim.
okudugum kadar zymaflour türkiyede zor/yada hic bulunuyor.
demek istedegiim, zaten antalyaya gelecegim icin, isteyen olursa- getirebilirim..
kutusu burda ne kadar henüz bir bilgim yok. isteyen olursa arastiririm.
dr. beyin cooook iyiligini gördümClap
benimde bir katkim olsun istedim...

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2014 Saat 21:44
Cok sagolun, belki ihtiyac sahibi cikar.

Aldiginiz zaman dikkat edin, Dvitaminlilerden OLMASIN...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.