Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - zatürre
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumzatürre

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cemre12 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 165
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemre12 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: zatürre
    Gönderim Zamanı: 25 Ara 2014 Saat 00:05
Hocam merhaba..

kızım 32 aylık gecen hafta 3 gün yüksek ateşliydi..müdahale etmedim ateşi 3. günün sonunda düşünce öksürmeye başladı..burun akıntısı falan yoktu.ateş düştükten sonra 2 gün kuru öksürdü halsizliği düzeldi..ancak dünden beri ateşi tekrar yükseldi 39 derece genelde..öksürüğü boğuklaştı..agızdan nefes aldırdığımda ciğerde hırıltı cızırtı yok..burnu acık akmıyor..ama sürekli gece gündüz öksürüyor.uyurken agzı acık boğazda hırıltı var horluyor.sürekli uyanıyor gece kabus görüyor sürekli..gözler baygın halsiz..dudakta morarma yok..ancak nefes alış verişi 38 derece iken 63..zatürreden korkuyorum..yarın kan tahlili yaptırmalımıyım..bu arada gripmiş gibi tedavi ettim hep....
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ara 2014 Saat 01:50
Bir "kan sayimi' yaptirip bana yazin. Pnomokok asilari yapildi ise; Zaturre olmasi cok uzak bir ihtimal.
Yukarı Dön
cemre12 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemre12 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2014 Saat 00:10
hocam merhaba..

bu akşam 7 de randevu vardı doktora gittik..kan tahliline gerek duymadı..ciğerleri temiz dedi..yoğun geniz akıntısı varmış..ateşi uzun sürdüğü için bakteriyel bir durum olma ihtimaline karşı sudafed ve antibiyotik verdi..ateşi orada ölçüldü 38.5 çıkınca doktor hemen 1,5 ölçek düşürücü verdi ( boyu 97 cm kilosu 14.7 kg 32 aylık kız ) çocugu rahatlatmak gerek dedi ateşi düştü tabi ve bu saate kadar koştu kudurdu şimdi de öksürmekten uyuyamıyor halbuki bugün daha az öksürüyordu ..ateş düşürücü benim kızıma yaramıyor etkisi geçince daha kötü oluyor..ben bunu anladım..

zatürre veya bronşiolit olmadığına göre grip tedavisine devam etmeliyim doğru mu hocam..bir de ateş ne kadar daha devam edebilir..

Düzenleyen cemre12 - 26 Ara 2014 Saat 00:18
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2014 Saat 00:59
Keske hic o doktora gitmese idiniz... Sakin verdigi hicbir ilaci kullanmayin. Atesini bile dusurmeyin. Sudafed vermesi, kotu niyet belirtisidir.
Yukarı Dön
cemre12 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemre12 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2014 Saat 01:59
hocam tekrar merhaba..

kızımın ateşi düştü..halsizliği de azaldı..ancak öyle bir geniz akıntısı varki öksürmekten helak oluyor..burnundan hızlı nefes al diyorum genzi tıkanıyor öksürüyor mukus kusuyor..burnu acık ve hiç akmıyor..ser. fiz. yine de sürekli sıkıyorum..sorum şu sinüzit olabilirmi nasıl anlarım..iliadin kullanmalımıyım?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2014 Saat 06:37
Sinuzit, tabiiki var.... HER ust solunum yolu enfeksiyonunda, Sinuslerde tutulur.. Bu sebeple, bir hastada ayrica; Sinuzit teshis etmek,Show'dan baska bir sey degildir.
Serum fiz ve gerekirse, Iliadin ile Sinus agizlarindaki Odem cozuldugunde, Sinus bosluklarindaki sivi serbestce akabildiginde, Sinuzit duzelir... Ayni; Orta Kulak Iltihabi gibi; Sinuzitlerde, Antibiyotiklerle degil, Iliadin burun damlasi ile duzelir... Sakin, Turk Cocuk doktorlarina inanmayin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Ara 2014 Saat 06:37
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.