Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Alerji
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAlerji

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Kardelensel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Alerji
    Gönderim Zamanı: 27 Oca 2015 Saat 23:47
Thumbs DownThumbs DownThumbs Down

Düzenleyen Kardelensel - 23 Mar 2015 Saat 19:43
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2015 Saat 23:59
Hocam kolay gelsin. Kızım 3 yasında. Bugün öğleden sonra çenesinin altinda kabartılarak çıkmaya başladı. Hani sinek ısırır da kasiyinca kabarır ya, öyle. Takip ettim, sonra kabarıklıklar yerini kızarıklığı bıraktı. Gözünün ustu, kulaklari, ensesi kizarmaya başladı. Kollarında ve bacak arkalarında da çok olmamakla birlikte biraz kızarıklık vardı. Doktora götürdüm. Bu alerji, boğazında şişlik yok. Tüm vucuduna yayılırsa, gözleri şişerse, solunum zorluğu olursa getir iğne yapalım dedi. Doratin şurup ve kalmosan losyon verdi. 

Hocam simdiki durumu bu. Değişik birşey yemedi. Abur cubur yediren bir anne değilim. Cipsin çikolatanın tadını bilmez. Ben ne yapayım simdi? Ne olur bir yol gösterin, bisey diyin. 

Bir haftadır grip. Ama ateşi hic çıkmadı. İlaç falan bisey de vermedim. Sizin yöntemlerle atlatmaya çalıştık. Epeyce iyi aslında. Hafif hırıltı ve öksürük var balgamli o kadar. 

Cevabınız için şimdiden tesekkur ederim hocam. Kolaylıklar diliyorum.  
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2015 Saat 01:06
Hocam yazmayı unuttum. Ellerinin üstü de kızarık ve biraz sis gibi. Ve özellikle sağ gözünün altı da sanki biraz torbalandi. Ust bacagin arkalarinda da var. Çok endişeliyim. 

Düzenleyen Kardelensel - 28 Oca 2015 Saat 01:13
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2015 Saat 01:37
Hocam bu arada üzerine bastırınca beyazliyor kızarıklıklari. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113093
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2015 Saat 01:38
Dogru, allerjik "Urtiker" dokuntusu.. Genellikle, boyali sekerlerden,ayicik sekerlerden ve jikletlerden sonra gorulur.
Gunde 1 olcek; Zyrtec yeterli olur. Doratin'i bilmiyorum, icerigi ayni ise, kullanabilirsiniz. Losyon; cok sacma... Sanki sinek isirigi!!!
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2015 Saat 01:56
Hocam öyle şeyler kesinlikle yemiyor. Tadını dahi bilmez. İlaç bu.
Losyon bana da zaten pek mantıklı gelmedi. Kasintisi da yok gibi çünkü. Su an yanımda uyuyor ama ben korkudan uyuyamadim hocam. Eğer ilaca onayiniz olursa buna devam edeyim. Losyonunu kullanmayalım değil mi?

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113093
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2015 Saat 18:27
Daha ziyade; Allerjik rinit ve Astim'da kullanilir, kesin en pahali ilac oldugundan yazmistir..
Bunu iade edin, ve Zyrtec surup alin, gunde yarim olcek(2.5ml) olcek verin..
Dikkat edin; Doranit, 3 yas cocuguna; gunde 1 defa, yarim olcek (2.5ml) den FAZLA VERILEMEZ. Turk doktorlari ilac dozlarini bilmezler, aman dikkat edin.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2015 Saat 00:50
Ahh hocam ahh kızım sabah eli yüzü balon halde uyandı. Ve vücudundakiler de çok çok artmıştı. 

Hemen kalktim hastaneye götürdüm başka bir doktora. İğne yaptı. İlaca devam et dedi. Ama ben ilaç kullandığım halde daha kotu olmasından huylanarak vermedim. Şimdi yazınızı okuyunca iyiki vermemisim. Çünkü bir ölçek vermiştim dun. Doktor öyle soylemisti. 

Bu sefer bir dermotologa gösterdim. O da sabah bir ölçek Allerset aksam da Atarax ver dedi. Eczaneye sordum Allersetle zyrtec birebir ayni zaten dedi. Ben de ikisini de aldım. Aksam ataraxi verdim. 

İğneden sonra sislikleri yavaş yavaş indi. Kızarıklıklar söndü. Simdi sadece göz pinarlariyla burun üstünde hafif şişlik kaldı. 

Ben simdi bu ilaçları ne yapayım hocam. Siz sis halini görmediğiniz için ne olur ne olmaz Ataraxi da aldım. 

Düzenleyen Kardelensel - 23 Mar 2015 Saat 19:46
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.