Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 3 gündür devam eden ateş.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum3 gündür devam eden ateş.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yukselkerse Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yukselkerse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 3 gündür devam eden ateş.
    Gönderim Zamanı: 14 Şub 2015 Saat 16:32
Merhaba hocam,  
46 aylık kızım bu yıl kreşe başladı. Doktorumuz antibiyotik taraftarı değil. Ama geçtiğimiz perşembe gününden beri ateşi var. Ateşi 40.2 yi gördü. 39'u geçince ılık duş aldırdım. Düşmeyince ibufen yada minoset verdim. Bugün doktora gittik doktorumuz boğazında kızarıklık olduğunu söyledi. Kültür alsak pazartesiyi beklememiz gerekiyor dedi. Ama viral değil bakteriyel dedi supranax antibiyotik yazdı. 24 saat arayla 7ml ver dedi. Ama ben hala kararsızım. Sizce vereyim mi? 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yukselkerse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şub 2015 Saat 16:41
Hocam antibiyotik suprax yukarıda yanlış yazmışım. Cevabını için şimdiden teşekkürler

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şub 2015 Saat 18:47
6 senedir anlatiyorum...
1- Turk doktorlarina inanmayin..
2- Ates ile birlikte+ Agizda koku+ Dilde pas yoksa, antibiyotik gerekmez...
3- Ya da; bir kan sayimi yaptirin, WBC: 15.5'dan az ise, gene Antibiyotik gerekmez.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yukselkerse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şub 2015 Saat 08:22
Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Ağız kokumuz ve dilde pas vardı. Ateş zaten yüksekti. Öksürme, hapşırma yoktu. Ama yine de kan sayımı yapılmış olsaydı. Kendimi daha iyi hissederdim. Bir daha böyle durumla karşılaşırsam artık ne yapmam gerektiğini biliyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şub 2015 Saat 17:54
2-3 SEFER, WBC yardimi ile teshisi kendiniz koyun,ve agiz-dil bulgularini iyi inceleyin; goreceksiniz, degme doktordan daha usta olacaksiniz...
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yukselkerse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2015 Saat 09:22
Hocam bir kızım daha var 2 aylık. Ablası kreşe gittiği için sürekli hasta oluyor. Kardeşine bulaşsın istemiyoruz. Kardeşini çok sakınmak istemiyorum. Ama onun en azından 2 yaşa kadar antibiyotikle tanışmasını istemiyorum. Birde doktorumuz bebeğin odasını ayırın dedi. Şu an ablasının odasına alabilirim. Sizce ayırayım mı? Bu arada bebeğim sadece anne sütü alıyor. 3220 gr doğdu. Şu an 5425 gr oldu. Boyu 48 cm doğdu. Şu an 55 cm. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2015 Saat 17:41
Ilk 1 sene, bebekler, "anneden gecen Antikorlar" nedeni ile, sadece Gripal enfeksiyonlara yakalanabilirler. Antibiyotik gerekenler bu yasta son derecede nadirdir.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yukselkerse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2015 Saat 22:39
Çok sağolun hocam gerçekten şu zorlu günlerimde bana çok iyi geldiniz.  Hastasını müşteri gibi gören doktorlardan olmadığınız için ayrıca teşekkür ederim. Sizinle çocuklarımı daha bilinçli bir şekilde büyüteceğim. Allahım size sağlıklı uzun mutlu huzurlu ömürler versin.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.