Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - cilt sorunu acill
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumcilt sorunu acill

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 34567>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2015 Saat 19:51
3-5 gun surerdi, zaten sikayetleride gecti ise, bir sey yapmayin... Bir daha olursa!!!
Yukarı Dön
nilaysarisaman Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 223
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nilaysarisaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2015 Saat 19:53
http://i.hizliresim.com/EVZBrg.jpg    dil durumu bu yarın strep a testi yaptıralım mı? Bulantı devam etmiyor ateşin 3.günü ama genel hal iyi
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nilaysarisaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2015 Saat 21:54
http://i.hizliresim.com/9VO14Z.jpg
  Diz ve dirsekler böyle

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2015 Saat 02:33
Streptokok ile hicbir alaksi yok..
Dirsektekiler; "Cutis Pilaris" denilen bir cild hadisesidir, tedavi gerekmez, ergenlikte kaybolur.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nilaysarisaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2015 Saat 03:39
yanaklarında da oldu aynı kızarık noktalardan, yarın sabah bir strep a yaptırayım hocam içim rahat etmiyor uyuyamadım
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nilaysarisaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2015 Saat 06:57
streptokok varsa lökosit te artış olur mu bu sorunun cevabını bulamadım hocam
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nilaysarisaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2015 Saat 14:52
bir özet geçiyorum.. 4,5 yaşındaki kızımın göbeğinde mart başı bir yara çıktı,10 martta ateşlendi size sorarak aug.400 başladım 5günlük,eertesi gün dr.a gittik wbc13,5 strep a negative çıktı ama beta diyip 10 günkullan dedi aug.i....
sonradan 5 günde kestiğimi soleyince 20 gün sonra ateşlenirse çok kızarım çok tehlikeli bir iş yaptın dedi. .... 
tam 20 gün sonra salı akşamı ateş+bbulantı başladı, Çarşamba bir prof.a gittik viral dedi, dün akşam döküntüler olunca bgn kan tahlili yaptırdım wbc11 strep a positive. . Prof. A gittik boğaz ve kan tahlili viral diyor ama strepA testini gözardı edemeyiz aug.400 başlayalım 10 gün, yrn boğaz kültürüne göre netleştiririz dedi........
size sorularım:
1) 5 günde kestiğim için tekrarladı mı?
2) kalp ve böbreklere zarar gelirmi?
3) strep a poz. wbc düşük olur mu?
4) 10 günlük korumaya mecburuz kimse penisilin yapmıyor. .
5) 10 gün sonra tekrar boğaz kültürü yapılacak taşıyıcı olablir mi diye?  Görüşlerinizi bekliyorum hocam
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nilaysarisaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2015 Saat 16:55
http://i.hizliresim.com/EVZGMv.jpg
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 34567>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.