Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Biz Bize Sorularımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - emziğe alıştırmanın bir yolu var mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuemziğe alıştırmanın bir yolu var mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
begumfunda Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4515
Mesajın Direkt Linki Konu: emziğe alıştırmanın bir yolu var mı?
    Gönderim Zamanı: 08 Tem 2009 Saat 21:24
benim kizim hic emmedi ama oglus aldi ve sadece ugur-efe gibi yatarken ama oda yeter dahada iyi bence uykuya dalarken biraz emiyor sonra atiyor Wink
bende memeyi sadece yataginda birakiyorum tasimiyoruzBig smile
Yukarı Dön
küçük kanaryam Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

minik mercimeğim yaramaz oğlum :)

Puanlar: 9404
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Tem 2009 Saat 15:44

bizimki sonunda meme kabul etti ama bakkal emziğini Confused bi denemediğim o kalmıştı onu da denedim ve aldı ama uykusu geldiği zaman emiyo sadeceSmile

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!
zeynepim ve pınarım iki gerçek dostlarım...
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 23:15
eylül emziğe çok düşkün değil...uyuturken ve dışardayken veriyorum...ama o inatla emziğin kenarından ellerini de ağzına sokuyor
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
münevver Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge
forumun tatlı cadısı-iki prensin annesi

Puanlar: 5123
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2009 Saat 23:17
bit kadar boylarıyla bize inat ediyo bu böcükler yawLOLLOLLOLelini emmesinden iyidirBig smile
Yukarı Dön
nurten... Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

bilalim + eşim + erenim

Puanlar: 4509
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2009 Saat 23:09
valla ben bilalde çok uğraşmadım illa alsın diye almıyordu bende çok zorlamıyordum ama
kayınvalidem toz şekere batırıp veriyordu 1 aylık iken
sonra zamanla bende 5 tane ayrı emziği kaldırdım
4 aylıkken yatağında ağlıyordu bende öylesine verdim yarabbi ne iştah ne sevgi hala emiyor sadece uyuturken veriyorum uyuyunca alıyorum
bence bebek kendi seçimini yapıyorPigya alıyor ya almıyorThumbs Up
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2009 Saat 23:08
aslına bakarsanız emziğe alıştıracak diye akla karayı seçiyoruz.. bıraktıracaz diye karaya akıLOLLOL
ama bıraktırmak alıştırmaktan daha kolay oldu bizim tarafta.. aslında emziğin iyi yanlarından biri şu bence..belli bir dönemde orataya çıkacak parmak emme ihtimalini ortadan kaldırmış oluyorz.. sonuçta emzği bıraktırmak parmak emmeyi bıraktırmakdan daha kolay iş.. 2 yaşına kadar emziği önerdi benim çevrem. ama 2 yaşında kesinlikle bıraktırmak kaydıyla tabi.. açıkçası ben rahat ettim emzikle.. bebeimin kendi kendine uyumasını bir nebze kolaylaştırdı.. nasıl alıştıralacağına gelince büyük bir sabır gerekiyor. ben çınar emziği verip odasında çıkıyordum.. tabi kısa sürede ağzından atıyor ve ben tekrar girip odasına emzği verip çıkıyordum.. defalarca ama defalarca..arkadaşım haklı sabrın sonu gerçekten selamet.. ama bazı çocuklar biliyorum annesi ne kadar sabrettşm dese de almamış.. belki yapı gereğidir bu.. belki de yeteri kadar sabır gösteremediler.. bilemiyorum.. kolay gelsin herkeseClown
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
münevver Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge
forumun tatlı cadısı-iki prensin annesi

Puanlar: 5123
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2009 Saat 23:02
yeşimcim aynen senin yazdığın gibi yaptım bende,ben her dakika ağzına vermiyorum sadece uykuya dalmaya başladığında veriyorum..uyuyuncada cıkarıyorum ağzından(zaten yüz üstü yatıyor bizimki)ama bence büyük rahatlık,düşünsene bakıcım çocuğu zor uyutur  emziksizEmbarrassed
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Puanlar: 4345
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2009 Saat 17:13
Emziğe hayır Stardiyorum ama hadi sizin için emziğe alıştırma tavsiyesi vereyim.
Bebek annenin koluna yatırılır ve emzirme pozisyonunda meme yerine emzik ağzına verilir.bebeğin ağzında emzik yüzü annenin göğsüne değer.Annede mini mini pışpışlar bebeğini...Anne kokusu ve emzik LOLLOL nasılllWinkWinkemziğe alışana kadar böyle devam edilir......WackoWackoWacko

Sanki yaşamışım gibi anlattım beeeLOLLOLLOLLOL
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.