Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Düşmeler & Çarpmalar & Yaralanmalar ve Ortopedi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Anlam veremediğim bir bacak ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAnlam veremediğim bir bacak ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ayışığı81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 117
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayışığı81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Anlam veremediğim bir bacak ağrısı
    Gönderim Zamanı: 27 Mar 2015 Saat 13:14

İyi günler Kadir Hocam. Oğlum 16 subatdan beri  grip. 22-27subatta biraz düzelir gibi oldu ama burnu hala tıkalı olduğu için 27 sinde kulağına vurdu. Birkaç gün kulak ağrısı ve ateşi oldu 39 a kadar çıktı ateş düşürücü vermedim. Kulak ağrısı çok şiddetli olmadığı sadece iladın kullandım, Bacterim kullanmadım. sonra ateşi düştü yoğun balgamlı bir öksürük başladı. Burun tıkanıklığı hep devam etti. Bunların yanında 5 gün kadar bir mide bulantısı, geğirme ve iştahsızlık eşlik etti , o da geçti 15 marta kadar yoğun balgamlı, tıkanırcasına öksürük devam etti ara ara.16-21mart burun tıkınaklığı ve ara ara yoğun kıvamlı burun akıntısından başka bir şey kalmamıştı. 22 mart akşam üstü birden bacağı ağrımaya başladı. Sağ üst bacak kasığın 3-4 cm kadar altına denk gelen kaba etini tutarak ve üstüne tam basmayarak yürümeye başladı. Yatana kadar devam etti yatarken dizim de ağrıyor dedi. gece uyanmadı. sabah geçmişti. 23martda 3 haftadan sonra okula gitti.burnu tıkalı.yoğun kıvamlı akıntı devam ediyordu ama genel durumu iyiydi.24,25 de aynen öyle.26 sabahı kalkınca yine bacağım ağrıyor demeye başladı, aynı yeri tutup üstüne tam basmadan, hafif sekerek yürümeye başladı.merdiven çıkarken zorlandı yaslı nineler gibi çıkıyordu.Bu bütün gün devam etti.Dokununca acımıyor diyor.Yatarken acımıyor diyor.22 martaki gibi dizim ağrıyor demedi. bir morartı çarpma izi yok. Bu gün kalktık yine aynı şekilde. Yürürken tam basmıyor eli hep o aynı noktaya gidiyor. Agrıyor diye mızmızlanıyor. Normalde canı pek tatlı değildir mızmızlandığı nadir görülür. Sandalyenin üzerine çıkmaya yeltendi sağ bacağını kalçadan büküp kaldıramadı. Şimdi birde ateşi cıktı 37.8.

1.Bazı virüsler böyle ağrı yapabilir demişsiniz bir kaç msj.ınızda. ama gripten böyle her yanınız ağrır. bacağınızın bir orası bir burası ağrır tam neresi olduğunu tarif edemezsiniz öyle bir ağrı değil sanki. Eli hep aynı noktaya gidiyor ve tam basamıyor. sizce virüs kaynaklı mı?

2.Bir de ağrı geçmeden üstüne bir de ateş çıkınca telaşlandım.Virüse bağlı bacak ağrısı grip baslarken mı yoksa sonrasında grip geçmeye başlarken mı görülür?

3.d vit eksıkliği, x bacakdan kaynaklı ağrılar nasıl seyreder?

Hocam yorumunuzu bekliyorum ateş ve bacak ağrısı birlikte başlayınca biraz tedirgin oldum. Sizce nedir bu?   Doktora gitmeye korkar olduk. Sizin dediğiniz gibi bizi buldular mı, olayı evire çevire canımızı okuyorlar.

Allah sizi başımızdan eksik etmesin, hakkınızı helal edin.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2015 Saat 18:02
Bazi virusler; sanki "cocuk felci" gibi hic basamama sikayetleri bile yapabilir. Sicak kompres iyi gelir. Bu agrilar genellikle, Gripten sonra olusur.
Dvit3 eksikliginde; ancak asiri; "X-Bacak" olanlarda; uzun sureli ayakta kalmak, agri yapabilir.
Onemli bir sey degildir, korkmayin.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayışığı81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2015 Saat 19:01
çok tesekkürler hocam.aseptik kemik nekrozu demişsiniz bi kaç mesajda.bu femur başında olan rahatsızlık mı oluyor.çok atylayan zıplayan çocuklarda olur demişsiniz.aseptik nekroza baktım internetten ağrısı uyluk kemiğine.kasıklara ve kalçaya vururmuş.bizim ağrımızda o bölge de olunca iyice telaşlandım şimdi.Bu rahatsızlık ameliyatla bile tam düzelmez hayat boyu dikkat edilmesi gerekir.ileri safhasında protez bile gerekiyormuş diye okudum.bu sizin dediğiniz rahatsızlık mı?
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayışığı81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2015 Saat 19:07
benim oğlumda oldukça hareketli koltukların üstünde hoplar zıplar.masanın uzerinden yere atlar. Bir de bu aseptik nekroz için travmadan 2 sene sonra bile açığa cıkabilir ağrının hemen olması gerekmez deniyor doğru mudur hocam? bu aseptik nekrozu okuduktan sonra iyice telaşlandım.bu gece gözüme uyku girmez:((( hocam bunu o kadar içten söylüyorum ki!!! iyi ki. iyi ki .iyi ki varsınız. allah sizden razı olsun
Yukarı Dön
EFEMER Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 223
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı EFEMER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2015 Saat 21:13
33 aylık oğlumdada griple birlikte bacak ağrısı oldu..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2015 Saat 22:09
Aseptik kemik nekrozlarinda(cok cesiti vardir) agri hadiseden cok zaman sonra olur. Tek farki,agri devamlidir, ara vermez. 1-2 hafta bekleyin, gecmezse, o zaman bir Rontgen cekilir.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Mar 2015 Saat 22:09
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayışığı81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2015 Saat 22:47
Agrı devamlıdır derken 1-2 hafta hiç geçmeden ağrırsa mı? suan iki gündür ağrıyor ve yere tam basmıyor. Yani 1-2 hafta içinde geçerse aklımdan aseptik kemik nekrozunu çıkara bilir miyim? agrı sureklı olur derken sunu mu anlamalıyım tedavisi yapılmadan ağrı geçmez???
Okuduğum yazıda ağrı geçer sonra tekrar başlayabilir.ameliyatla bile tam düzelme olmaz agrı her zorlamada ayakta fazla kalmada yeniden nuksedebilir diyordu? Bu bilgi yanlış o zaman öyle mi hocam.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2015 Saat 01:52
Agri gecerse, kesinlikle; "Aseptik Kemik Nekrozu" degildir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.