Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - alerjik bronşit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumalerjik bronşit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gülün adı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gülün adı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: alerjik bronşit
    Gönderim Zamanı: 16 Nis 2015 Saat 13:29
Kadir bey lütfen yardım edin size ikini kez yazıyorum...16 aylık oğlum şubat sonu gibi yüksek ateşle bronşioilt oldu klomaks ventolin mukoneks kullandım geçti bi hafta sonra tekrar hırıltı öksürük başladı bu kez macrol ventolin mukoneks kullandım şikayetler azaldı ama burun akıntısı,tıkanıklığı ve tek tük öksürme 10 gündür devam ediyo bugün hastaneye götürdük filmde az bi iltihap ve hırıltı old söyledi atfiriks alerjen ilaç ventolin ve azro yazdı..tahlil sonuçları ise şöyle:wbc 8 lym 61 idi.............1..sizce oğlum alerjik reaksiyonlarmı gösteriyor 2.eğer sadece hassas bünyedeyse bronşiolitin bu kadar uzun sürmesi normalmi..cevap yazarsanz sevinirim
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gülün adı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2015 Saat 14:26
birde boğaz enfeksiyonu var dedi doktor,bunun için ab gereklimidir...doktor bey bu kadar sık bronşiolit olması astım habercisimi:(((
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2015 Saat 19:25
Cocugunuzu, SIZ REZIL EDIYORSUNUZ....
Benim; "vermeyin" dedigim butun "sahtekar tedavilerini" uygulamissiniz ve sonrada hayret ediyorsunuz; " -Niye benim cocugum boyle!!" diye..
WBC:8 olmasi, hastaligin Grip oldugunu gosterir.Gerisi sahtekarliktir.
Siz: Macrol, KLamoks, Ventolin, Mukoneks ve Allerji ilaclarini kullandiginiz surece; her Gribi boyle uzun ve merasimli surecek.
Kullandiginiz ilaclar;
SAHTEKARLIGIN:1. SAFHASI: ilaclaridir...
Eger, iyilesmedi diye giderseniz, size:
SAHTEKARLIGIN:2.SAFHASI: Ilaclar verilecek. Flixotide, Nasoneks, Nasocort gibi kortizonlu spreyler, Prednol igneler, (en sacmasi olan; Decort ampul icirmeler) ile, "sahte" bir iyilik hali ile sizi kandiracaklar. Kortizon etkisi ile virusler Akcigerlere yayilincada, akcigerler asiri, abartili reaksiyonlar gosterecek ve!!!
SAHTEKARLIGIN: 3.SAFHASI: baslayacak... Gece yarilari ambulanslarla Hasatanelere kosusturacak, "hava alacaksiniz"...
Niye yazilarimi okumazsinizki!! Hep kazigi yedikten sonrami ogreneceksiniz...
Cocugunuzda, ne bronsiolit, nede Astim var. Turkiyenin sahtekar cocuk doktorlari; her oksuren cocuga Astim veya Bronsiolit derler ve aileleri soyarlar. Okuyun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 16 Nis 2015 Saat 19:28
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gülün adı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2015 Saat 20:49
cevap verme nezaketini gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum...son olarak şunu sormak istiyorum grip 2 ay hırıltılı bir şekilde devam edermi?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2015 Saat 22:56
Yukardaki ilaclari verdiginizde EDER...
Bilhassa; Aferin, Peditus, Asist, Ventolin, Actifed, Sudafed, verirseniz hiriltilari devamli olur.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gülün adı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2015 Saat 13:46
doktor bey önceki maillerinize baktım ordan şu bilgiye ulaştım geçmeyen hırıltı durumu için ciğerlerde az bi balgam olduğundan propan adlı ilacı üç gün kullanın yazmışsınız....acaba benim 16 aylık oğlumada bu ilacı versem ara ara tekralayan hafif hırıltı ve öksürüğede iyi gelirmi...birde şunu sormak istiyorum çoğu bebeğin bronşioiltini bi haftada tedavi eden ab ve ventolin benm oğluma yaramadığı içinmi hırıltı öksürük yavaş yavaş iyileşiyo 2 ayda...şimdiden teşekkür ederim
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gülün adı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2015 Saat 14:33
pardon hocam ilacın adı prebron imiş
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2015 Saat 19:01
1- Cok balgam oldugunda; Perebron, kullanabilirsiniz... Prospan, AMAN HA!!!!
2- " çoğu bebeğin bronşioiltini bi haftada tedavi eden ab ve ventolin"
Boyle bir sey yok... Turk doktorlarinin uydurmasi!!
- Bronsiolit: Grip viruslerinin veya RSV virusunun Akcigerlere inmesi ile olusur. Buna da sebep: Griplerde; Oksuruk, Soguk alginligi, Astim ilaclari, Balgam incelticiler ve Allerji ilaclarinin verilmesidir.
- Antibiyotikler, Viruslere etkili degillerdir.. Griplerde verildiginde, Dogal bakterileri(probiyotikleri) oldurdugunden, sahis devamli hasta olur.
3- Her Gripal enfeksiyon ayni degildir, 3-5 gunde iyilesenlerde vardir, 1.5 ay surenlerde. Bilhassa atessiz baslayan Gripler, uzun surerler.
Yazilarimi okun..
Sadece: Limonlu bal, Serum fiz ve ColdMix kullanin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Nis 2015 Saat 19:03
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.