Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Grip yine
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGrip yine

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
jasemiin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 67
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jasemiin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Grip yine
    Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2015 Saat 00:11
Hocam merhaba, 3 senelik takipcinizim mailleri okuyorum sürekli. 40 aylık ve 17 aylık oğullarım grip oldular fakat büyük oğlumun ateşi 38 ve dili olduğu gibi beyaz fakat ağızda koku yok. Yoğun öksürük var nefes sayısı uyurken 50. Bu durumda antibiyotik vermeli miyim? Küçük oğlum ise ateşi iki gün oldu ve düştü. Burun akıntısı ve yoğun öksürük devam ediyor. hiç ilaç kullanmafım ikisine de. Bugün her ikiside birer kez kustular. İştahları yok ama gündüz hareketliler hocam. Burun sümüklerü sürekli akıyor ve koyu yeşil bazen sadece su gibi. Grip için tedavinizi uyguluyorum her ikisine de. Büyük oğluma antibiyotik vermeliyim hocam??
Yukarı Dön
jasemiin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jasemiin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2015 Saat 08:20
Hocam sabah tekrar saydım nefesini 62 çıktı. Ateşi düştü ara ara çıkıyor tekrar. Nefesini alıp verirken karnı çok hızlı inip çıkıyor.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2015 Saat 10:55
Her ikiside; Grip geciriyorlar. Sakin baska ilac/Antibiyotik vermeyin.
Atesli iken, kalp ve Solunum hizlanir, normaldir.
Yukarı Dön
jasemiin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jasemiin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2015 Saat 14:44
Tamam hocam çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
jasemiin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jasemiin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2015 Saat 11:24
Hocam merhaba tekrar. Büyük oğlum gece ölsürükten tıkanıp uyuyamıyor artık. Biraz koşsa öksürüğü bir saat kadar sürüyor. Gece acile gittik ve röntgen çekildi akciğerin 1/3 ünde iltihap sarmış artık denildi. Daha tıkanmamış ama artarsa kötü olur denildi. Ventolin 20 dakika arayla 3 kez ve dekort verildi ama ben yaptırmadım size sormadan. Hava verilip eahatlayınca iğne ve antibiyotikle devam ederiz salıya kadar kurur dedi. Ne yapalım hocam ?? Röntgen resimlerini atmaya çalışacağım
Yukarı Dön
jasemiin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jasemiin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2015 Saat 11:31
http://i.hizliresim.com/RVo9X6.jpg
Yukarı Dön
jasemiin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jasemiin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2015 Saat 11:32
http://i.hizliresim.com/ylLoAy.jpg
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2015 Saat 10:00
Iltihap( Zaturre) ile yakindan uzaktan hicbir alakasi yok.. Eskiden; "Astim olmus" diyerek verdikleri sahtekar ilaclarini, simdi iltihap olmus diye veriyorlar. Bu ahlaksizlardan uzak durum..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.