Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ek gıda
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumEk gıda

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Didemerve Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 87
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemerve Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ek gıda
    Gönderim Zamanı: 06 Eki 2015 Saat 15:33
Hocam mrb. Kızım 5. Ayını dolduracak. Boyu 65 kılosu 7.200. Çok güzel meme emiyor hatta fazla emip cıkarıyor😊ama sofrada yanımıza alınca agzını acıyor. Ellerını uzatıyor. Hatta agzına verrsem ellerımı sıkı sıkı tutuyor yalamak için.çekince de cok ağlıyor😊 Ben hep bişeyleri tattrdım agzına degdırdım şimdiye kadar. Ondan mı yoksa adamakıllı oturup yemek mi istıyor anlayamıyorum?sizi takıp edıyorm güvenerek. Başka takıp ettıgım bı kac cocuk dr. U var. Tam sızın aksınıze yazılar yazıyolar. İnek Sütü asla,yogurt ya anne sütü ya keçi sütünden. Kıyma 8. Aydan sonra. Yok buharda kabak havuç haşlayın,yok pırınc unu yerıne yulaf unu kullanın. Ikıncı bebegım bu ama ne yapıym daha erken mı karar veremedım?sizin dedıgınz anne sütü alan cocuk on numara devam edın. Ama bu fındık kız istekli galıba. Maillerı de okudum şaştım kaldım. eskıden hersey ne güzeldi bu kadar titizlenmek yoktu. Acaba biz anneler abartıyormuyuz??!!!bir de salyalarımz akıyor el hep ağızda bu zymafluor nedir ne zaman kullanalım?teşekkür ederiz

Düzenleyen Didemerve - 06 Eki 2015 Saat 21:34
Selinserranınannesi
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eki 2015 Saat 19:46
Evet, abartiyorsunuz ama sizleri boyle "paranoyak" yapanlarin doktorlar oldugunu da unutmayin...
Isleri kasten karmasik hale getiriyorlarki, devemli kendilerine gidesiniz!!!
" Obur ay mutlaka gelin, Sebze corbasina Maydanoz ilave edecegiz." gibi sacmaliklari siklikca duymussunuzdur.. Sanki cak muhim!!!

Mamaci doktorlarin yaygaralarina sakin kanmayin.. Zaten benim hastalarim devamli sut icerek daha iyi buyudukleri ve hicbir olumsuz yonu gorulmedigi icin, bu sahtekarlarin dilleri bir yerlerine kacmis durumdadir..

Benim; "Sut dusmanlari" makalemi ve sutle ilgili diger yazilarimi mutlaka okuyun..
Maalesef, " Hakikat, poposunu kaldirana kadar, Yalan dunyayi turlamaktadir"..
Ben 35 seneden beri, tek basima bu SAHTEKARLARLA, mucadele etmekteyim..
Bu sahtekar mamaci doktorlari unutmayin... Oyle bir gun gelecekki, tamami sutcu kesilecek, birde ustelik beni "mamaci" ilan edecekler..
Bu sahtekarlarin calisma sekli hic degismez..
1- Once inkar et, yalan soyle. "Yok boyle bir bilgi" de!
2- Gunu gelince, "Bu cok eski bilgi, biz zaten biliyorduk ve boyle soyluyorduk" diye siyril...

Goreceksiniz.. Unutmayin dediklerimi.

Zymafuor ile ilgili daha bugun yazdim. Onu, ilgili makalemi ve eski yazilarimi okuyun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 06 Eki 2015 Saat 19:47
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemerve Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2015 Saat 00:50
Ben de bloglardan takip ettiğim doktorların yazdıklarına sızın bılgılerınızle yorum yapıyorum. Hatta adınızı veriyorum aynnen dedıgınız gıbı inkardalar ve yorumlarıma ters cvp verıyorlar😊 teşekkür ederim tüm anneler adına sütü tabiki daha denemedım küçük çünkü ama süt alerjisi dedıklerı seyden de korkmuyor degılım. Eskıden annem beş kılo süt alır bi tencere yogurt yapar. Kardeslermn bıberonuna doldururdu cok cok içerlerdı yoktu bu safsatalar😞peki hocam benim kızın yeme istegıne ne dıyorsunuz dr. Lara kızarken onu yazmayı unutmuşsunuz😊bir de benm merak ettiğim siz neden bu küçük danino vs gıbı yogurtlara tepkı vermıyosunuz?ıcınde bı sürü koruyucu var. Kacırdıgım bi yer olabılır mi yeni üyeyım de

Düzenleyen Didemerve - 07 Eki 2015 Saat 01:47
Selinserranınannesi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2015 Saat 08:14
Sut allerjisi, oyle; kusma, ishal, kaka degisikligi, veya yesil kaka yapmaz... Agiz ve/veya makat cevresinde kizariklik yapar, ve cok nadirdir.
6 ayi bitirmeden, sadece "Cekirdegi ile birlikte yenen" meyvalari (Muz, Cilek, Kiwi gibi)vermeyin..

Kucuk yogurtlarin tek zarari pahali olmalaridir. 1 kilosunun kaca geldigine bakin, anlarsiniz...
Ne yani; bu yogurtlar, butun Avrupa, Amerika gibi ulkelerde, senelerdir satiliyor olacak, ama ne hikmetse, zararli oldugunu dunya'da bir tek necip Turk doktorlari buluverecek... Hadi canim !!!
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemerve Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2015 Saat 00:22
Hocam birşey daha soracagım. Kızım 5 aylık 7200 kg. Cok emıyor ve arkasından kusuyor tabiki kesik kesik.hatta emmeyı abarttgndan kakası yeşil oluyor. Çok rahat yapıyor. Gaz da cıkarıyor. Dogdugundan beri toplamda 3 kez kusmugunda fosfor yeşili bişey gördüm ama cok az son olarak bugün. Ama bı rahatszlgı yok hıc. Balgam dıye düşündüm yanlış mı??

Düzenleyen Didemerve - 08 Eki 2015 Saat 16:18
Selinserranınannesi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2015 Saat 19:36
Cok yemesine bagli.. Bir sikayeti olmadigi surece,cocuk rahat oldugu surece; cok kurcalamayin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.