Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KULAK AKINTISI ACİLL
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKULAK AKINTISI ACİLL

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
GUNLU Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GUNLU Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KULAK AKINTISI ACİLL
    Gönderim Zamanı: 22 Eki 2015 Saat 13:47
SAYIN HOCAM OĞLUM ŞUAN 19 AYLIK..KULAK İLTİHABI RAHATSIZLIĞINI DAHA ÖNCE YAŞADI KIŞI GEÇİRDİK GEÇEN SENE YAZIN HİÇ SORUNSUZ GEÇTİ MAŞALLAH..ANCAK KURBAN BAYRAMINDA BAŞLADI HAVALARIN DEĞİŞMESİYLE RAHATSIZLIKLARI BURUN AKINTISI,KULAK AKINTISI VE ÖKSÜRÜK ATEŞ ÇOK OLMADI..KULAK AKINTISI KURBAN BAYRAMINDA OLDU 2,3 GÜN SONRA GEÇTİ.ACİLE GÖTÜRDÜK ANTİBİYOTİK VERDİ KULLANDIK BİTTİ.VERSEM Bİ TÜRLÜ VERMESEM Bİ TÜRLÜNAPACAĞIMI ŞAŞTIM HOCAM..BUGÜNDE KULAĞINDA AKINTI OLDU KİR ŞEKLİNDE AMA İLTİHAP RENGİNDEDE OLMUŞ.AMA AĞLAMA DURMAMA YOK MAŞALLAH..ÖKSÜRÜK VAR GECELERİ ÖZELLİKLE GICIK TUTUYO SONUNDA KUSUP RAHATLIYO..ODADA BUHAR VEREN MAKİNE KULLANIYORUZ.İLLADİN DAMLA,BALLI LİMONLU SU VERİYORUZ.SİZDEN RİCAM ESKİ EMAİLLERİ OKU DEMEYİN LÜTFEN BENİM ÖYLE Bİ ŞANSIM YOK ÇÜNKÜ ÇALIŞIYORUM VE YOĞUNUM.NOLUR HERGÜN ANLATMIŞ OLSANIZDA BİZİDE  RAHATLATACAK CEVABINIZI BEKLEYECEĞİM,KULAK AKINTISI İLERDE BÜYÜĞÜNCE OĞLUMDA KALICI Bİ SAĞIRLIK YAŞATIRMI?HANGİ DR.GİTSEK TÜP TAKTIRIN DİYORLAR AMA TAKTIRMADIM.ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN TEŞEKKÜRLER HOCAM..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2015 Saat 19:07
Tamam, "eski mailleri okuyun" demiyecegim ama sizde, benim dediklerimi uygulayacak ve baska sual sormayacaksiniz. Zira bir defa cevap verdimmi, suallerin arkasi gelmiyor.

1- Hemen, Iliadin damla'ya baslayin, 3 gun,gunde:2x2'ser damla burun deliklerine, sirt ustu yatar vaziyette damlatacak ve hemen kaldirmayacaksiniz.
2- Sonra Serum Fiz ile devam edeceksiniz. 4 saatte bir 10'ar damla tikaniklik gecene kadar kullanin.
3- Aksamlari basucuna; 2 damla ColdMix damlatin.
4- SAKIN: Antibiyotik veya Soguk alginligi ilaci vermeyin.
SAKIN; kulaklara bir sey damlatmayin, sadece gelen ifrazati nemli bir bez ile silin, yeterli olur.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 22 Eki 2015 Saat 19:08
Yukarı Dön
GUNLU Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GUNLU Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eki 2015 Saat 07:32
HOCAM ALLAH RAZI OLSUN ANCAK YAZABİLİYORUM ÇOK TEŞEKKÜRLER CEVAPLARINIZ İÇİN.ÖKSÜRÜK DEVAM KULAKTA AKINTI YOK ATEŞ YOK MAŞALLAH YERİNDE DURMUYOR AMA ÖKSÜRÜK Bİ TÜRLÜ GEÇMİYOR..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eki 2015 Saat 19:21
Acele etmeyin.. Unutmayinki; oksuruk bir cins vucut savunmasidir ve sizin dostunuzdur..Zararli olan; oksuruk degil, oksurugu yapan hastaliklardir... Bunun icinde, oksurugun etkili olmasi SARTTIR... Siz bakmayin Turk doktorlarinin palavralarina. Onlar hala bu Asirda, atesi dusururler, oksurugu, ishali keserler...

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 01 Kas 2015 Saat 18:04
Yukarı Dön
GUNLU Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GUNLU Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2015 Saat 14:44
HOCAM ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.KULAK AKINTISI YİNE TEKRARLADI.İLLİADİN VE SERUM FİZYOLOJİK UYGULAMASINI SİZİN ÖNERDİĞİNİZ GİBİ UYGULUYORUZ.BALLI LİMONLU SUYADA DEVAM ETTİK.5 GÜNDÜR AKINTI GEÇMEDİ BUGÜN DİĞER  KULAĞINDADA BAŞLAD.ÜZÜNTÜDEN NE YAPACAĞIMIZI BİLEMEDİK.GALİBA ORTA KULAK İNTİHABI KRONİKLEŞTİ.ÖNERDİĞİNİZ GİBİ KULAĞINA HİÇBİRŞEY DAMLATMIYORUZ.BÜTÜN ESKİ MAİLLERİ TEKRARDAN OKUDUM.BÜTÜN ÖNERİLERİNİZE HARFİYEN UYUYORUZ.FAKAT KULAK AKINTISI SÜREKLİ TEKRARLIYORUZ.HOCAM NOLURSUNUZ YARDIMCI OLUN DOKTORLAR AGUMENTİN VE ANTİBİYOTİK İĞNE VE KULAK DAMLASI SUPRAGUT VERİYOR KULLANMADIM SİZİN YAZILARINIZA BİNAEN.KULAKTA SÜREKLİ AKINTI İŞİTME KAYBINA YOL AÇAR MI?BACTRİM ŞURUP KULLANALIM MI BAŞKA ÖNERİ VE TAVSİYELERİNİZ VAR MI?İYİ BİR KBB DOKTORU ÖNEREBİLİRMİSİNİZ.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2015 Saat 18:10
Bactrim kullanin. 1 hafta, gunde:2x1 olcek(5ml)
SAKIN kulaga bir sey damlatmayin, su kacirmayin. Sadece gelen akintiyi, nemli bir bez veya kagit pecete, (tuvalet kagidi)ile silin.
Yukarı Dön
GUNLU Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GUNLU Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2015 Saat 15:08
Hocam tekrar merhabalar.Sorularımıza yanıt verdiğiniz için çok teşekkürler.İyi ki varsınız.Hocam sizin söylediğiniz gibi 1 hafta (2x1) 5 ml Bactrim şurubu uyguladık.Hala kulak akıntısı devam ediyor.Bu sonbaharda 2. Kulak akıntısı oldu çocuğumuz ve bu kış bizim için çok zor geçecek sürekli tekrarlıyor.Allah rızası için yardımcı olun bize biçare ve tedirginiz.Çocuğumuzun bu hali çok yıpratıyor bizi şaştık kaldık.maillerinizde yazan herşeyi harfiyen uyguluyoruz fakat bir türlü düzelmiyor.Ne yapmalıyız hocam değerli vaktinizi çalıyoruz hakkınızı helal edin.Sürekli tekrarlaması nedendir alerji testinde de önemli birşey çıkmamıştı.tedaviye nasıl devam etmeliyiz.Ankara yada Eskişehirde götürebileceğimiz iyi bir KBB doktoru tavsiye edebilirmisiniz.Teşekkürler kıymetli hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2015 Saat 17:51
1- Allerji ile hicbir zaman bir alakasi olmadiki bir sey ciksin!! Allerji Turk doktorlarinin suistimal ettikleri teshislerin basinda gelir..
- IYE
- Allerji (Bunlara Astim, Bronsit, Bronsiolit ve atessiz zaturre sacmaliklari da dahildir)
- Reflu!!

Bu teshisleri koyanlardan uzak durun..

2- KBB ile isiniz yok, SAKIN; Kulak damlasi olarak hicbir seyi kullanmayin. Sadece; Iliadin, ColdMix kullanin.
Benim sozumden disari cikmazsaniz, kulak kendi-kendini tamir eder.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.