Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
TUUUB Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 110
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TUUUB Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ateş
    Gönderim Zamanı: 02 Şub 2016 Saat 15:15
İyi günler Kadir Bey. Kızıma bir ay önce geniz eti ameliyat kulak için tüp denildi.Beklemekteyiz. Birkaç gün önce burun tıkanıklığı başladı.fizyosol ve illadin kullandım.Dün gece 39 ateş ve dizlerim ağrıyor diye ağladı.Minoset bir ölçek verdi. Sabah dizim ve sırtım ağrıyor diye ağladı.Şu an ateş ver ilaç vermedik. Az önce uyurken ağzından köpük halinde tükürük geldi.Lütfen önerinize ihtiyacım var.Kızım 31 ayık 11-5 kg
Yukarı Dön
asumanygt Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 18
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asumanygt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2016 Saat 15:50
Hocam yeni bir sayfa açmadan ateşle ilgili bende burdan bişey sormak istedim.tanidik bir hemşire ateş dusuruculerin acildiktan bir hafta sonra etkilerini kaybettiklerini söyledi. Haliyle bizler cok sık ateş düşürücü kullanmadigimiz icin elimizde kaliyor...sizin  bu konudaki fikrinizi alabilirmiyiz.cok teşekkür ederim
Yukarı Dön
TUUUB Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TUUUB Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2016 Saat 18:42
doktor bey ara ara öksürüyor gözleri sulanıyor.Ateşi 39 larda ne yapmalıyım?
Sabah için randevu aldık.doktordan tahlil istemeli miyiz? Kafam karışık şu an hiçbirşey düşünemiyorum. doktorlara da güvenim kalmadı artık
Yukarı Dön
TUUUB Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TUUUB Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2016 Saat 18:44
gün boyu ateş düşürücü vermedim.ateşi yükselmeye başladı. Dolven ve minoset var yanımda.
Yukarı Dön
TUUUB Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TUUUB Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2016 Saat 18:52
Ağzı açık uyuması boğazının tahriş olmasına enfeksiyona neden olur mu?sizin için gereksiz saçma sorular ama lütfen cevabınızı bekliyorum.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2016 Saat 20:48
1-  TUUUB: Ates vucudun savunma mekanizmasidir. Ates ile ilgili makaleleri okuyun, yoksa,
hepsini anlatmam, sayfalar alir.. Su anda bilmeniz gereken: Ates yaninda; Agizda pis koku ve dil ustunde
pas yoksa, antibiyotik gerekmez.
2- Ameliyat ile ilgili bugunku yazilarimi okuyun. Basiniza nelerin gelecegini ogrenin.
3-  "asumanygt": Butun suruplarin, agizlari iyi kapatilmazsa!!!!  icerdigi sivi buharlasir, ve ilaclarin yogunluklari degisir.
Iyi kapatilirlarsa, kullanilabilirler.

Yukarı Dön
TUUUB Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TUUUB Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şub 2016 Saat 22:09
Iyi akşamlar Kadir Bey bugün kbb ' a gittik.dr bir dakika içinde  agzina ve bir kulağına  ,birde göz  ucuyla burnuna baktı. Burun tıkalı orta kulak iltihabı  dedi. Kızım  bugün sık  tuvalete  gittiğni de söyledim.tahlil falan istemedi.Her tuvalete  gittiğinde gaz da çıkardı. Çiş  yaparken gazla birlikte az az büyük  abdestli de yaptı. Dr ' un yazdığı  ilaçları  almadım.kızım  gündüz biraz iyiydi yorgunum  deyip erken yattı. Ateş  yeniden  çıktı. Burun çok  tıkalı  olduğundan nefes alamıyor.yoğun akıntı var galiba öksürüyor ara ara. Ağlayarak  uyandı popom acıyor diyor kalcasının etlerini göstererek. doktora atesliyken bacak ağrısı  oldugunu söyledim. Iltihap yapar dedi.antibiyotik olmadan olmaz mı  dedim.gecmez dedi.

Düzenleyen TUUUB - 03 Şub 2016 Saat 22:38
Yukarı Dön
TUUUB Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TUUUB Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şub 2016 Saat 22:16
Tanı =Akut otitis,enfektif olmayan
Iliadın merck% 0.025  10ml ped sprey 
Peditus şurup 
Sulcid 250mg/5 mi oral süspansiyon
Sportif %0.3kulak damlası verdi.şurup  5gün antibiyotik 10 gün 

Düzenleyen TUUUB - 03 Şub 2016 Saat 22:39
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.