Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - burun kanaması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumburun kanaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zeynep canan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynep canan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: burun kanaması
    Gönderim Zamanı: 13 May 2016 Saat 19:53
Hocam merhaba,
8 aylık oğlumun geçen hafta durduk yere burnu sızıntı şeklinde kanamıştı önce önemsemedim ama bu hafta tekrar kanadı 10 dk bayagı yoğun aktı bende dr götürdüm kan tahlili yapıldı bugün çıkanlar ekte bir diğeri 10 gün sonra çıkacakmış(Ankaraya göndermişler) dr yoktu tahlil değerlerini yorumlayabilirmisiniz?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113127
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 May 2016 Saat 00:40
Onemli bir seyi yok, bosuna yapilmis, "tamamen duygusal" islemler.
Eski mailleri okuyun...
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynep canan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 May 2016 Saat 23:52
Hocam merhaba,
10 gün sonra çıkacak olan tahlil ekte dediğiniz gibi gereksiz işlemler yapılmış.O burun kanamasından sonra bir daha olmadı çok şükür.Benim asıl sorum gelişimi ile ilgili olacaktı sağlık ocağına ocağına 8 aylık izlemine gittik oğlum şu anda 68 cm 8 kilo baş çevresi 43,5 çıktı persentil 10 larda çıktı bunun için ne derseniz ne önerirsiniz çok iştahsız bir bebek birde yemek yerken lokmaları yutmayıp ağzında bekletiyor öyleki bekleye bekleye artık kenarından akıyor sonra vazgeçiyoruz yemiyoruz emziriyorum bununla ilgili görüşünüz nedir teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynep canan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2016 Saat 14:50
Hocam merhaba yazmayı unutmuşum sağlık ocağında parmağından hgb değerine baktılar 10.8 çıktı günde 8 damla vegaferon verin dediler.. yukardaki değerde 11.8 çıktı dr demir düşük kullanın dedi siz ne düşünüyorsunuz ne yapayım? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2016 Saat 20:03
1- SAKIN Demir ilaci kullanmayin.  Vermeleri: "Tamamen duygusal"!!!
 Akillari sira, devamli kontrol edecekler, ikide bir tahlil yapacaklar, sizi abone edecekler VE DEVLETE
KAZIK ATACAKLAR... Sanki cok hastalari varmis gibi hava olusturacaklar. Sakin bu sahtekarlara alet olmayin.
2- Anemisi filan yok, resmen ki..arindan uyduruyorlar.

Dogum kilosunu ve boyunu yazmadiginiz icin, gelismesini degerlendiremem.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynep canan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2016 Saat 20:45
hocam yazmayı unutmuşum 3.5 kilo 51 cm doğmuştu oğlum
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2016 Saat 03:26
500gram bir eksigi var. 1cm de boy eksigi var.
EGER; gunluk sut/sutlu gida toplami;500ml'nin altinda oldu ise, baska sebep aramayin.
Bundan sonra da, gunluk sut/sutlu gidalarinin:600ml'den az olmamasina gayret edin.

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynep canan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2016 Saat 00:03
Hocam merhaba,
Oğlum 9 aylık oldu burun kanamalari devam ediyor 20 gune bir oluyor neredeyse yapılan tahlilleri gondermistim tekrarlanacak bir durum yok belki ama öyle akmaya başlayınca panik yapıyorum bu durum neden kaynaklı çünkü burnunu s.f temizliyorum parmağını burnuna da sokmuyor neden kaynaklı olabilir dr biri kılcal damarlar ince catliyor dedi diğeri genetik belli yaştan sonra geçer dedi(eşimin ve benim tarafımda esimin ikizi dahil erkek çocuklarının burunları kaynayıp belli zamandan sonra kendiliğinden gecmis)sizin gorusunuz nedir hocam?
Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.