Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diş & Ağız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ortadan gelen diş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumOrtadan gelen diş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
melekduygu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 121
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı melekduygu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ortadan gelen diş
    Gönderim Zamanı: 28 Haz 2016 Saat 01:08
http://i.hizliresim.com/o7NYz2.jpg

Kadir hocam merhaba tekrardan, süt dişleri ile ilgili yazılarınızı okudum, müdahale edilmemesi gerektiğini söylüyorsunuz genelde, benim kızımın da resimde görüldüğü şekilde ortadan geliyor kendi dişi, 6. Yaşını bu ay doldurdu, hiçbir dişinde şu ana kadar sallanma veya düşme olmadı, bu durumda diş doktoruna götürmemi tavsiye eder misiniz, sizin fikriniz dışında hiçbir kimseyi pek dikkate almıyorum da hocam.

Sevgiler, saygılar
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haz 2016 Saat 03:36
O "kalici" dis DEGIL...."Aberrant" (fazladan) dis denilen bir durum, bir dis hekimi tarafindan degerlendirilmesi ve gerekiyorsa cekilmesi icap eder..
Yukarı Dön
melekduygu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 121
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı melekduygu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haz 2016 Saat 20:32
Kadir hocam merhaba,

Cevabınızı okur okumaz götürdüm bugün doktora ve aynen sizin dediğiniz gibi söyleyip çekti dişi. Size sormak istediğim, tam dudağının iç kısmındaki bölgenin (adını hatırlamıyorum) kalın ve çok aşağıda olduğunu söyledi, şimdi değil ama bu dişler dökülüp, gerçek dişleri gelirken ayrık olmasına neden olabilir dedi. 1 sene sonra belki onu biraz yukarı dikmek gerekebilir dedi, ilk defa duyduğum için bunu size de sormak istedim yine. Çok teşekkür ediyorum, varlığınız bizler için çok değerli hocam, sevgiler, saygılar...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2016 Saat 02:16
Baska bir sey gerekmez... On dislerin ayrik olmasida, onunla ilgili degil..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.