Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ishal
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumishal

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cemre12 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 165
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemre12 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ishal
    Gönderim Zamanı: 13 Eyl 2016 Saat 15:54
Merhaba hocam3.5 Ysşında 13 kğ 6 gün önce ishal ve ateş başladı ateş 39-40 derece 3 gün devam etti şuan ateş yok kusma yok iştah az iki gündür kanlı ishal var.ilk başladığında ishal kanlı değildi.gayta tahlili  sonucu cok sayıda eritrosit,7-8 lokosit,yer yer küme lökosit,bazı sahalarda entemoeba kistleri mevcut. Suprax zinco flagly maflor ilaclarini verdi.ne yapmaliyim hocam? Tesekkur ederim.

Düzenleyen cemre12 - 13 Eyl 2016 Saat 16:03
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eyl 2016 Saat 19:22
Verdiginiz ilaclar yuzunden oldu. 9 seneden beri anlatiyorum; ishallerde ILAC KULLANMAYIN diye!!
Bir tek Dizanteri de; o da sadece; Flagyl verilir. Dizanteri ishallerinde bol kaka cikmaz.... Cikan kaka ;
sancili-ikintili bir devrenin arkasindan, guvercin pisligi kadar ufak, civik-sumuksu kakalardir.
Ayrica; antibiyotik yaninda, Probiyotik ilaclar(Maflor gibi) VERILMEZ.. Verilen antibiyotik, barsaklardaki
Probiyotik bakterileri oldurdugu gibi, ilac olarak verilen probiyotik bakterileri de oldurur.. Ama bunu idrak
edebilecek, kafa yapisi bu doktorlarda nerde!!!!! Probiyotikler, ancak antibiyotik kullanim sonrasi verilebilirler.
Laboratuvar desen, Doktordan daha cahil ve aptal;
Ne demekmis; " entemoeba kistleri mevcut"????? Ne cins Entemoeba??
Entemoebalarin barsaklarda bulunan bir suru cesiti olup, SADECE: Entemoeba Histolytica hastalik yapar.
Aptal sozum ona, kendini emniyete aliyor. Yaptigi ortaklasa sahtekarlik , aciga cikarsa, " ben hastalik
yapici ajan var demedim" deyip, kendini savunacak, uyanik!!!
Cok okumaniz gerek. Yoksa, cocugunuz bu sahtekarlarin elinde yok olup gider..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 13 Eyl 2016 Saat 19:26
Yukarı Dön
Eesin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 17
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eesin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eyl 2016 Saat 21:04
Hocam benim internetimde bir sıkıntı vardı sanırım.maillerim bir türlü gitmedi. soruyu benim için arkadaşım gönderdi.kısaca özetledim arkadaşıma.benim mailim aşagıdaki gibi olacaktı.

Hocam merhaba,
öncelikle çocuklarda ishal konusundaki düşüncelerinizi biliyorum ama yine de sormak istedim. Kızım 3,5 yaşında,5 gün önce ateş ve ishal başladı.doktora gittim ateş düşürücü,flagyl isimli ilacı verdi.flagyl yi kullanmadım. ateşi 40 a kadar çıktığında ateş düşürücü verdim(3-4 saate bir çıkıyordu)
2-3 gün devam etti ateş geçti.ishali ilk günler açık sarı yeşil sümüksü su gibiydi şuan koyulaştı kıvamı aynı ama kan görülmeye başladı.çocuğun genel durumu iyi iştahı kesildi su içiyor halsiz ama az da olsa bişeyler yiyor.ilk günler tutamayıp altına kaçırıyordu şuan sadece geceleri tutamayıp kaçırıyor hala.kan görünmeye başlayınca fikrinizi almak istedim ne yapayım?
Hocam merhaba yukardaki sorumu siteye gönderemedim bugün 6.gün kızım tuvalete gittiğinde çok ağrısı oluyor.kilo verdi ilk günlerdeki ateş düşürücüler haricinde ilaç kullanmadım.bugün doktora gittim gaita mikrobiyoloji sonucu: çok sayıda eritrosit,7-8 lokosit,yer yer küme lokositler ve bazı sahalarda entemoeba kistleri mevcut.
İlaçlar flagyl,suprax100mg ,maflor saşe,zinko.
kanlı ishali devam ediyor.bir ölçek flagyl dışında digerlerini kullanmadım Önerileriniz nedir teşekkürler

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2016 Saat 04:00
Eger; tarif ettigim gibi kaka yapmiyorsa, kesinlikle Dizanteri (Entemoeba Histolytica) DEGIL!!!
Hicbir sey kullanmayin, ishal kendiliginden, daha cabuk duzelir.
SAKIN hicbir antibiyotigi kullanmayin.
Yukarı Dön
Eesin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 17
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eesin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2016 Saat 11:37
Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.