Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tahliller
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumTahliller

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 434
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 08:36
1-kadir bey baş çevresi için gittiğimiz doktorlara her defasında sordum boy ve kilo olarak orantılı dediler. Baş çevresinde eksiklik için ne yapabiliriz? Nasıl bir sorun oluşur
2- Kadir hocam gerek gittiğimiz doktorlar çocuk doktoru, aile hekimi, ortopedi nörolog ve pedegog hepsi beyin emarı ve tetkiklerı yaptırmamizkonusunda hemfikirler teşhis konulup ona göre rapor çıkartıp özel eğitime başlayın diyorlar en son ki terapistte otizm başlangıcı deyince ve zaman geçtikçe aranın kapanmasından ziyade daha da açilabilcegini söylüyorlar
3-hocam birde gaps diyeti var süt ve süt ürünleri gibi bir çok gıdaya allerjisi olan çocuklara uygulanan yani beyaz un süt ürünleri gibi allerjik yiyeceklerden uzak durarak yavaş yavaş beslenmeye eklenecek bu allerji nin de bağırsakta emilim bozukluğuna ve beyne olumsuz etkisi olduğuna sebeb olduğunu söylüyorlar ne dersiniz?
4-aile hekimi de 18 aydan sonra desteksiz yürüyemiyor olmasının ciddi bir problem olduğunu konuşma gecikmesi ile birlikte olmasının sıkıntılı olabileceğini söyledi 
5- hocam özellikle eşim ve ben size inanıyoruz 
Hocam anane babaanne kimseyi görmüyor çevremiz ile pek görüşemiyoruz bunun olumsuz etkisi olabilir mi?
6-haftada iki gün birebir özel eğitim bir kaç günde kaynaştırma amaçlı kreşe yollasam nasıl olur?
7-Kadir bey bir de B6 eksikliği olabilir mi?test yaptırsak mi?b6 eksikliği büyümeyi engelliyormuş hocam oğlum 1 yıldır hatta 14 aydır 1 kilo alamadı 10 aylıkken 10 kiloydu ayakları filanda çok yavaş büyüyor B6 eksikliğinin ne tür belirtileri olur

Dert söylettiriyor teşekkürler 

Düzenleyen yaksu - 20 Mar 2017 Saat 09:27
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 19:09
1- Hicbir sey yapamazsiniz, hicbir sey yapmaniz da, gerekmez.... Hicbir sorun olusturmaz..
Bas cevresinin kucuklugu, bir hastalik sebebi degildir... Sonuctur..
2- Yerseniz...
3- Sacmaliktan baska bir sey degil...
4- Yuruyecek ve konusacak.....
5- Bir olumsuzluk olmaz...  Amerika'da torunlar, dedelerini; 2-3 senede bir ya gorurler, yada gormezler..
6- Kres'in cok buyuk olumlu etkileri olur..
7- Bu yasta; hicbir B-Grubu vitaminin eksikligi OLMAZ.... Kim uydurdu ise!!!

Eksikliginde; Konvulsiyonlar(Sara nobetleri) ve Huzursuzluklar olur..
Eksikligi SADECE; (uzun sure) dogum kontrol haplari, INH(Verem ilaci), ve bazi kanser ilaclari alanlarda
gorulur.. 

Etrafinizdaki yaratiklarin, size;  faydadan ziyade zararlari olacak..  Onlarion etkileri altinda kalmayin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 20 Mar 2017 Saat 19:18
Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 22:00
Teşekkür ediyorum Kadir bey inşallah sizin dediklerinizin hepsi olur...tekrar teşekkürler evladımız için annesi babası olarak biz bile böyle olumlu konuşamadık hep birşey varmış gibi geldi inşallah yürüdüğün de ve konuştuğunda sizinle gorustüreceğim Allah size de oğluma da bize de sağlık ömür verirse saygılarımla iyi çalışmalar  
Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2017 Saat 05:14
Merhaba Kadir hocam yine rahatsız ediyorum sizi lakin size sormadan edemedim hocam oğlum 25 aylık 10.700 ve boyda 84 size bahsettiğim gibi kilo alımı büyümesi çok yavaş hatta ilk aylara göre son 1 yıldır çok geriledi.beslenmesı de az.
1- Hocam bağırsak emilimi sorunu olabilir mi çocuk gastroenteroloji bölümüne götürsem mi? Çünki bazı yiyecekleri tükettiği zaman günde 3-4 defa kaka yapıyor ve dışkı şekli yağlı kokulu bayaa oluyor ve hocam pişik oluyor hemen. 
2-bağırsak emilim sorunu gerek fiziksel gerek kaba motor gibi gelişimlerini geri bırakır mı olumsuz etkilermi

Düzenleyen yaksu - 24 Mar 2017 Saat 05:59
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2017 Saat 08:36
1.7kg eksigi var... Bir enzim eksikligi olabilir..
DENEMEK icin, gunde 1 defa, 1 festal Drajeyi, havanda dovup, 2-3 seferde, yemeklerine katin.
Ilac bittiginde, sonucu goruselim..
Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Tem 2017 Saat 18:01
Merhaba Kadir hocam oğlum 2.5 aydır yürüyor siz her türlü fizik tedavi faydalı olur demiştiniz bu tavsiyeniz üzerine fizik tedaviye başladık 4.seansta (2,5 saat) yürumeye basladi ve zamanla hızlandı.
Teşekkür ediyorum o kadar cocuk doktoru  nöroloğu psikiyatri ye gittik fizik tedaviyi tavsiye eden olmadı tetkik emar egg vs istediler onlari da yaptirmadık hocam oglum 2.5 yasinda su anda tuvalete alıştiŕmak istiyorum portatif tuvalet aldım ic çamaşırı giydirdim pek istekli değil gibi çişini yaptı pijamasina konustum bir dahakine tuvaletine gidelim  diye 2 defa da oturttum yapmadi Bu arada hiç konuşmuyor hep işaret parmağiyla gösteriyor beden dili ile isteklerini ifade ediyor 
1-tuvalete alıştirmak için konusmasıni bekleyeyim mi ? Gece bez takmaya devam edelim mi?  Erken bir zaman mi beklesek mi kararsiz kaldım 
2-hocam konuşmasi için ne tavsiye edersiniz agiz ve dil konuşma terapistlerinin faydasi olur mu

Düzenleyen yaksu - 17 Tem 2017 Saat 18:10
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Tem 2017 Saat 09:11
1- Tuvalet egitimi; kedi-kopek yavrularina verilir..
Insanlarda, beyinde; bu isi ayarlayan bir merkez vardir.. Bu merkez'de; 4 yas bitene kadar gelisir. Daha
once zorlarsaniz, cocukta psikolojik bozukluklara sebep olursunuz. 
2- Cis soylemeye baslayacagindaki isaretleri cok anlattim.. Hatta en son dun bile anlattim eski mailleri,
bugunden baslayarak, geriye dogru giderek okuyun.. Bez'e devam.
3- 4 yas bitene kadar, sadece ; "digil-digil" bile diyebilir.. Terapi; 4 yasindan sonra.
Terapistler bu yasta bile tedaviye alirlar, zira cogu zaten kendiliginden duzelecek!! Bekleyin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.