Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tahliller
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumTahliller

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2016 Saat 19:44
Sadece Gripal enfeksiyonlarin sebep oldugu ve hicbir onemlerinin olmadigi farkliliklar...
Kesinlikle LOSEMI DEGIL...
1,600gram eksigi var. Gunde en az 600ml sut/sutlu gida aldigindan emin olun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Ara 2016 Saat 19:46
Yukarı Dön
zeynepp Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 199
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zeynepp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2016 Saat 20:14
< ="text" id="hexColValue" value="" size="10" style="cursor: default">
Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 438
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2016 Saat 20:58
Cevabiniz icin teşekkur ediyorum Kadir hocam yürüme ve konuşma davraniş icin ortopedi ve çocuk nöroloğu na götürcegiz size bildiririm

Düzenleyen yaksu - 05 Ara 2016 Saat 21:00
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2016 Saat 21:40
Tamamdir, o yuzden yorum yapmadim, bu gibi durumlarda;gormeden bir sey soylemek zordur..
Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2016 Saat 08:21
Merhaba Kadir bey umarım iyi dinlenmişsinizdir, sizi özledik.  Kadir hocam, ortopediye götürdük muayene etti kalça ultrasonuda çekti benlik bir durum yok ayakları herşey normal dedi fakat ayına gòre motor gelişimi geri dedi o da nöroloğa mutlaka götürün dedi. koç Üniversitesi hastanesinde nöroloğa götürdük kaş gelişimi için muayene etti bir sıkıntı gözükmüyor dedi birşey söyleyip tanı koymak için bir çok tetkik istedi çok kötü ağır görünmediğini fakat yaşitlarindan geri olduğunu söyledi rapor çıkartmak zor olduğunu rapor çıkarıp gelişim geriliği olan yerlere yönlendirilebilir dedi

beyin emarı istedi emar içinde anestezi yapılması gerekiyormuş .uyku egg.si istedi o da çocuğu çok uykusuz bırakıp hastaneye getirmemiz gerekiyormuş orda 1.5 saat derin bir şekilde uyuması gerekiyormuş başına birşeyler takip uyutucaklarmiş ben oğlumu tanıyorum nasıl o şekilde durur bilmiyorum. karın ultrasonu çektirilecek bir de metabolik bir sorun var mı yokmu diye kan tahlili istedi 
Fiyatlari da duyunca hem maddi olarak hem de çocuğa çok eziyet olacağı için hiç bir şey yaptırmadan çıktık bir de çocuk nöroloğu na ek gida az aldığını gıda allerjisini bahsettik beslen uzmanı ve gastroenteroloji uzmanı doktora da gitseniz iyi olur dedi doktora hem uzak semtten geldiğimizi hem maddi olarak bizim için zor olacağını söyleyerek oradan ayrıldık 

1- 2 saat sonra doktor bizi aradı Şubat 15 gibi öğrenciler eğitim için geleceğini çocuğunuzu 2-3 gün hastanede yatırarak çok cüzi bir rakamatüm tetkiklerı yaptırabiliriz dedi. Hocam eşim çocuğu kobal yani deney olarak kullanırlar deyip sıcak bakmadı hatirlarmisiniz bilmem hocam oğlumun 13 günlükken yanlış fıtık ameliyatından dolayı oğlum 3 defa ameliyat olmuştu gazı üniversitesendeki bir profesör ve asistanları ile ilgili kötü bir tecrübemiz var. Hocam fikriniz bizim için çok önemli ne yapalım?
2- bu kadar tetiğe gerek var mı ? ne gibi bir sorun çıkabilir beyin ile ilgili birşey çıkarsa tedavisi nedir?
3- eşim pedegoga mi görürsek diyor faydası olur mu?
4- çok fazla ek gida yemiyor az yiyor etraftaki insanlar sütten kes emdiği için yemiyor vs..diyor gerçekten böle bişey var mı ne tavsiye edersiniz ? çok uzattım kusura bakmayın dert söyletir boşuna dememiş atalarımız şimdiden teşekkür ederim 

Düzenleyen yaksu - 21 Ara 2016 Saat 08:37
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2016 Saat 21:04
Gunde en az 600ml sut veya sutlu gida aldigindan emin olun, ustune ne yerse!!
Eski insanlar, koyden sehire gocerlerken, yanlarinda ineklerini getiremedikleri icin; koyde, bir degeri
olmayan sute sehirde para vermek, agirlarina gittiginden, hepsi sut dusmanidirlar. Siz onlara bakmayin..
Brde eskiden beri cocuklarin yedikleri-ictikleri hep yaslilarin gozune batmistir....
- Yumurta dokunur.
- Peynir ekmeksiz yenilmez, cok yenirse kurt yapar.
- Dondurma bogaza dokunur.
- Cukulata Karacigere dokunur.
- Sucuk, salam, pastirma dokunur, kurt yapar.
- "Ekmek yedirin, karni doysun".... Bu sayede daha az yemek tuketsin!!!

Hep bu eskilerin assagilik uydurmalaridir. Zaten o yuzden hala Turkiye bebek ve cocuk olumlerinde
Avrupa sampiyonudur.  Cocugun bir kiymeti onlara gore yoktur!!!

Ustune dusmeyin, sutu garantiye alin, gerisi onemli degil. Konusmasi 4 yasindan sonra olacak, erkek
cocuklari genelde bu sekilde konusmaya baslarlar.
Zaten  bir sey tesbit etseler dahi bir sey yapamazlar..

Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2016 Saat 10:58
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum bende anne sütünü aldığı için teselli oluyordum tekrar teşekkür ediyorum 
1-şöyle bir durum var hocam özellikle  gece nerdeyse en geç 1-2 saatte 1 anne sütü almak istiyor buda çok yoruyor beni ne yapabilirim   
2-gıda allerjisi de var o yüzden sütlü gıdalara cok yüklenemiyorum hatta allerjik belirtiler çok olunca zyrtec kullanıyorum ablasında da vardı 3 yaşından sonra azaldı ama tamamen iyileşmedi özellikle abur çubuk tükettiğinde alerjisi ilerliyor gıda alerjisi için zyrtec dışında tavsiye edebileceğiniz bir şurup var mı
3-sizin de dediğiniz gibi hocam yapacak bir şey yoksa bekleyeceğiz dua edin emir oğluma. Kadir bey fıtık ameliyatı olduğunda bize sormadan dil bağı var diye dil bağını kesmişlerdi bunun konuşmasına olumsuz etkisi olur mu?
4-bir de hocam ayına göre motor gelişimini etkileyecek setler var kitap vs her ay takip edilen onlardan almayı düşünüyorum faydası olur mu
5-size önemli bir şeyi daha söylemeyi unuttum çocuk nöroloğu oğlumun fotoğrafını çekip genetik doktoruna götürdü doktor demiş ki mutlaka bir kardiyolojiye de göstersinler kalbine baksınlar demiş ne dersiniz hocam?
6- bir de Kadir hocam oğlum birşey istediğinde kızdığında vs..ellerini yukarı aşağı sallıyor konuşamadği için mi neden olabilir?
7-son soru hocam 5.5 yaşında  kızım var anaokuluna gidiyor yaklaşık 3 aydır tırnaklarını hiç kesmiyorum desem yeridir çünkü tırnaklariyla oynayıp koparıyor eliyle yapıyor ağzıyla koparmiyor tırnak yemiyor çok bunalttı ne tavsiye edersiniz 

Düzenleyen yaksu - 22 Ara 2016 Saat 21:46
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2016 Saat 23:12
1-Gece yaymadan evvel, beslemeyi denedinizmi??
2- Bir insanda Gida allerjileri olabilmesi icin, o gida ile uzun sure temas etmesi gerekir.. O yuzden, bu
yaslarda konulan; "Gida allerjisi" teshislerine pek inanmayin.. Tekrar bu gidalari az miktarlarda baslayip,
bir deneyin.
3- Dil altini kesmenin bir yarari yok, ama orasi Turkiye  !!! Kesilen yer tekrar kapanir.. Konusmasina etki etmez.
4- Her turlu, fizik tedavi faydalidir. Cok pahali degilse, deneyin.
5- "kalbine baksinlar" da ne demek???  Doktorunuz, gittiginde, kalbini dinlemiyormu??? Laf!!!
6- Normal.. Bir nevi; "vurma" simulasyonu..
7- Hosuna gidecek renklerde Oje surun... Bu sayede belki kiyamayip, koparmaz..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 19 Mar 2017 Saat 19:11
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.