Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yemek / Mutfak > Yemek / Mutfak
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hangi sebze derin dondurucuya nasıl konur
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuHangi sebze derin dondurucuya nasıl konur

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 16>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bronzman Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Konu: Hangi sebze derin dondurucuya nasıl konur
    Gönderim Zamanı: 16 Ara 2011 Saat 13:45
merhaba kızlar ben 20 gün sonra memlekete gideceğim ve eşime hazır birşeyler yapıp buzluğa koymak istiyorum kıyma alıp köfte yapacağım mesela dolmalık biberi hazırlayıp pişirsem,karnıyarığı hazırlayıp pişirsem buzluğa öyle koysam eşimde sabah işe giderken buzluktan çıkarıp buzdolabı kısmına koysa akşama gelincede ısıtıp yese olurmu veya ne yapabilirim başka
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2011 Saat 14:29
Ben de çilek reçeli yapmıştım, annem de bana kayısı ve mürdüm eriği reçeli yapmış sağ olsun, reçelden yana sıkıntım yok, buzdolabıma bezelye ve taze fasulye koydum, börek ve köftem de var, buzlukta koyacak başka da yer yok zaten, malesef buzluğum küçük, o yüzden çok fazla bir şey koyamıyorum. Domatesi 10 kg yapmıştım, annemle birlikte de yaptık, 10 kavanoz da annemden gelecek, domates sıkıntım da olmayacak çok şükür.Smile

Düzenleyen fatoş - 21 Eyl 2011 Saat 14:30
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2011 Saat 14:28
Orjinalini yazan: Kevser Kevser Yazdı:

Orjinalini yazan: sengul sengul Yazdı:

bugün boş günüm 5kğ kırmızı biberi dün fırında közlettim,bugün soydum attım donddurucuya...
Bizim buralarda yeşil veya sarı börülce meşhurdur onları ayıklayıp bol domatesle hafif soteledim koydum dondurucuya...
Kayınvalidem patlıcan kuruttu..Daha doğrusu ne bulursa kuruttu hem bana herm kendine.. ..Big smile
Domates  yapıp konserve kavanozlarına koyduk...
yine annemler ev makarnası yaptı...
ben reçel yapamadımConfused o zamanlar geziyordum...Big smileşimdi sadece şeftali mevsiminde onuda yapsammı kararsızım....
benim kayınvalide bu konuda süper  tarhana, salça, ..... herşey yapar yine hem bana hem ona...Big smile
Allah herkese böyle kayınvalideler versin amiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnn LOLLOLLOLLOLLOL
Ben çöp bile görmem LOLLOLLOLLOL
kayserili supersinLOL

Yukarı Dön
sümeyye2 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 510
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2011 Saat 14:26
Orjinalini yazan: Kevser Kevser Yazdı:

bugün boş günüm 5kğ kırmızı biberi dün fırında közlettim,bugün soydum attım donddurucuya...
Bizim buralarda yeşil veya sarı börülce meşhurdur onları ayıklayıp bol domatesle hafif soteledim koydum dondurucuya...

Kayınvalidem patlıcan kuruttu..Daha doğrusu ne bulursa kuruttu hem bana herm kendine.. ..Big smile

ben reçel yapamadımConfused o zamanlar geziyordum...Big smileşimdi sadece şeftali mevsiminde onuda yapsammı kararsızım....

benim kayınvalide bu konuda süper  tarhana, salça, ..... herşey yapar yine hem bana hem ona...Big smile
Allah herkese böyle kayınvalideler versin amiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnn LOLLOLLOLLOLLOLBen çöp bile görmem LOLLOLLOLLOL
sana katılıyorummm arkadaşım böyle kaynana herkesin başına ...
Yukarı Dön
durukuşum Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 344
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2011 Saat 13:53
bu hafta domates pişirip kavanozlycam  10-12 kg kadar biraz da menemenlik yaparım fırsat olursa.geçen sene yapmadım eksikliğini çok yaşadım salça aynı lezzeti vermiyr.
5 kg bezelye attım  20 tane enginar,vişne attım şimdilik bu kadar ,barbunya,taze fasülye bamya da attım mı bu senenin kışlığı tamamdır.3 kişiyiz yetiyor.
bir de 6 senedir ilk defa reçel deniycem bu sene.şeftali reçeli yapıcam becerirsemPig
hoşgeldin ipek tenli kızım hayatımıza!!!
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2011 Saat 12:13

Allah herkese böyle kayınvalideler versin amiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnn LOLLOLLOLLOLLOL
Ben çöp bile görmem LOLLOLLOLLOL
Yukarı Dön
sengul Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Puanlar: 10127
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2011 Saat 11:52
Kesinlikle çocuğuna “çocuk gibi” davranma.

Bu anneler olarak yaptığımız en büyük kabahat aslında.

Küçük olabilirler ama onlar da birey birey.

Yukarı Dön
sümeyye2 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 510
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2011 Saat 10:20
bende bu yıl bezelye fasulye bamya vişne koydum ama işin kötüsü kurban bayramı yakın buzluğum küçük ...bu iş için derin dondurucu lazım onun içinde büyük mutfak
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 16>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.