Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diş & Ağız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ağızdan Kan geldi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAğızdan Kan geldi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
seda164 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seda164 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ağızdan Kan geldi
    Gönderim Zamanı: 01 Oca 2017 Saat 18:50
İyi günler hocam! Benim oğlum 2,5 yaşında. Yaklaşık 8-9 gündür ağzından kan geliyor. İlk gördüğümde ağzının kenarından kahve rengi bir sıvı aktı. Pek anlam veremedim, belki yediğindendir deyip gözleme aldım. İki gün sonra uyuttuktan bir saat sonra ağladığı için yatağına gittim ve çarşafının üstünde 5-6 cm yuvarlak kahve rengi bir leke fark ettim. Yani yine taze kan değildi ve muhtemelen ağızdan değildi. Doktorunu aradım. "Ateşi yoksa biraz daha seyredelim. Ama kahve rengi kansa eğer ağızdan değildir daha içten geliyordur" dedi. Bundan bir gün sonra ağızı bir anda taze kan içindeydi. Ama düşmedi yanımdaydı. Hemen ağızının içine baktım yara yoktu. Sanki dişi kanıyordu. Acaba dişiyle oynadıdamı kanattı diye düşündüm. Bu olaydan sonra bugün yine çarşafında 10 cm büyüklüğünde kahve rengi leke vardı. Yalnız buna eklemem gereken şey, aynı zamanda soğuk algınlığı var burnu akıyor ve çok şiddetli öksürüyordu. Daha yeni yeni öksürüğü azaldı. Ateşi ise hastalığın ortalarında iki akşam bir saatliğine 38,5 oldu ve uyuduktan hemen sonra kendiliğinden düştü. Acaba sizin görüşünüz bu konuda ne hocam? Pimpiriklenmek istemiyorum ama önemliyse eğer harekete geçmem lazım. Çok teşekkür ederim şimdiden yanıtınız için
Seda
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Oca 2017 Saat 20:12
Oksuruk veya kusma sonrasi olmadigi kesin olduguna gore; kanama agiz icinden.. Dis kavislerinin en arka
kisimlarina bakin. Oradan bir azi disi geliyor ve o kanatmis olabilir.
Agiz icini; kuvvetli bir isik kaynagi ile dikkatlice inceleyin.

Yukarı Dön
eraysima Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı eraysima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Oca 2017 Saat 01:29
Hocam buna benzer bir durum.da ben yaşamıştım oğlum 18 aylıkken böyle kan oluyor diye götürdüm dış etleri iltihaplanmis dedi jel vermişti yarım yamamak kullandım sonra kendiliğinden azaldı kayboldu...Şuan 46 aylık ve her sabah uyandığında müthiş bir ağız kokusu oluyor konuşurken çok rahatsız edici kahvaltıdan sonra geçiyor tabii..O yaşta gerçekten dis etinde iltihaplanma olabilirmiydi?? Ağız kokusunun sebebi nedir nasıl geçer ?? Dilde beyazlık ateş gibi durumlari yok tabii

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Oca 2017 Saat 04:23
Olamaz... Iyi ufurmus!!
Genellikle, azi disleri cikarken, uzerindeki dis etinden bu sekilde kanamalar olabiliyor.
Su andaki agiz kokusu icin, yatmadan evvel, en son yedigi gida, tuzlu gida( 1 tuzlu zeytin bile yeter) olsun ve su icsin.
Yukarı Dön
seda164 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seda164 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2017 Saat 22:45
Sayın hocam! Size yazdığımdan beri oğumda bir kaç defa daha oldu böyle (belki üç dört defa). En son dün yine gelince ağzını yeniden kontrol ettim ama hiç diş çıkıyormuş gibi görünmüyor. En arka dişleri haklısınız daha eksikler ama çıkıyor gibide görünmüyorlar. Şişlikte yok. Bir de düşündümki eğer diş olsaydı muhtemelen dişlerini fırçalarkende arada biraz renk gelmesi gerekirdi ama şimdiye kadar hiç öyle olmadı. Dediğim gibi dün yine uyurken ağzından kahve rengi bir sıvı akmış. Fark ettim, hep önce uyanıyor ve bağra bağra ağlıyor. Sanki bir yeri acıyor. Ardından bir saat sonra yatağında böyle bir leke görüyorum. Bu sefer hatta ağzının kenarında bile kan vardı. Şu an sağlıklı, yani grip felan da değil. Hocam diş değilse eğer acaba sizce başka ne ola bilir? Değerli fikriniz benim için çok önemli.
Cevaplarınız ve ayırdığınız zaman için size çok teşekkür ederim.
Seda
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2017 Saat 22:58
Burun kanamasi da degil degilmi?? 
Kendi kendine olan bir kanama, Akciger veya mideden degildir. Devam ederse, bir KBB doktoru gorsun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.