Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - alerji ve kulak iltihabı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumalerji ve kulak iltihabı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 12
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2017 Saat 11:33
Çok teşekkürler Kadir hocam görüş ve önerileriniz çok değerli inşallah düzelecek
saygılarımla
ezgi
Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2017 Saat 02:18
Hocam sormayı atlamışım.kbb drmuz okulda gün içinde burnu kurumasın kanamasın ve burnuda açık kalsın diyerek (genelde burnumuz çok kurur ve yaz kış kanar azar azar) Sulfarhin merhem tavsiye etti. Siz Siccnasal tavsiye etmişsiniz ama eczanede yokmuş diye oda sulfarhin vermiş. siccnasal ile içerikleri farklı okuduğum kadarıyla.Siz tavsiye edermisiniz hocam genzi açık tutmada faydalı olur mu burun merhemi en azından anaokulunda olduğu süre için ve ediyorsanız eğer sulfarhin deneyelimmi yoksa sicnasal mı?şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla...
not:Hocam mesajlarım hep birkaç defa yayınlanıyor nedenini anlayamdım kusura bakmayın...
ezgi
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2017 Saat 04:49
Her iki ilac da; ayni etkiyi gosterirler..
Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2017 Saat 16:20
Hocam iyi günler buruna ne zaman iliadin yada otrivin yada deniz suyu yapsak kulağım yandı diyor 2 gündür, dün akşam ateşlendi. bugün ateş yükselip iniyor. kulağım ağrıyor demeye başladı. ne yapmalıyız?ciddi anlamda kafan durdu artık...teşekkürler şimdiden
ezgi
Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2017 Saat 16:46
Hocam götürdük boğaz enfeksiyonumuş çok kullandık antibiyotik yine mi antibiyotik dedim başka türlü geçmez dediler...şimdi 10 gün agumentin calpol ve 7 gün gentamed kulak damlası verdiler günde 4 defa...hiçbiribi almıcam ama yerine ne yapalım?
ezgi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2017 Saat 21:15
SAKIN; verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin.. Hele kulak damlasini asla!!!!!
Goruyorsunuz, Turk doktorlarindaki "zihniyeti".... Her bir halta antibiyotik veriyorlar.
Sadece; ilaveten sicak buhar uygulayin..
Yukarı Dön
ezo2301 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezo2301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2017 Saat 12:45
Hocam bu sefer teşekkür için yazıyorum. Bugün kbb kontrole gittik ve kulaklarında sıvı koyulaşmasının mucizevi şekilde birinde tamamen bittiğini birinde çok az kaldığını öğrendik. Bu arada dış kulak enfeksiyonuda yokmuş!!Ama boğazlar enfeksiyonlu ve çilek görünümündeymiş bizede gösterdi doktor. kulak damlasına gerek yok ama boğazdaki -anjin- diye belirtildi antibiyotiksiz geçmezmiş. ateşi çıkarsada calpol ve ibufen dediler...iyiki sizi dinledim hocam iyiki kulak için verilen antibiyotikleri kulak damlasını diğer o saçma şurupları kullanmadım.bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.anjin içinde adaçayı içirmeyi düşünüyorum ne dersiniz hocam? tekrardan çok teşekkür ederim sevgi saygı ve minnetlerimle...
ezgi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2017 Saat 20:33
Icirmeyi dusundugunuz, "Ada cayi" dahil, butun caylarda ve Ihlamurlarda iyi gelen, SADECE: Kaynar
suyun sicakligidir... Cocuklara bunlari, sicak iciremiyeceginize gore, hic bir fayda gormeyeceksiniz.
SADECE, ben ne anlatiyorsam, onlari uygulayin.. En ufak bir faydasi olsa, ben soylerdim..

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.