Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Aşılar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aşı hk.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAşı hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kırçiçeğim Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 196
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kırçiçeğim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Aşı hk.
    Gönderim Zamanı: 13 Mar 2017 Saat 12:32
Hocam 2011 yıl sonu doğumlu çocuğumu Anaokuluna başlatacağım. 2017 eylül ayında . 2011 doğumlular bu sene ilkokul 1 oluyor biz Aralık doğumlu olduğumuz için böyle karar aldık erken gitmesini istemedik. Doğal olarak bu yıl ilkokulda yapılacak olan aşılar kızıma yapılmayacak Anasınıfında olduğu için. Bu yıl 2011 doğumlu çocuklara ilkokulda yapılacak aşıları ben kendim mi alayıp yapayım yoksa 2018 de ilkokula başladığında o zaman ki aşı takvimine göre mi yapılsın ne dersiniz uygun olan nedir. ? Sağlık ocağına sorduğumda biz artık aşı yapmıyoruz aşıları ilkokulda yapılacak diyor sağlık ocağındaki hemşire. Ben sizden öğrenebilirim en doğrusunu yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mar 2017 Saat 19:33
Sakin siz asi yaptirmayin, zira okula basladiginda nasil olsa yapacaklar ve sizin asili oldugunu soylemenizin
hicbir etkisi olmayacak.. 
Maalesef; Turkiye asilar: "Emir-Komuta" zinciri ile yapilir... Asi yapanlarin, asilar hakkinda en ufak bir
bilgileri veya  inisiyatifleri yoktur..

Yukarı Dön
kırçiçeğim Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 196
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kırçiçeğim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mar 2017 Saat 21:09
Haklisiniz hocam ama okula 1 sene geç başlamış oluyor. Bu yüzden sıkıntı olmazsa bende ilkokul 1 de yapılmasını istiyorum. Karışıklığa elbette neden olur her ne kadar eve yazi gönderselerde biranlik hataya bakar o zaman 1 sene gec aşı olmasının bir zarari olmayacak. Teşekkür ederim sağliginiza duaciyiz.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2017 Saat 08:37
1 sene degil, 2 sene gecse bir sey olmaz.
Yukarı Dön
spiegel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 18
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı spiegel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 23:21
Hocam merhaba. Yukarıda sakın yaptırmayın aşıyı yazmışsınız ya. 6,5 yaşındaki çocuğa
1-) 1 ay ara ile 2 kez dörtlü karma aşı yapılmasının ( okulda- sağlık ocağında) nasıl zararları vardır?

2-) 8 ay ara ile 2 kez Kkk aşısı (sağlık ocağı-okul) nasıl zararları vardır? 

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 23:35
Her ikisinin de; bagisiklik yonunden hiocbir zarari yoktur..
SADECE, cocuk gereksiz yere IGNE yemis olur..

8-10 sene evvel, Cocuk felci asilarini her yerde rastladiklari butun cocuklara yapiyorlardi..
Bir aile anlatmisti; Sali pazarina bir girerken, bir de cikarken 2 defa asi yapmislardi..
Orasi Turkiye;  Olmaz, olmaz!!!
Yukarı Dön
spiegel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 18
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı spiegel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 23:45
Hocam doğru anladım değil mi. Hiç bir konuda hiç bir sakıncası yok. Bağışıklık dışında da.Gereksiz yere iğne yemesinin de bir sakıncası yok sanırım. Sonuçta alması gerekenin 2 katı aşıya maruz kalma durumundan çok korktum. Kusura bakmayın aynı şeyi iki kere sorar gibi oldum. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2017 Saat 06:12
Korkulacak bir sey yok..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.